Reklama

Kocham, pamiętam, czuwam...

Ostatni raz o. Jan Góra zadzwonił do „Niedzieli” w poniedziałek 7 grudnia 2015 r. o godz. 11.38, dwa tygodnie przed odejściem do wieczności. Jak zwykle, rozentuzjazmowany, bo wokół niego wiele się działo. Z głową pełną pomysłów szykował się do kolejnego – 20. już spotkania na Lednicy, do obchodów 800-lecia dominikanów i do Światowych Dni Młodzieży. Rozmowa była krótka, bo akurat trwało u nas kolegium redakcyjne. Prosił o zapowiedź spotkania na Lednicy, które odbędzie się 4 czerwca 2016 r. Uzgodniliśmy, że Ojciec przygotuje pierwszy tekst, aby zaprosić młodzież i podać szczegóły, a redakcja będzie kontynuowała temat. Po kilku dniach w sieci pojawił się tekst o Lednicy w 2016 r., który natychmiast – nie czekając na list od Ojca Jana – włamaliśmy do bieżącego numeru „Niedzieli” – nr 2/2016. Zanim jednak został wydrukowany, wszystkich nas zaskoczyła wiadomość o śmierci Ojca. Nie zdążył już zadzwonić, by powiedzieć, że nas kocha, co zwykle czynił, gdy zatęsknił, gdy o coś prosił lub chciał okazać wdzięczność. Często były to przekazywane e-mailem czy SMS-em słowa: „Kocham, pamiętam, czuwam. Jan Góra OP”. Wszystkim będzie brakowało tych jego Ojcowskich słów i zapewnienia, że nas kocha...

2016-01-05 08:30

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Spotkanie Rodziny Szkół im. Jana Pawła II w Częstochowie

[ TEMATY ]

Legnica

szkoły

Ks. Piotr Olszówka

Do tradycji Zespołu Szkolno – Przedszkolnego (wcześniej Szkoły Podstawowej) w Lubomierzu, kultywowanej od 15 lat, należą wyjazdy uczniów do Częstochowy, na spotkanie Rodziny Szkół Jana Pawła II.

W tym roku spotkanie odbyło się w środę 4 października. Wzięło w nim udział około 16 tysięcy osób z całej Polski, w tym 43 uczniów z Lubomierza. Organizatorem wyjazdu był katecheta ks. Piotr Olszówka, któremu pomagały panie: Bożena Ciereszko, Hanna Lange i Bogusława Kawzowicz.

CZYTAJ DALEJ

Jestem do dyspozycji Pana Boga

Niedziela Ogólnopolska 1/2020, str. 48-49

[ TEMATY ]

Kościół

wiara

nawrócenie

Wojciech Modest Amaro

Iwona Kowalska

Wojciech Modest Amaro

Wojciech Modest Amaro

O kryzysie wiary, nawróceniu, pokorze i sensie bycia znanym człowiekiem z Wojciechem Modestem Amaro, rozmawia Damian Krawczykowski.

Damian Krawczykowski: Od zawsze był Pan tak blisko Kościoła czy nastąpił jakiś moment przełomowy?

CZYTAJ DALEJ

Edykt w sprawie beatyfikacji Siostry M. Iwony Król

2022-11-26 14:00

[ TEMATY ]

bp Tadeusz Lityński

s. Iwona Król

edykt

Kamil Krasowski

bp Tadeusz Lityński

bp Tadeusz Lityński

Biskup Diecezjalny Tadeusz Lityński wydał edykt, zachęcający wiernych do przekazania jakichkolwiek dokumentów, pism, zdjęć, pamiątek lub wiadomości dotyczących Siostry M. Iwony Król. Publikujemy pełny tekst dokumentu.

Edykt Bpa Tadeusza Lityńskiego w sprawie beatyfikacji Siostry M. Iwony Król

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję