Reklama

Niedziela Sandomierska

Trzeba pomagać rodzinie

Niedziela sandomierska 2/2016, str. 7

[ TEMATY ]

rodzina

Archiwum autora

Wolontariusze, którzy podjęli się pracy w Katolickim Centrum Pomocy Rodzinie

Wolontariusze, którzy podjęli się pracy w Katolickim Centrum Pomocy Rodzinie

Przy parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Nowej Dębie powstał kolejny dekanalny oddział Katolickiego Centrum Pomocy Rodzinie. Kilkudziesięciu wolontariuszy będzie wspomagało rodziny znajdujące się w sytuacjach trudnych i kryzysowych oraz niosło pomoc w procesie wychowania ich dzieci.

Inauguracja działalności Centrum odbyła się 20 grudnia Mszą św. odprawianą przez kapłanów z dekanatu pod przewodnictwem bp Krzysztofa Nitkiewicza. Podczas homilii Ksiądz Biskup, w nawiązaniu do przeżywanego okresu Adwentu, mówił, że również zawarcie małżeństwa i założenie rodziny musi być poprzedzone swoistym adwentem. – Pośpiech, prowizoryczność i fałszywa dobroduszność, jakie można nieraz zaobserwować w sferze przygotowania do zawarcia małżeństwa sakramentalnego są krzywdą wyrządzaną narzeczonym i ich przyszłej rodzinie. Podobnie jak nie można być mężem, żoną, ojcem czy matka part-time, nie sposób nazwać przygotowaniem do małżeństwa tzw. weekendowe kursy przedmałżeńskie, czy zredukowane do minimum spotkania z doradcami rodzinnymi. Potrzeba nam wszystkim troski, zaangażowania, wielkoduszności Najświętszej Maryi Panny oraz św. Elżbiety o których mówi dzisiejsza Ewangelia. Nie możemy na to żałować ani czasu, ani środków materialnych. Duszpasterze powinni jednocześnie otworzyć się szerzej na współpracę z wiernymi świeckimi, z ruchami i stowarzyszeniami kościelnymi – wskazywał bp Nitkiewicz.

Po Eucharystii Ksiądz Biskup poświęcił nowe pomieszczenia Centrum Pomocy Rodzinie znajdujące się w budynku parafialnym. Nowo otwarte Centrum oferuje pomoc w rozwiązywaniu problemów rodzinnych w zakresie pomocy prawnej, psychologa, pedagoga oraz pomoc w zakresie edukacyjno-wychowawczym. Rodziny mogą uzyskać porady lekarskie, pielęgniarsko-położnicze oraz w pomoc w rozwiązywaniu problemów alkoholowych. W Centrum będzie prowadzone także poradnictwo rodzinne, poradnia dla narzeczonych i katechezy przedślubne. – Poprzez działalność Centrum stwarzamy wachlarz wielorakich form pomocy, bo i problemy oraz trudności rodzinne są przeróżne. Niektóre działy dysponują już dużym doświadczeniem, inne dopiero rozpoczynają swoją działalność, ale myślę, że wspólne zaangażowanie da dobre rezultaty – mówił ks. Józef Rogowski.

2016-01-05 11:50

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Świętujemy!

Niedziela Ogólnopolska 10/2019, str. 49

[ TEMATY ]

rodzina

©Christin Lola/fotolia.com

Średnio dwa razy w miesiącu ktoś piecze ciasto, a po kątach poutykane są drobne prezenty.

CZYTAJ DALEJ

Nowy sługa Boży – br. Kalikst Kłoczko

2022-11-24 19:54

[ TEMATY ]

sługa Boży

kapucyni

archiwum Warszawskiej Prowincji Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów

Sługa Boży br. Kalikst Kłoczko (1930-2013)

Sługa Boży br. Kalikst Kłoczko (1930-2013)

Na mocy decyzji Stolicy Apostolskiej Kościół w Polsce może cieszyć się wstawiennictwem nowego sługi Bożego – kapucyna br. Kaliksta Kłoczko. W ten sposób proces beatyfikacyjny zakonnika wchodzi w nowy etap.

Kapucyński stolarz, nie tylko zawodem, sposobem życia, a niektórym nawet wyglądem przypominający św. Józefa. Z jednej strony zanurzony w modlitwie, a z drugiej blisko ludzi i ich życia. Pomysłowy rzemieślnik, zaskakujący technicznymi rozwiązaniami i artysta, który potrafił wykonać w drewnie niemal wszystko – Brat Kalikst odszedł w opinii świętości w 2013 r., po przeżyciu w Zakonie Braci Mniejszych Kapucynów ponad 60 lat.

CZYTAJ DALEJ

Dwa paradoksy Adwentu

2022-11-26 15:06

[ TEMATY ]

rozważanie Słowa Bożego

domena publiczna

Ewangelia: Mt 24, 37-44

1. Słowo wstępu

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję