Reklama

Wiara

Po USA i Kanadzie czas na Meksyk - peregrynacja w obronie życia

Dobiega końca amerykański etap peregrynacji Ikony Częstochowskiej „Od Oceanu do Oceanu” przez świat w obronie życia. Tysiące wiernych ze stanu Arizona oraz kilku sąsiednich przyjadą 1 listopada do Phonix, gdzie po 85 tys. kilometrów wędrówki zakończy się II etap tej peregrynacji. Modlitewne czuwanie potrwa przez całą noc, po czym Ikona rozpocznie peregrynację wśród środowisk latynoskich oraz po Meksyku.

[ TEMATY ]

peregrynacja

Artur Stelmasiak

Podczas przejazdu przez Stany Zjednoczone Ikona Częstochowska odwiedziła ok. 200 miejscowości w 47 stanach. Zatrzymała się w 10 sanktuariach, 16 katedrach, 6 bazylikach, 6 kościołach greckokatolickich, 250 parafiach rzymskokatolickich oraz 18 cerkwiach prawosławnych. Przeszła w procesji Strefą Zero w Nowym Jorku oraz pod kanadyjskim parlamentem w Ottawie. Wizytowała także liczne zakony, domy dla samotnych matek, ośrodki dla seniorów i hospicja oraz towarzyszyła modlitwie przed wieloma placówkami aborcyjnymi, z których kilkanaście już zamknięto. - Wiele dzieci zostało uratowanych. Była nawet w kanadyjskim więzieniu. Pielgrzymce patronował światowy ruch obrony życia Human Life International – informuje Ewa Kowalewska, międzynarodowy koordynator peregrynacji

Główne uroczystości wieńczącę peregrynację w Ameryce Północnej odbędą się 1 listopada w prowadzonej przez księży chrystusowców Polskiej Misji Pastoralnej Matki Bożej Częstochowskiej w Phoenix, stolicy stanu Arizona. Mszy św. polowej będzie przewodniczył o. Jacek Buda OP. Spodziewany jest przyjazd tysięcy wiernych z całego stanu Arizona oraz kilku sąsiednich. Czuwanie i adoracja będą trwały przez całą noc.

Reklama

Podczas tych uroczystości ks. Peter West - wiceprezydent Human Life International ds. Misji, który przez 14 miesięcy pełnił funkcję kustosza i koordynatora pielgrzymki w Ameryce Północnej, przekaże opiekę nad Ikoną ks. Jamesowi Heyd, który jest duszpasterzem środowisk latynoskich oraz znanym obrońcą życia, aby poprowadził dalszą pielgrzymkę Czarnej Madonny do Meksyku.

Po zakończeniu uroczystości w Phoenix Ikona pojedzie do Chicago, gdzie w ramach preludium pielgrzymki do Meksyku w dniach od 8 do 28 listopada będzie odwiedzała parafie, które prowadzą duszpasterstwo dla licznie tam mieszkających osób pochodzenia latynoskiego, głównie meksykańskiego. Z pewnością przyłączą się też Polacy.

W dniu 28 listopada Czarna Madonna wyruszy do Meksyku, gdzie odwiedzi dziewięć głównych miast, a we wspomnienie Matki Bożej z Guadalupe 12 grudnia nastąpi historyczna wizyta peregrynującej Ikony Częstochowskiej w stolicy w najsławniejszym sanktuarium maryjnym Ameryki, gdzie znajduje się nie uczyniony ludzką ręką wizerunek Maryi – Morenity z Tepeyac – na tilmie św. Juana Diego.

Reklama

Cała trasa łącznie peregrynacji „Od Oceanu do Oceanu” w I i II etapie wynosi już ok. 150 tys. km. I etap od Władywostoku do Fatimy liczył 65 tys. km. II etap przez Amerykę Północną to ok. 85 tys. Peregrynacja rozpoczęła się w 28 stycznia 2012 roku poświęceniem Ikony przeznaczonej do peregrynacji na Jasnej Górze oraz przyłożeniem jej do oryginału i cały czas trwa.

ww.odoceanudooceanu.pl

2014-10-30 18:26

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

W archidiecezji zakończyła się peregrynacja obrazu Jezusa Miłosiernego

[ TEMATY ]

peregrynacja

Graziako

Ożywienie wiary w nas samych, powrót do Kościoła tych, którzy przez całe lata stali z boku oraz nowe powołania kapłańskie i zakonne – to tylko niektóre z owoców peregrynacji obrazu Jezusa Miłosiernego i relikwii św. Faustyny i bł. Jana Pawła II, o których mówił kard. Stanisław Dziwisz podczas Mszy św. w katedrze na Wawelu. Peregrynacja obrazu w archidiecezji krakowskiej zakończyła się 29 czerwca br. W ciągu dwóch lat obraz odwiedził parafie, domy zakonne, szkoły, a także więzienia. Zdaniem kard. Stanisława Dziwisza prawdziwe owoce tej pielgrzymki pozostaną jednak ukryte. „Pozostaje tajemnicą w sercu Boga, ile w tym czasie dokonało się dobra, ilu grzeszników pojednało się z Bogiem, Ojcem miłosierdzia. Pozostaje tajemnicą ilu ludzi pojednało się ze sobą, ile ważnych spraw osobistych i rodzinnych zostało uporządkowanych, ile zrodziło się inicjatyw w zakresie dzieł miłosierdzia i czynnej miłości – wyjaśniał hierarcha.

CZYTAJ DALEJ

Watykan: tegoroczna szopka przyjedzie z Peru

2021-09-17 17:55

[ TEMATY ]

Watykan

szopka

szopka

Peru

fly4free.pl

Tegoroczna szopka na placu św. Piotra w Watykanie będzie pochodziła z Peru. Ukaże ona bogactwo kulturowe tego andyjskiego kraju. Przygotują ją mieszkańcy regionu Huancavelica. Będzie można ją oglądać od 15 grudnia przez 45 dni.

Na placu św. Piotra stanie replika w skali 1:1 typowej szopki rolniczej wspólnoty Chopcca, składająca się z ponad 30 elementów, wykonanych przez pięciu artystów specjalizujących się w regionalnej ikonografii. Wszystkie postacie – Dzieciątko Jezus, Maryja, św. Józef, Trzej Królowie, pasterze – zostaną wykonane z agawy, uformowane w gipsie i pokryte tkaniną dekorowaną w sposób typowy dla Chopcca.

CZYTAJ DALEJ

Abp Ryś do duchownych: miarą prawdziwości naszej modlitwy, jest inspiracja do misji

2021-09-18 09:38

[ TEMATY ]

abp Grzegorz Ryś

księża

ks. Paweł Kłys

W trzecim i ostatnim dniu tegorocznych rekolekcji kapłańskich, którym w łódzkiej bazylice archikatedralnej św. Stanisława Kostki w Łodzi przewodniczy arcybiskup Grzegorz Ryś, duchowni diecezjalni i zakonni wysłuchali nauki rekolekcyjnej oraz przystąpili do sakramentu pokuty i pojednania. - Miarą prawdziwości naszej modlitwy, jest inspiracja do misji – mówił abp Ryś.

- Jeśli w nas nie ma tego pragnienia - które Jezus objawia – tego wyjścia poza, tego wyjścia ku innym - jak nie ma w nas tego pragnienia, to boję się, że się nie modlimy. Miarą prawdziwości naszej modlitwy, jest inspiracja do misji. Prawdziwa modlitwa zawsze otworzy nam oczy na to powołanie, którym nas Jezus obdarzył – mówił abp Ryś.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję