Reklama

Niedziela Świdnicka

Spotkanie opłatkowe stypendystów diecezji świdnickiej

Niedziela świdnicka 4/2016, str. 2

[ TEMATY ]

spotkanie opłatkowe

Hubert Szczypek

Święta Bożego Narodzenia to czas, który chętnie spędzamy z rodziną. Wiele osób pokonuje setki kilometrów, aby w ten niezwykły wieczór być razem. Na pięć dni przed Wigilią w Świdnicy spotkała się pewna „nietypowa” rodzina. Nietypowa, bo liczna, pochodząca z różnych miast i domów, o różnych nazwiskach. Mimo to o relacjach łączących świdnickich stypendystów papieskiej Fundacji, śmiało można powiedzieć, że są mocne niczym więzi rodzinne.

Młodzi po raz kolejny wzięli sprawy z swoje ręce. Po udanym wyjeździe do Warszawy w sierpniu, Dniu Papieskim w październiku 2015 r. zebranie się razem w jednym miejscu i czasie było jedynie formalnością. Wszystko rozpoczęło się Mszą św. w kościele pw. Świętego Krzyża, której przewodniczył i słowo Boże wygłosił ks. Damian Mroczkowski. Następnie udaliśmy się do budynku Świdnickiej Kurii Biskupiej, gdzie spędziliśmy razem kilka godzin. Tradycyjnie został odczytany fragment Ewangelii o narodzeniu Jezusa. Wśród wspólnego śpiewu kolęd połamaliśmy się opłatkiem i spożyliśmy symboliczną wieczerzę. W tym roku do Fundacji dołączyło sześcioro nowych stypendystów. To wigilijne spotkanie było dla nich przedsmakiem majowych dni skupienia i szansą na integrację. Z pewnością uda się nam jeszcze bardziej zacieśnić więzi łączące stypendystów diecezji świdnickiej. Przy okazji warto wspomnieć, że program stypendialny Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia, w odróżnieniu od innych, obejmuje oprócz wsparcia materialnego formację duchową i budowanie więzi międzyludzkich.

2016-01-21 10:07

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Przedświąteczne spotkanie w TPD

[ TEMATY ]

spotkanie opłatkowe

Monika Łukaszów

Już po raz kolejny w Schronisku Młodzieżowym w Legnicy legnicki Oddział Towarzystwa Przyjaciół Dzieci tuż przed świętami zorganizował „integracyjne spotkanie opłatkowe”.

CZYTAJ DALEJ

Asyż: przygotowania do odpustu Porcjunkuli

2021-07-29 17:52

[ TEMATY ]

Asyż

odpust porcjunkuli

Vatican News

Asyż przygotowuje się do odpustu Porcjunkuli. Decyzją miejscowego ordynariusza w tym roku przywrócona zostanie dawna tradycja zwana „asyskim przebaczeniem”. W kościele Matki Bożej Anielskiej jako pierwsi otrzymają je mieszkańcy Asyżu, na wzór przebaczenia, jakie otrzymał św. Franciszek, a które obecnie znane jest właśnie jako odpust Porcjunkuli.

Abp Domenico Sorrentino podkreśla, że Biedaczyna z Asyżu uczy zaczynania wszystkiego, wychodząc od Ewangelii. „Dla niego Kościół odradza się wówczas, gdy zanurza się w Ewangelii i ginie, gdy zaczyna od niej odchodzić” – przypomina ordynariusz tego umbryjskiego miasta. Mieszkańców Asyżu zachęca do sięgnięcia do nauczania św. Franciszka z kapituły w 1221 roku, które, jak mówi, może być nie tylko zachętą do odnowy życia chrześcijańskiego, ale również budowania bardziej sprawiedliwego i braterskiego świata.

CZYTAJ DALEJ

Ostatnia droga Franciszka

2021-07-30 09:25

ks. Mirosław Benedyk

Msza św. pogrzebowa małego Franciszka

Msza św. pogrzebowa małego Franciszka

Od kilku miesięcy 7-letni Franek ze Świdnicy zmagał się z nieuleczalną chorobą nowotworową. Rodzice chłopca nie tylko walczyli o jego życie ziemskie, ale zrobili wszystko, aby zapewnić mu życie wieczne.

Franciszek był jednym z pięciu synów Pawła i Marty. Był radosnym i otwartym dzieckiem, lubiącym sport i zabawę. Miał swoje marzenia, a także zainteresowania. Dzięki miłości, której doświadczał od swoich rodziców i braci, odznaczał się wielką wrażliwością na drugiego człowieka. Wychowywany w duchu pobożności maryjnej, uczył się relacji z Panem Bogiem. Wszystko przerwała niespodziewana choroba i przedwczesna śmierć.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję