Reklama

Niedziela Łódzka

Miłosierdzie nas przemieni

Niedziela łódzka 8/2016, str. 1

[ TEMATY ]

miłosierdzie

Kl. Łukasz Kowalski

Jubileuszowy Rok Miłosierdzia, który obchodzimy w całym Kościele, w sposób szczególny uwidocznił się w Środę Popielcową w parafii Miłosierdzia Bożego w Pabianicach. Tego dnia Metropolita Łódzki otworzył kolejną Bramę Miłosierdzia, którą stanowi pabianicka świątynia. Otwarcie Bramy miało miejsce podczas uroczystej Mszy św. W homilii abp Marek Jędraszewski przypomniał zgromadzonym, jak dobrym czasem na pojednanie z Bogiem jest Rok Miłosierdzia. Metropolita Łódzki położył nacisk na potrzebę wewnętrznej przemiany człowieka, w której pomaga także rozpoczęty Wielki Post wraz z towarzyszącą mu jałmużną, postem i modlitwą. Zachęcał też, aby w roku łaski czerpać pełnymi garściami z Bożego Miłosierdzia.

Od chwili uroczystego otwarcia, kościół Miłosierdzia Bożego w Pabianicach stał się kościołem stacyjnym. W świątyni, od poniedziałku do piątku, od godz. 15 do wieczornej Mszy św., możliwa jest adoracja Najświętszego Sakramentu, do której zaproszona jest cała wspólnota parafialna i pozostali wierni.

W grudniu zostały otwarte pierwsze Bramy Miłosierdzia, dzięki którym wierni przechodzący przez nie mogą uzyskać odpust zupełny dla siebie lub zmarłych. Zgodnie z dekretem abp. Marka Jędraszewskiego, kolejne pięć kościołów naszej diecezji dołączyło do tego grona. Są to: kościół Świętych Archaniołów Rafała i Michała w Aleksandrowie Łódzkim, kościół Podwyższenia Świętego Krzyża w Brzezinach, kościół Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Koluszkach oraz kościół św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny i Podwyższenia Świętego Krzyża w Ozorkowie.

2016-02-18 09:38

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Dives in misericordia

O Bożym Miłosierdziu

Czcigodni Bracia, Umiłowani Synowie i Córki,
Pozdrowienie i Apostolskie Błogosławieństwo!

I. Kto Mnie widzi, widzi i Ojca (Por. J 14, 9)

CZYTAJ DALEJ

Premier: 8 lat więzienia dla Andrzeja Poczobuta to kolejny akt prześladowania Polaków na Białorusi

2023-02-08 14:56

[ TEMATY ]

premier

Krystian Maj/KPRM

8 lat więzienia dla Andrzeja Poczobuta to nieludzki wyrok białoruskiego reżimu i kolejny akt prześladowania Polaków na Białorusi. Zrobimy wszystko, by pomóc polskiemu dziennikarzowi, odważnie pokazującemu prawdę - podkreślił w środę premier Mateusz Morawiecki.

"8 lat więzienia dla Andrzeja Poczobuta. Nieludzki wyrok białoruskiego reżimu. To kolejny akt prześladowania Polaków na Białorusi. Zrobimy wszystko, by pomóc polskiemu dziennikarzowi, odważnie pokazującemu prawdę" - napisał szef rządu na Twitterze.

CZYTAJ DALEJ

Częstochowa: Spotkanie Zespołu KEP ds. Nowej Ewangelizacji

2023-02-08 13:25

[ TEMATY ]

Jasna Góra

Biuro Prasowe Jasnej Górze

Na Jasnej Górze sprawowana była Msza św. w ramach roboczego spotkania Zespołu ds. Nowej Ewangelizacji przy Konferencji Episkopatu Polski odbywającego się w Częstochowie. Wśród tematów obrad znalazły się m.in. propozycje duszpasterskie na Rok Jubileuszowy 2025, w tym wypracowanie nowych narzędzi (np. w mediach społecznościowych) pozwalających zwłaszcza młodym, a także w parafiach, odkrywać, czym jest Kościół w świetle nauczania Soboru Watykańskiego II.

By zagadnienia związane z soborem i jego kluczowymi kwestiami nauczania trafiły do powszechnej świadomości, będą np. przygotowywane krótkie filmy czy wykorzystywany TikTok i Instagram. Planowany jest także konkurs związany z recepcją nauczania soborowego adresowany do młodych.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję