Reklama

Niedziela Świdnicka

Wałbrzych

Trwają przygotowania do Mszy św. na stadionie

Niedziela świdnicka 10/2016, str. 8

[ TEMATY ]

Jan Paweł II

Msza św.

Krzysztof Zaremba

Zespół muzyczny „Ludzie Jana Pawła II”

Zespół muzyczny „Ludzie Jana Pawła II”

Trwają przygotowania do corocznej Mszy św. na stadionie w wałbrzyskiej dzielnicy Biały Kamień, odprawianej w rocznicę śmierci Ojca Świętego Jana Pawła II. Ta niezwykła i bardzo uroczysta Msza św. jest transmitowana na cały świat za pośrednictwem Telewizji Trwam i Radia Maryja. W tym roku do przygotowań włączyli się wałbrzyscy współorganizatorzy Światowych Dni Młodzieży – Kraków 2016.

Reklama

Już od chwili odejścia Papieża Polaka do domu Ojca w 2005 r. jednym z inicjatorów corocznych uroczystości są „Ludzie Jana Pawła II”. Ich Grupa Inicjatywna zawiązała się po Mszy św. na stadionie 7 kwietnia 2005 r. Skupiła zarówno ludzi świeckich, jak i duchownych z parafii Wałbrzycha i okolic. Głównym przesłaniem „Ludzi Jana Pawła II” stało się realizowanie nauczania naszego Wielkiego Papieża i zachęcanie do tego innych poprzez organizację różnego rodzaju uroczystości. 14 września 2007 r. formalnie zarejestrowane zostało Stowarzyszenie „Ludzie Jana Pawła II”. Od samego początku członkowie działają i spotykają się przy parafii św. Franciszka z Asyżu w wałbrzyskiej dzielnicy Podgórze na comiesięcznych spotkaniach formacyjnych – w ostatnią środę miesiąca i na Mszy św. o godz. 19.30. Zespół muzyczny ma próby w każdą środę o godz. 19.

Beata Mucha, skarbnik i sekretarz Stowarzyszenia „Ludzie Jana Pawła II”, mówi: – W naszym gronie znajdują się dzieci, młodzież i starsi z różnych parafii. Cieszymy się, że możemy razem świadczyć o miłości do naszego Papieża. Na początku modliliśmy się o jego rychłą beatyfikację, później kanonizację, a obecnie dziękujemy za spełnienie tych intencji i prosimy, już za wstawiennictwem św. Jana Pawła II, o błogosławieństwo dla naszej Ojczyzny. Serdecznie zapraszamy w każdą środę wieczorem osoby śpiewające i grające do udziału w naszych próbach i przygotowaniach do oprawy tegorocznej Mszy św. na stadionie.

2016-03-03 10:00

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Pogrzebali basy

Niedziela bielsko-żywiecka 10/2020, str. IV

[ TEMATY ]

Msza św.

orkiestra

Wielki Post

Środa Popielcowa

górale

Robert Karp

Ostatnie dźwięki przed wielkopostną ciszą

Ostatnie dźwięki przed wielkopostną ciszą

– Rozpoczynamy czas, w którym się kończy radość, beztroska, a człowiek bardziej skupia się nad tym, co jest naznaczone przez Środę Popielcową – powiedział bp Roman Pindel na Mszy św. góralskiej w Cieszynie.

Była ona sprawowana dzień przed Popielcem w kościele św. Marii Magdaleny w ramach 29. pogrzebu basów im. Kazka „Nędzy” Urbasia. Wydarzenie, które ma wieloletnią tradycję, kończy okres karnawału. Powstało z inicjatywy śp. Kazimierza Urbasia – lidera kapeli Torka, który wpadł na pomysł, aby dzień przed Popielcem zgromadzić muzyków ludowych Śląska Cieszyńskiego w jednym miejscu, pomodlić się i zabawić, a potem odłożyć instrumenty na półkę, aż do nadejścia Wielkiej Nocy. – Wydarzenie wpisuje się w kulturę Cieszyna już od dawna. Msza św. jest początkiem pogrzebu basów – zauważył ks. prob. Jacek Gracz, witając zebranych na Mszy św.

CZYTAJ DALEJ

Andrea Tornielli: nowe spojrzenie na spowiedź, sakrament radości

"W centrum przebaczenia jest Bóg, który nas obejmuje, a nie lista grzechów i nasze upokorzenie" - pisze dyrektor wydawniczy mediów watykańskich Andrea Tornielii w swoim najnowszym komentarzu opublikowanym na portalu Vatican News.

Spowiedź jest "sakramentem radości", a nawet "ucztą", zarówno w niebie, jak i na ziemi. We wtorek 14 września, na stadionie w Koszycach, można było odnieść wrażenie, że papież Franciszek patrzy w oczy każdego z młodych ludzi, którzy przyszli go powitać, aby zaprosić ich do przeżywania sakramentu pokuty w nowy sposób. A to, co powiedział do nich Następca Piotra, było pocieszeniem nie tylko dla obecnych, ale dla każdego, kto śledził to spotkanie w telewizji lub w internecie, a nawet gdy tylko przeczytał papieskie przemówienie.

CZYTAJ DALEJ

Papieskie Orędzie na 55. Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu

Chodź i zobacz! Aby komunikować, trzeba spotykać osoby, tam gdzie są i takie, jakimi są – apeluje Papież w ogłoszonym dziś Orędziu na 55. Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu, który w Polsce będziemy obchodzić 19 września.

Franciszek odnosi się w nim do jednego z zasadniczych problemów współczesnych mediów. Polega on na tym, że informacje coraz częściej powstają w redakcji, przed komputerem, jedynie na podstawie danych zaczerpniętych z agencji, z sieci społecznościowych, bez kontaktu z opisywaną rzeczywistością, bez spotkań z ludźmi i bez weryfikacji. W konsekwencji powstaje obraz spłycony i ujednolicony.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję