Reklama

Niedziela Wrocławska

O ewangelizacji muzułmanów

We wrocławskim oddziale Civitas Christiana odbyło się spotkanie z bp. Andrzejem Siemieniewskim. Tematem wykładu oraz późniejszej dyskusji było pytanie: „Ewangelia dla muzułmanów?”

Reklama

Bp Siemieniewski nawiązał m.in. do wydarzeń z Niemiec: niszowe media informują o chrztach przyjmowanych przez muzułmanów, czego był świadkiem w październiku 2015 r., gdy odwiedził parafię w Berlinie. Bp Siemieniewski podkreślał, że zjawisko konwersji muzułmanów na chrześcijaństwo jest nowe, nieopisane i niezbadane, charakterystyczne dla XXI w.

Po wykładzie rozpoczęła się dyskusja, w której padały pytania m.in. o autentyczność i powody nawróceń. Bp Siemieniewski zwrócił uwagę m in. na fakt, że skoro konwersje na chrześcijaństwo odbywają się w krajach, gdzie za porzucenie islamu grozi śmierć (np. Iran), nie jest niczym dziwnym to, że muzułmanie nawracają się w krajach europejskich.

– Nie ma sensu pytać, czy mamy ewangelizować tych czy innych ludzi, ale czy w ogóle głosić Ewangelię – spuentował prelegent i dodał, że w przypadku ewangelizacji muzułmanów lepiej zobaczyć, niż słuchać komentarzy. – Sam zastanawiałem się, czy ich nawrócenia są prawdziwe, czy naprawdę jest ich wiele. Pojechałem więc do Berlina, trzy godziny drogi z Wrocławia, i zobaczyłem to na własne oczy.

2016-03-10 11:11

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Radosne spotkanie w sanktuarium Dzieci Fatimskich

Niedziela szczecińsko-kamieńska 38/2018, str. I

[ TEMATY ]

spotkanie

Adam Szewczyk

Wspólne zdjęcie z wiernymi

Wspólne zdjęcie z wiernymi

W rocznicę konsekracji sanktuarium Dzieci Fatimskich na os. Kasztanowym w Szczecinie miało miejsce wydarzenie szczególne – spotkanie młodziutkiego Lucasa Maedy de Oliveira z dziećmi oraz dorosłymi wiernymi z naszej archidiecezji. Przybył on wraz z rodziną z dalekiej Brazylii.

CZYTAJ DALEJ

Abp Pennacchio: Nieść krzyż to trzymać się mocno Pana Jezusa, także wtedy, kiedy to niemodne

2021-09-21 18:21

[ TEMATY ]

krzyż

abp Pennacchio

Eliza Bartkiewicz/episkopat.pl

„Nieść krzyż to trzymać się mocno Pana Jezusa, także wtedy, kiedy to niemodne” – powiedział abp Salvatore Pennacchio, nuncjusz apostolski w Polsce, który 21 września odwiedził sanktuarium św. Jakuba Apostoła w Jakubowie.

Mszę św. koncelebrował biskup legnicki Andrzej Siemieniewski, biskup zielonogórsko-gorzowski Tadeusz Lityński, biskup senior Paweł Socha oraz wielu kapłanów diecezji zielonogórsko-gorzowskiej.

CZYTAJ DALEJ

Biskupi na XXI Dzień Papieski: Wesprzyjmy „żywy pomnik” wdzięczności św. Janowi Pawłowi II

2021-09-21 17:08

[ TEMATY ]

Jan Paweł II

episkopat

Dzień Papieski

Dzieło Nowego Tysiąclecia

św. Jan Paweł II

© Wydawnictwo Biały Kruk/Adam Bujak

Dziś, w obliczu trudności finansowych wielu rodzin, przez składane ofiary mamy szansę podtrzymać, a niejednokrotnie przywrócić nadzieję w sercach młodych ludzi na lepszą przyszłość i realizację ich edukacyjnych aspiracji dla dobra Kościoła i naszej Ojczyzny – napisali biskupi w Liście pasterskim Episkopatu Polski zapowiadającym obchody XXI Dnia Papieskiego, który przeżywać będziemy 10 października br.

Biskupi przypomnieli, że wciąż aktualne jest wezwanie do ewangelizacji św. Jana Pawła II. „W tym kontekście tak ważne jest szkolne nauczanie religii, które dzisiaj w wielu przypadkach jest jedyną sposobnością proponowania dzieciom i młodzieży Chrystusa. Stanowi ono niezwykłą szansę nowej ewangelizacji lub pre-ewangelizacji wobec osób nieochrzczonych lub nie mających kontaktu z Kościołem. W obliczu wielu negatywnych głosów, nawet w środowisku Kościoła, stanowczo chcemy podkreślić wartość nauczania religii w szkole, które dzięki Janowi Pawłowi II znalazło na powrót swoje miejsce w placówkach oświatowych w 1990 r.” – czytamy w Liście pasterskim.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję