Reklama

Niedziela Sandomierska

Ostatnia prosta

Faza przygotowań do Światowych Dni Młodzieży, szczególnie do etapu diecezjalnego wchodzi na ostatnią prostą. Bp Krzysztof Nitkiewicz udzielił błogosławieństwa grupie wolontariuszy, którzy są odpowiedzialni za przygotowania w poszczególnych parafiach. Każda parafialna grupa otrzymała „Świecę ŚDM”, jako symbol duchowego czuwania przed wakacyjnym spotkaniem. Wolontariusze zachęcali także do podjęcia postu w intencji ŚDM. Natalia Bełz z komitetu organizacyjnego ŚDM wyjaśnia: – Po Eucharystii w katedrze rozdawane były woreczki z ryżem. Chcieliśmy zachęcić do postu w dowolnej intencji, ale zwłaszcza w intencji Światowych Dni Młodzieży. Dołączona do tego modlitwa i jałmużna ma uwrażliwiać nasze serca. W miarę możliwości można także wprowadzić post, jako formę wyrzeczenia, na dłużej do naszego życia.

Reklama

Zgromadzeni w Sandomierzu duchowo łączyli się z młodymi z całej Polski obchodzącymi tego dnia w diecezjach 31. Światowe Dni Młodzieży. W niedzielne przedpołudnie sandomierski Rynek Starego Miasta zapełnił się młodymi, którzy przybyli z całej diecezji. Przyjechali wolontariusze ŚDM z parafii, które będą w lipcu podejmować pielgrzymów oraz liczni przedstawiciele ruchów i stowarzyszeń.

Podczas homilii Ksiądz Biskup mówił o duchowym wymiarze służby wobec drugiego człowieka, która powinna charakteryzować prawdziwego lidera i wolontariusza. – Pan Jezus nie pozostawia wątpliwości mówiąc: „Kto nie bierze swego krzyża, a idzie za Mną, nie jest Mnie godzien”. To znaczy, że bez względu na wiek, powołanie i miejsce w którym żyjemy, musimy uczyć się kochać tak jak On – na całego. W takiej miłości powinniście ćwiczyć się i doskonalić jako wolontariusze Światowych Dni Młodzieży. – mówił do młodych bp Krzysztof Nitkiewicz.

Po Eucharystii w Katolickim Domu Kultury św. Józefa młodzież z parafii św. Kazimierza w Ostrowcu Świętokrzyskim wystawiła Misterium Męki Pańskiej. Odbył się także konkurs na najwyższą i najbardziej oryginalną palmę wykonaną przez młodzież z parafialnych grup duszpasterskich.

2016-03-30 12:22

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Wyruszenie na misje

Niedziela zielonogórsko-gorzowska 1/2015, str. 1

[ TEMATY ]

Światowe Dni Młodzieży

Aleksandra Bielecka

Uczestnicy pierwszego spotkania Centrum Światowych Dni Młodzieży

Uczestnicy pierwszego spotkania Centrum Światowych Dni Młodzieży

W naszej diecezji oficjalnie zaistniało Centrum Światowych Dni Młodzieży – Kraków 2016. Pierwsze spotkanie odbyło się w Zielonej Górze, w auli nad Księgarnią św. Antoniego

Bardzo nam zależy, żeby organizacja ŚDM ze strony naszej diecezji była jak najpiękniej przygotowana – mówi bp Tadeusz Lityński. – Jak nauczał Jan Paweł II, wiara katolicka to spotkanie z Osobą. Wiara katolicka na trzecie tysiąclecie nie może być jedynie nawykiem. Nie może być też stylem życia czy formą rekreacji weekendowej. Wiara katolicka zaczyna się od przyjaźni z Jezusem Chrystusem. I to doświadczenie przymusza nas, byśmy byli misjonarzami. Sądzę, że nie będzie przesadą stwierdzenie, że te przygotowania i to, co nas czeka w najbliższym czasie, to wyruszenie na misje.

CZYTAJ DALEJ

26 września odbędzie się liczenie wiernych uczestniczących w niedzielnych praktykach religijnych

2021-09-22 11:54

[ TEMATY ]

wierni

Karol Porwich/Niedziela

Zgodnie z uchwałą Konferencji Episkopatu Polski w tym roku doroczne badanie niedzielnych praktyk religijnych, czyli liczenie katolików zobowiązanych do uczestniczenia w mszy św. i przystępujących do komunii św., odbędzie się 26 września br. we wszystkich parafiach kraju.

Liczenie wiernych w kraju odbywa się tradycyjnie raz w roku, w jedną z niedziel października. W ubiegłym roku w związku z wprowadzeniem nowych zasadach w żółtych i czerwonych strefach i w trosce o zdrowie i życie wiernych planowane liczenie wiernych się nie odbyło.

CZYTAJ DALEJ

Film animowany o św. Maksymilianie

2021-09-22 16:47

[ TEMATY ]

św. Maksymilian Kolbe

film animowany

Studio Filmów Rysunkowych

Postacie z filmu rysunkowego.

Postacie z filmu rysunkowego.

Powstaje film animowany o św. Maksymilianie.

Studio Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej razem z nowosądeckim Wydawnictwem Promyczek opracowuje film animowany o o. Kolbem pt. „Szalony Maks”.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję