Apel Delegata KEP ds. Duszpasterstwa Rolników o modlitwę o deszcz
Delegat Konferencji Episkopatu Polski ds. Duszpasterstwa Rolników bp Leszek Leszkiewicz zwrócił się z prośbą o żarliwą modlitwę do Pana Boga o uproszenie deszczu.
Apel Delegata KEP ds. Duszpasterstwa Rolników o modlitwę o deszcz
W imieniu Duszpasterstwa Rolników, zwracam się z prośbą o żarliwą modlitwę do Pana Boga o uproszenie deszczu. Prosimy kapłanów, by odprawić zgodnie z prawem liturgicznym Msze Święte według formularza O uproszenie deszczu, a także inne nabożeństwa z prośbą o potrzebne nam wszystkim opady. Wiernych prosimy o udział w tych celebracjach. Przypominamy o tradycji śpiewania pieśni „Królu, Boże Abrahama” w sytuacjach, kiedy dotykają nas susza lub nadmiar deszczu. Modlitwa ta zanoszona do Pana Boga niech będzie wyrazem naszego zaufania w moc Bożej Opatrzności.
Wszystkim chcemy także przypomnieć, iż w roku liturgicznym przewidziane są dni szczególnych modlitw o urodzaje, zachowanie od klęsk żywiołowych, głodu. Niech uczestnictwo wierzących w tych nabożeństwach będzie świadectwem naszej wiary w to, że praca ludzka błogosławiona przez Pana Boga przynosi obfite owoce.
Módlmy się także słowami zaczerpniętymi z Mszału Rzymskiego: „Prosimy Cię, Panie, wysłuchaj pokornych próśb naszych i udziel deszczu, którego tak bardzo potrzebuje spragniona ziemia” (Modlitwa nad darami z formularza Mszy św. o uproszenie deszczu).
bp Leszek Leszkiewicz
Delegat KEP ds. Duszpasterstwa Rolników
Modlitwa o deszcz:
Boże, Stworzycielu Nieba i Ziemi, miłosierny Ojcze, który nieustannie troszczysz się o dobro człowieka, prosimy Cię, ześlij na ziemię życiodajny deszcz. Ustrzeż nas od niebezpieczeństwa głodu i ubóstwa, tak abyśmy mogli z jeszcze większym zaangażowaniem troszczyć się o dobra nieprzemijające. Prosimy Cię o to przez naszego Pana Jezusa Chrystusa, który żyje i króluje na wieki wieków. Amen.
Podziel się cytatem
Ocena:+2-1Podziel się:
Reklama
Wybrane dla Ciebie
Przewodniczący KEP w Budapeszcie: Potrzeba nam świętych polityków na miarę św. Stefana
Do wkroczenia na odnowioną drogę w świetle Chrystusa, obrony życia ludzkiego i rodziny, kształtowania sprawiedliwości społecznej według Ewangelii, prawdziwej wolności w codziennym życiu i dawania autentycznego przykładu życia według Ewangelii, cnót chrześcijańskich, przykładu duchowego rozwoju na Węgrzech, w Polsce i całej Europie - wezwał abp Stanisław Gądecki podczas uroczystościach ku czci św. Stefana patrona Węgier z okazji święta narodowego. Wskazał też na potrzebę świętych polityków, polityków na miarę św. Stefana. Podczas Mszy św. przed katedrą w Budapeszcie pod przewodnictwem kard. Pétera Erdő, prymasa Węgier przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski wygłosił homilię na temat "chrystianizacji wczoraj i dziś".
Publikujemy tekst homilii Abp. Stanisława Gądeckiego:
Wizyta papieża Leona XIV w Hiszpanii fascynuje prasę hiszpańską i międzynarodową. W czwartek 11 czerwca komentatorzy na całym świecie skupiają się szczególnie na historycznych wydarzeniach w Katalonii, gdzie spotykają się architektoniczny splendor, polityczne nowinki i bolesne debaty społeczne.
Nagłówki gazet zdominowała uroczysta inauguracja 172,5-metrowej Wieży Jezusa Chrystusa, należącej do słynnej na całym świecie Bazyliki Sagrada Família w Barcelonie. Hiszpański dziennik „El País” podkreśla, że papież w swoim kazaniu wygłosił jednoznaczne orędzie przeciwko wojnie. Stwierdził, że nie da się wierzyć w Jezusa i jednocześnie propagować wojny lub zabijać niewinnych ludzi. Na Mszy św. sprawowanej przez papieża Leona XIV w bazylice Sagrada Familia miała też miejsce premiera polityczna: premier Hiszpanii Pedro Sánchez po raz pierwszy w swojej kadencji uczestniczył we Mszy św., zwrócił uwagę publiczny nadawca RTVE.
W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.