Reklama

Obrońcy życia

Córka św. Joanny Beretty Molli w Parlamencie RP

Parlamentarzyści, duchowni, przedstawiciele ruchów pro-life oraz goście z zagranicy dyskutowali o rodzinie i obronie życia. Uroczystości w Sali Kolumnowej Sejmu zorganizowano 30 marca br. z okazji 10. rocznicy wprowadzenia relikwii św. Joanny Beretty Molli do kaplicy parlamentu.

To był główny akcent obchodów Narodowego Dnia Życia, który Sejm ustanowił w 2004 r. We Mszy św. pod przewodnictwem bp. Stanisława Stefanka wzięli udział parlamentarzyści, goście oraz kilkudziesięciu duchownych. – Było tak wielu ludzi, że musieliśmy zająć cały hol hotelu poselskiego – zauważył ks. dr Piotr Burgoński, kapelan kaplicy sejmowej.

Reklama

Wśród wielu zagranicznych gości była także Joanna Emanuela Molla, córka świętej patronki dzieci poczętych. – Dar życia jest bezcenny, jest święty i dlatego zawsze trzeba go bronić. Dziękuję Panu Bogu za moich rodziców, którzy to rozumieli aż po ofiarę życia – mówiła z przejęciem. – Współczesny świat bardziej niż kiedykolwiek potrzebuje takiego przesłania, jakie daje mu właśnie moja mama.

Podczas konferencji wiele miejsca poświęcono kwestii obrony życia. Jej uczestnicy zgodzili się, że musi być ono chronione od poczęcia aż do naturalnej śmierci, bez względu na okoliczności, w jakich powstało. – Należy przywrócić niepodważalną wartość każdego życia ludzkiego, bez względu na jego użytkową, produkcyjną przydatność – podkreślił abp Henryk Hoser, przewodniczący Zespołu Ekspertów KEP ds. Bioetycznych.

– Na jesieni przyniesiemy do Sejmu swój apel do parlamentarzystów. Jestem optymistą i ufam, że tym razem uda się doprowadzić do całkowitej ochrony życia – powiedział „Niedzieli” dr Antoni Zięba, prezes Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka. – Mamy świadomość, że nasi wyborcy tego od nas oczekują. Dlatego też w Sejmie zakładamy specjalny zespół parlamentarny obrońców życia. Głęboko wierzę w to, że uda nam się zmienić prawo, które teraz dopuszcza aborcję – dodała Anna Cicholska z PiS.

Reklama

Konferencja była poświęcona nie tylko kwestiom życia, ale też szerszej tematyce prorodzinnej. – Rodzina to nie jest koszt, ale inwestycja. Dlatego wdrażamy program „Rodzina 500 plus”, dzięki któremu wskaźnik zagrożenia ubóstwem wśród dzieci powinien spaść z 24 do 11 proc. Mam też nadzieję, że poprawi się dzietność polskich rodzin – powiedział Stanisław Szwed, wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej.

Polityka prorodzinna musi opierać się na strategii długofalowej. Konieczne zmiany pojawią się też w edukacji, tak aby następne pokolenie Polaków było gotowe podjąć odpowiedzialne życie rodzinne. – Polski system edukacji zgubił gdzieś dziecko, zapomniał, że ma ono rodziców, którzy je wychowują. Szkoła powinna wspierać ich w tym procesie – stwierdziła Anna Zalewska, minister edukacji narodowej.

Wszyscy parlamentarzyści otrzymali książkę pt. „Podarunek miłości” z listami z okresu narzeczeństwa św. Joanny i Piotra Molli.

2016-04-06 08:37

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Nowenna do Matki Bożej rozwiązującej węzły!

[ TEMATY ]

modlitwa

nowenna

Wiesław Podgórski

Obraz Matki Bożej Rozwiązującej Węzły

Obraz Matki Bożej Rozwiązującej Węzły

Zachęcamy do odmawiania Nowenny do Matki Bożej rozwiązującej węzły. Już od dziś poświęć kilka minut w Twoim życiu i zwróć swą twarz ku Tej, która zdeptała głowę szatanowi.

1. Znak krzyża

CZYTAJ DALEJ

Tłumy pożegnały rodzinę zastrzeloną w Borowcach

2021-07-21 07:55

[ TEMATY ]

pogrzeb

Karol Porwich/Niedziela

Pogrzeb ofiar strzelaniny w Borowcach pod przewodnictwem bp Andrzeja Przybylskiego

Pogrzeb ofiar strzelaniny w Borowcach pod przewodnictwem bp Andrzeja Przybylskiego

Bliscy, przyjaciele i lokalna społeczność pożegnali we wtorek trzyosobową rodzinę, która zginęła od strzałów 10 lipca w Borowcach koło Częstochowy. 44-letni małżonkowie i ich 17-letni syn spoczęli na cmentarzu parafialnym w Dąbrowie Zielonej.

Rodziców i brata pożegnał 13-letni Gianni, który jako jedyny podczas strzelaniny w domu zdołał się ukryć, a potem uciec. Mszy św. pogrzebowej przewodniczył biskup pomocniczy archidiecezji częstochowskiej Andrzej Przybylski.

CZYTAJ DALEJ

Słowacja: Na papieskiej Mszy w Preszowie może być nawet 50 tys. wiernych

2021-07-23 19:06

[ TEMATY ]

Msza św.

Słowacja

papież Franciszek

Grzegorz Gałązka

Na Mszy św. w obrządku wschodnim, którą celebrować będzie papież Franciszek we wrześniu w Preszowie, na wschodzie Słowacji, może być nawet 50 tys. wiernych - prognozowali w piątek przedstawiciele Kościoła i tego słowackiego miasta. Przed 26 laty do Preszowa pielgrzymował św. Jan Paweł II.

Wizyta Franciszka ma szczególne znaczenie dla grekokatolików, ponieważ papież będzie przewodniczyć liturgii w ważnym dniu, w święto Podwyższenia Krzyża Świętego - powiedział greckokatolicki metropolita Preszowa, arcybiskup Jan Babjak.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję