Reklama

Przed ŚDM

Z kroniki ŚDM

Diecezja legnicka – DOM MARYI
Z okazji wielkiego jubileuszu 1050-lecia Chrztu Polski w Bolesławcu – podobnie jak w wielu polskich miastach – o godz. 15 została odmówiona Koronka do Bożego Miłosierdzia. Nabożeństwo przygotowali wolontariusze ŚDM wraz z duszpasterzami.

100 DNI PRZED ŚDM

Diecezja Lubelska – MAMRE
15 kwietnia na pl. Łokietka w Lublinie były śpiewy i tańce. Przy Ratuszu stanął zegar odliczający dni do lipcowego widowiska na Arenie Lublin. Ks. Mirosław Ładniak, współorganizator diecezjalnych obchodów ŚDM, zapowiada, że w czasie 100 dni do ŚDM zawiera się tradycyjny Koncert Chwały w uroczystość Bożego Ciała w Lublinie. Przy tej okazji 25-lecie działalności artystycznej będzie świętować zespół „Gospel Rain”. Wspólną zabawę animował Dawid Modrzejewski, który wraz z grupą wolontariuszy ŚDM zamienił pl. Łokietka w roztańczoną salę balową.

Kraków – Myślenice
17 kwietnia wolontariusze pracujący przy Parafialnym Komitecie Organizacyjnym parafii Narodzenia NMP przygotowali Studniówkę. Zespół Pieśni i Tańca „Ziemia Myślenicka” poprowadził poloneza.
Sfinalizowano też akcję Bilet dla Brata, a ściślej dla… Siostry. W ramach projektu, na Wydarzenia Centralne przyjadą trzy dziewczyny z Limy. Gina Perez, Carmen Torres i Cynthia Zanabria pomagają Katarzynie Jawor, świeckiej misjonarce z Myślenic, w posłudze ewangelizacyjnej w najuboższych dzielnicach peruwiańskiej stolicy.
Aby ufundować trzeci bilet, Parafialny Komitet Organizacyjny przygotował kiermasz. Cel został osiągnięty.

* * *

Reklama

Jak w waszych diecezjach, parafiach, wspólnotach przygotowujecie się do ŚDM?

Napiszcie do nas: mlodzi@niedziela.pl .

Inicjatywy pokażemy na naszych łamach.

2016-04-27 08:50

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Miasteczko Modlitewne 2017 „Nieugięci (nie)dotknięci”

Jak co roku, także i w te wakacje na przełomie lipca i sierpnia (27.07–2.08) odbędą się rekolekcje – Miasteczko Modlitewne. To 7-dniowa szkoła modlitwy z bł. Karoliną Kózkówną w Zabawie. Pogłębianie relacji z Bogiem, poznawanie małej męczennicy odbędzie się pod przewodnictwem ks. Piotra Adamczyka.

CZYTAJ DALEJ

Papież: małżeństwo sakramentalne jest darem i dziełem Boga

2023-01-27 15:28

[ TEMATY ]

Franciszek

pixabay

„Małżonkowie zawierają związek poprzez dobrowolną zgodę, ale to jedynie Duch Święty ma moc uczynić kobietę i mężczyznę jednością” - powiedział papież Franciszek w przemówieniu podczas spotkania z Trybunałem Apostolskim Roty Rzymskiej. Stanowi ona sąd najwyższej instancji w sprawach o stwierdzenie nieważności małżeństwa. Przy okazji spotkań z tym gremium papież porusza zwykle aktualne problemy związane z przeżywaniem i rozumieniem sakramentu małżeństwa w Kościele katolickim.

Ojciec Święty zaznaczył, że istnieje dzisiaj w Kościele pilna potrzeba ponownego odkrycia wartości i znaczenia związku małżeńskiego między kobietą i mężczyzną. Wpływa na to również praktyczna niewiedza zarówno osobista, jak i zbiorowa dotycząca małżeństwa. W zamyśle Bożym dotyczącym małżeństwa, kobieta i mężczyzna podczas zawierania tego sakramentu otrzymują nowe serce, które uzdalnia ich do kochania miłością samego Chrystusa. Dlatego małżeństwo sakramentalne nie jest jedynie uroczystą ceremonią czy wydarzeniem społecznym, nie jest formalnością ani abstrakcyjnym ideałem, ale darem i dziełem samego Boga.

CZYTAJ DALEJ

Młode Homilie #129

2023-01-29 08:31

[ TEMATY ]

Młode Homilie

Ewangelia komentarz

ks. Konrad Jasiewicz

aspekty.niedziela.pl

Młode Homilie #129

Czy chcesz być szczęśliwy? Co to w ogóle znaczy? I czy każdy może osiągnąć taki stan? Posłuchajcie komentarza ks. Konrada Jasiewicza na IV niedzielę zwykłą. Filmik znajdziecie tutaj, a tekst Ewangelii tutaj. Młode Homilie – dla młodych i młodych duchem!

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję