Reklama

Niedziela Częstochowska

Kiedy nie ma Boga

Film o Państwie Islamskim – „Insha Allah. Reportaż z piekła” powinien zobaczyć nie tylko każdy Polak, ale każdy Europejczyk. To niezwykły reportaż Witolda Gadowskiego, Macieja Grabysy i Michała Króla. Przedstawia rzeczywistość, która rozgrywa się na oczach świata, pokazuje okoliczności powstania i motywy działania Państwa Islamskiego. Okazuje się, że jest to organizacja stworzona przez jakąś frakcję islamską, być może gangsterską, na pewno bandycką w swoich działaniach, która wykorzystuje pewne idee islamu. To m.in. mniemanie niektórych przedstawicieli islamu, że każdy człowiek rodzi się muzułmaninem i ma nim zostać do końca. W imię takich idei członkowie ISIS dokonują zbrodni najczęściej na chrześcijanach w Iraku, Syrii, w Afryce Północnej, Pakistanie i wszędzie tam, gdzie panuje mocny napór, by islam zwyciężył.

Przedstawiony dokument ukazuje obraz wstrząsający na który składają się wypowiedzi, zdjęcia oraz filmy – świadectwa ludzi, którzy byli uczestnikami gwałtów i prześladowań. Opowiadają, jak mordowano „niewiernych” na oczach ich najbliższych, którzy ginęli od kul i noży lub byli krzyżowani.

Film przedstawia w bardzo złym świetle Europę, która wydaje się nie dostrzegać dramatu chrześcijan oraz problemów związanych z wielką falą migracji, będącą dla niej zagrożeniem. Chadecka Europa, rządzona przez partie chrześcijańskie, jest bardziej łaskawa dla muzułmanów niż dla mieszkających w niej chrześcijan, bardziej sprzyja ukrytym dżihadystom niż prześladowanym chrześcijanom.

Reklama

W tym kontekście należy dziś zobaczyć zachowanie Europy wobec reform z Polsce. W zlaicyzowanej Europie stanowimy bastion chrześcijaństwa. Europa, która utraciła kontakt z wiarą, z Ewangelią, stara się więc przeszkodzić normalności i temu wszystkiemu, co może służyć dziełu ewangelizacji. Tymczasem nie zagraża nam brak demokracji, o czym świadczą choćby słyszalne przez wszystkich głosy krytyki działań naszego rządu. W telewizji padają informacje o pracy Kościoła, organizacji katolickich – 90-procentowa społeczność katolików ma prawo do takich ważnych dla nas wszystkich informacji w mediach. Dotychczas panowała cenzura, która filtrowała wypowiedzi i publikacje. Dzisiaj mamy wolność i demokrację.

Wróćmy jednak do filmu, który daje nam obra z ISIS, zamieniającej życie mieszkańców podbitych terenów w piekło. Chrześcijanie mają tam wybór: konwersja na islam, natychmiastowy wyjazd lub życie na miejscu i haracz płacony bandytom, bez żadnych gwarancji spokoju. A wszystko to za przyzwoleniem tzw. pokojowych muzułmanów. Czy świat ocknie się z odrętwienia i położy kres bandytyzmowi, który tak gwałtownie poszerza swoje pole działania? Czy jeszcze długo będziemy patrzeć bezradnie na egzekucje naszych niewinnych braci, fale wypędzonych próbujących znaleźć bezpieczniejsze miejsce do życia na ziemi? Wydaje się, że są jakieś granice wytrzymałości i absurdu.

2016-04-28 10:34

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Ufamy Ci!

Królowo Polski! Uznajemy Twe królowanie w Ojczyźnie naszej. Pragniemy przyczynić się do umocnienia Twego władania. Chcemy tej sprawie służyć na każdym posterunku, na którym Opatrzność Boga nas postawiła. Ufamy Ci! Wiemy, że prowadzisz nas do Syna Twojego i nieustannie nam w duszy mówisz: „Cokolwiek wam każe Syn mój, czyńcie” – to fragment modlitwy kard. Stefana Wyszyńskiego przed Cudownym Obrazem (1960 r.)

CZYTAJ DALEJ

Duszpasterstwo w cieniu skandali

Niedziela Ogólnopolska 21/2019, str. 30

[ TEMATY ]

Notatnik duszpasterski

Karol Porwich/Niedziela

Trwa dla ludzi Kościoła czas próby. Z czołówek gazet i z ekranów nie schodzi sprawa skandali i krytyki nacelowanej na wspólnotę Kościoła. Jedne zarzuty są słuszne i trzeba się za nie uderzyć w piersi, inne, bardzo czytelnie, mają jeden cel – osłabić Kościół, jego misję i nauczanie. Siłą rzeczy ma to ogromny wpływ na duszpasterstwo. Pewnie będziemy tego doświadczać w grupach liturgicznej służby ołtarza, w ruchach i stowarzyszeniach młodzieżowych, w duszpasterstwie dzieci oraz w liczbie i jakości powołań kapłańskich. Z pewnością podetnie to skrzydła wielu duszpasterzom – jeśli nie osłabi w gorliwości, to przysporzy lęku przed osądzeniem i reakcją mediów.

CZYTAJ DALEJ

Turcja/ Polscy strażacy przeładowują sprzęt z samolotu na samochody, jadą do Adiyaman

2023-02-07 08:04

[ TEMATY ]

trzęsienie ziemi

PAP/EPA/MICHAEL BUHOLZER

Polscy strażacy na lotnisku w Turcji przeładowują sprzęt z samolotu na samochody, a następnie jadą do Adiyaman, w południowo-wschodniej Turcji – poinformował PAP we wtorek rano rzecznik prasowy PSP bryg. Karol Kierzkowski.

"Polska grupa HUSAR wylądowała w Gaziantep w Turcji 2:29 lokalnego czasu. Dotarli jako 3. w regionie Gaziantep. Skierowani zostali do m. Adiyaman na północny wschód od Gaziantep" – przekazał na Twitterze komendant główny PSP gen. brygadier Andrzej Bartkowiak.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję