Reklama

Niedziela Rzeszowska

Majowa Litania na okrągło

Niedziela rzeszowska 18/2016, str. 1

[ TEMATY ]

uroczystość

Piotr Kordyś

Litania na okrągłej kładce w Rzeszowie w 2015 r.

Przed nami kolejny maj. Niby podobny do tego sprzed roku i wcześniejszych. Spodziewamy się, że przyroda tak samo pokaże nam swoją wyjątkową urodę. Jak zawsze uczniowie ostatnich klas liceów i techników przystąpią do matury. Tak samo też będziemy śpiewać majówki, gromadząc się przed kapliczkami i w kościołach. Niby to samo, ale jakże inne ze względu na czas, który przynosi nowe okoliczności i zmienia nas samych.

Litania Narodu Polskiego

Przeżywając w tym roku uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, bardziej niż w innych latach będziemy wracać do początków chrześcijaństwa w naszej Ojczyźnie, kiedy „na glebę polską i na duszę polską, na kształtującą się coraz wspanialej kulturę narodową padały ziarna Boże, które w pokoleniach chrzczonych przez Kościół w ziemi ojczystej wydały wspaniałe owoce”. Te słowa Prymasa Stefana Wyszyńskiego z 1966 r. przypomniał obecny Prymas Polski Wojciech Polak podczas obchodów jubileuszu 1050-lecia Chrztu Polski. Majowe uroczystości patriotyczne są dobrą okazją do refleksji nad kondycją naszego narodu. Każdy wiek, pokolenie, a nawet sejmowa kadencja przynoszą szereg wyzwań, nadziei i obaw. Wobec tych ostatnich do Litanii Loretańskiej dodajemy wezwania Litanii Narodu Polskiego: „Od godziny zwątpienia, wybaw nas, Panie; Od gnuśności naszej, wybaw nas, Panie; Od ducha niezgody, wybaw nas, Panie”.

Reklama

Litania pocieszenia

Wkrótce po uroczystości Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Bazylice św. Piotra w Rzymie odbędzie się czuwanie modlitewne dla osób potrzebujących pocieszenia. Inicjatywa ta, związana z Jubileuszowym Rokiem Miłosierdzia, odbędzie się 5 maja. Tych, którzy potrzebują pocieszenia, jest na całym świecie miliony. Nieprzypadkowo Maryję nazywamy Pocieszycielką. Ewangelia używa tego tytułu wobec Ducha Świętego. Maryja pociesza nas darem Boskiego Pocieszyciela – Ducha Świętego. Jej miłosierna postawa to obraz miłosierdzia samego Boga, najpełniejszego Pocieszyciela, w którym dzięki Synowi Bożemu i Duchowi możemy uznać i wyznać Boga „bogatego w miłosierdzie”. Nie wszyscy będziemy mogli uczestniczyć w nabożeństwie w Rzymie. Na szczęście każda majówka, w kościele czy przy kapliczce, w centrum miasta i daleko pod lasem, jest wielkim wsparciem dla osób potrzebujących pomocy. Nie na darmo przecież powtarzamy: „Matko dobrej rady, Przyczyno naszej radości, Pocieszycielko strapionych”.

W sanktuarium i na kładce

Rok temu ważnym majowym wydarzeniem w diecezji rzeszowskiej była koronacja obrazu Matki Bożej w Głogowie Małopolskim. Wobec licznych zmagań z chorobami ciała i duszy warto przypominać o Maryi, która czczona jest jako „Uzdrowienie chorych”. W pierwszą rocznicę koronacji, dokładnie 30 maja, w głogowskim sanktuarium odbędą się uroczystości jubileuszowe. Wcześniej, 5 i 23 maja, odbędą się dwa nabożeństwa do Matki Bożej na okrąglej kładce dla pieszych nad aleją Piłsudskiego w Rzeszowie. Inicjatywa pt. „Litania na okrągłej” jest częścią Festiwalu Wiary, którego czwarty finał odbędzie się 27 i 28 maja. To dwa dni ewangelizacji ulicznej, katechez i modlitwy uwielbienia pod hasłem „Miłosierny jest nasz Pan”. Niewątpliwie Maryja bardzo nas wpiera, abyśmy jak najpełniej otworzyli się na Boże Miłosierdzie. Ten rok i ten maj stanowi wielkie wyzwanie dla całego Kościoła, który, jak pisał papież Franciszek w bulli ustanawiającej Rok Miłosierdzia, powinien stać się echem Słowa Boga. Słowo to brzmi mocno jako głos przebaczenia, wsparcia, pomocy i miłości. Obyśmy, za sugestią Ojca Świętego, nigdy się nie zmęczyli ofiarowaniem miłosierdzia i zawsze byli cierpliwi w umacnianiu i przebaczaniu. Mamy w tym wielkie wsparcie Matki Miłosierdzia. Wezwanie to pojawiło się w Litanii Loretańskiej rok temu. Natomiast w sercach i umysłach chrześcijan jest dłużej niż historia Polski.

2016-04-28 10:34

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Po raz szósty u św. Kingi

2020-08-12 08:35

Niedziela kielecka 33/2020, str. I

[ TEMATY ]

uroczystość

bp Jan Piotrowski

św. Kinga

T.D.

Bp Jan Piotrowski przewodniczy uroczystościom ku czci św. Kingi

Choć uroczystość miała skromniejszy niż zwykle charakter, czciciele założycielki Nowego Korczyna nie zawiedli i gorliwie modlili się przez jej wstawiennictwo.

Szósta Diecezjalna Pielgrzymka do sanktuarium św. Kingi odbyła się 25 lipca, a Mszy św. z tej okazji przewodniczył bp Jan Piotrowski. Wydarzenie rozpoczęło poświęcenie przez bp. J. Piotrowskiego Centrum Spotkań i Dialogu im. Pary Książęcej św. Kingi i Bolesława.

CZYTAJ DALEJ

Reklama w Tygodniku Katolickim „NIEDZIELA”

„Niedziela” to:

• ogólnopolski tygodnik katolicki, istniejący na rynku od 1926 roku

• informacje o życiu Kościoła w Polsce i na świecie, o sprawach społecznych, rodzinnych, gospodarczych i kulturalnych

• obecność w polskich parafiach w kraju i poza granicami (Włochy, USA, Kanada, Niemcy, Wielka Brytania), w sieciach kolporterskich i na Poczcie Polskiej

• szczególna obecność w 19 diecezjach w Polsce, w których ukazują się edycje diecezjalne: warszawska, krakowska, częstochowska, wrocławska, sosnowiecka, podlaska, bielska, świdnicka, szczecińska, toruńska, zamojska, przemyska, legnicka, zielonogórska, rzeszowska, sandomierska, łódzka, kielecka, lubelska

• 68 stron ogólnopolskich i 8 diecezjalnych

• portal www.niedziela.pl

• księgarnia (www.ksiegarnia.niedziela.pl) – ponad 350 publikacji książkowych

• studio radiowe Niedziela FM oraz telewizyjne Niedziela TV z możliwością przygotowania materiałów w jakości HD, własny kanał na YouTube, materiały na portalu www.niedziela.pl, zamówienia realizowane dla TV Trwam, TVP i lokalnej telewizji

• jest obecna w internecie, w rozgłośniach radiowych, w niektórych telewizjach regionalnych

Reklama w naszym Tygodniku jest potwierdzeniem wiarygodności firmy - do tego przyzwyczailiśmy naszych Czytelników.
Wyniki ankiety przeprowadzonej na zlecenie "Niedzieli" przez Instytut Statystyki Kościoła Katolickiego pozwoliły ustalić profil Czytelników "Niedzieli":

• wiek - 28 - 65 lat

• wykształcenie - wyższe i średnie

• kobiety i mężczyźni w proporcjach 48% do 52%

• mieszkańcy dużych i średnich miast oraz wsi
Kolportaż - 60% parafie, 40% Poczta Polska, KOLPORTER i inne firmy kolporterskie;

Nakład: zmienny od 85 tys. do 115 tys. w zależności od okoliczności

Kontakt
Zamówienie reklamy lub ogłoszenia można przesłać:

Reklama
   Krzysztof Walaszczyk
   Dział Marketingu Tygodnika Katolickiego "Niedziela"
   tel. (34) 369 43 49, 603 701 615
   marketing@niedziela.pl

Ogłoszenia
   Barbara Kozyra
   tel. (34) 369 43 65
   tel. na centralę: (34) 365 19 17 w. 365
   ogloszenia@niedziela.pl

drogą pocztową pod adresem:
   Redakcja Tygodnika Katolickiego "Niedziela"
   ul. 3 Maja 12, 42-200 Częstochowa


Regulamin przyjmowania zleceń

Regulamin insertowania

Formaty reklam

Cennik reklam

Cennik insertów

Terminarz reklam (2020)

Materiały do pobrania

Publikacje logo o szerokości powyżej 25 mm

Logo „Niedzieli” (Plik PDF)
Logo „Niedzieli” (Plik JPEG)

Publikacje logo o szerokości poniżej 25 mm

Logo „Niedzieli” (Plik PDF)
Logo „Niedzieli” (Plik JPEG)

Reklama internetowa

Krzysztof Walaszczyk
Dział Marketingu Tygodnika Katolickiego "Niedziela"
tel. (34) 369 43 49, 603 701 615
marketing@niedziela.pl

Cennik reklam internetowych

CZYTAJ DALEJ

To już jutro w TVP1 - Koncert „ABBA OJCZE – pielgrzymi śpiewają ulubione piosenki Jana Pwała II”

2020-08-13 16:17

[ TEMATY ]

Jan Paweł II

Jasna Góra

koncert

TVP

pielgrzymi

Biały Kruk/Adam Bujak, Arturo Mari

14 sierpnia o godz. 21:00 TVP1 zaprasza na wyjątkowe widowisko muzyczne poświęcone Papieżowi Janowi Pawłowi II. Na scenie pod batutą  Piotra Rubika, wystąpi plejada polskich gwiazd m.in.: zespół Pectus, Katarzyna Cerekwicka i Halina Mlynkova. Koncert poprowadzą Rafał Brzozowski i Piotr Rubik.

W piątek, 14 sierpnia na jasnogórskich błoniach spotka się grono radośnie modlących się wiernych. Będzie to finał czasem kilkunastodniowego wysiłku, jakim jest pielgrzymka na Jasną Górę. Dla zmęczonych pielgrzymów nagrodą będzie wyjątkowy koncert, podczas którego razem z artystami, wspaniałą orkiestrą i znakomitym dyrygentem wspólnie zaśpiewają pieśni i piosenki.

 

Na scenie zobaczymy m.in.: Rafała Brzozowskiego, Annę Wyszkoni, zespół Pectus, Halinę Mlynkovą, Katarzynę Cerekwicką, Łukasza Zagrobelnego, Sargisa Davtyana, Darka Malejonka oraz zwyciężczynię „Szansy na sukces” Aleksandrę Nykiel i znanego z programu „The Voice of Poland”  Filipa Lato.

 

Na jasnogórskich błoniach usłyszymy „Barkę”, „Abba Ojcze”, ale też piosenki, które powstały na kanwie polskich i zagranicznych przebojów np. „Pielgrzymkowe Despacito - Nie tak szybko”. Nie zabraknie przebojów z repertuaru Piotra Rubika np. „Niech mówią że…”

 

Koncert „Abba Ojcze – Pielgrzymi śpiewają ulubione piosenki Jana Pawła II” 14 sierpnia o godz. 21:00 TVP1.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję