Reklama

Kościół

Nowi administratorzy i proboszczowie w archidiecezji katowickiej

W kaplicy Kurii Metropolitalnej abp Andrzej Przybylski wręczył dekrety nowym administratorom i proboszczom. Posługę kapłańską w placówkach, do których zostali skierowani, rozpoczną 26 lipca br. Nowym kanclerzem Kurii został mianowany ks. Adam Pawlaszczyk.

2026-05-27 17:02

[ TEMATY ]

archidiecezja katowicka

Biuro Prasowe/archidiecezjakatowicka.pl

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Ks. dr Tomasz Wojtal zakończył posługę kanclerza i moderatora Kurii Metropolitalnej w Katowicach. Duchowny został skierowany do parafii św. Antoniego z Padwy w Katowicach-Dąbrówce Małej, a jego następcą został ks. Adam Pawlaszczyk, dotychczasowy dyrektor Instytutu Gość Media.

Dekrety proboszczowskie, kierujące do posługi we wskazanych poniżej parafiach, otrzymali:

ks. Adam Bojdoł, parafia Wszystkich Świętych w Mysłowicach-Dziećkowicach

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

ks. Wiesław Hudek, parafia Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Mysłowicach-Brzezince

ks. Waldemar Maciejewski, parafia Świętej Barbary w Chorzowie

ks. Andrzej Podoluk, parafia Matki Bożej Różańcowej w Zwonowicach

ks. Tomasz Wojtal, parafia Świętego Antoniego z Padwy w Katowicach-Dąbrówce Małej

Nowy mianowanymi administratorami zostali:

ks. Rafał Bogacki, parafia Matki Bożej Pośredniczki Wszelkich Łask w Tychach-Urbanowicach

ks. Ryszard Chwała, parafia Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Świętochłowicach

ks. Szymon Kos, parafia Matki Bożej Fatimskiej w Turzy Śląskiej

ks. Szymon Melerowicz, parafia Najświętszej Maryi Panny Wspomożenia Wiernych w Katowicach-Wełnowcu

ks. Łukasz Michoń, parafia Świętego Jerzego w Czerwionce-Leszczynach-Dębieńsku

ks. Krzysztof Patas, parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Rudzie Śląskiej-Bykowinie

ks. Tomasz Sakwerda, parafia Świętego Stanisława Biskupa i Męczennika w Marklowicach

ks. Michał Stefan, parafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Międzyrzeczu

Reklama

ks. Tomasz Stolarski, parafia Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Katowicach

ks. Marek Urbanek, parafia Świętego Józefa Robotnika w Godowie

ks. Arkadiusz Urbańczyk, parafia Miłosierdzia Bożego w Rybniku-Niewiadomiu

Ocena: +8 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Dyspensa 5 grudnia? W archidiecezji katowickiej już zdecydowano

[ TEMATY ]

dyspensa

decyzja

archidiecezja katowicka

abp Andrzej Przybylski

5 grudnia

Karol Porwich/Niedziela

Abp Andrzej Przybylski

Abp Andrzej Przybylski

Abp Andrzej Przybylski udzielił dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

W związku z uroczystościami związanymi ze wspomnieniem św. Barbary, patronki górników i archidiecezji katowickiej, które przypada w czwartek 4 grudnia, abp Andrzej Przybylski, metropolita katowicki, udzielił wszystkim diecezjanom oraz wiernym przebywającym na terenie archidiecezji katowickiej dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w piątek 5 grudnia 2025 roku.
CZYTAJ DALEJ

Norwegia się budzi? W Oslo przeszedł Marsz dla Życia - pierwszy od 40 lat!

2026-06-17 19:25

[ TEMATY ]

Norwegia

marsz dla życia

Adobe Stock

Ulicami stolicy Norwegii przeszedł Marsz dla Życia. W wydarzeniu, które odbyło się 13 czerwca, wzięło udział około tysiąca osób. To pierwsza taka inicjatywa pro-life od 40 lat.

Uczestnicy przemaszerowali ulicami stolicy, śpiewając chrześcijańskie pieśni, kończąc swój pochód przed budynkiem norweskiego parlamentu. Tam wygłoszono przemówienia.
CZYTAJ DALEJ

Zmiany personalne w diecezji elbląskiej cz. IV

2026-06-18 12:33

[ TEMATY ]

zmiany

zmiany kapłanów

Diecezja elbląska

Biskup Wojciech Skibicki ogłosił dziś decyzje personalne dotyczące posługi osób duchownych w Diecezji Elbląskiej.

Po wielu latach posługi jako proboszcz katedry św. Mikołaja w Elblągu z 01. lipca na emeryturę przechodzi ks. prałat Stanisław Błaszkowski
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję