Reklama

Niedziela Podlaska

Poszukiwanie wiedzy i duchowego umocnienia

Bp Tadeusz Pikus uczestniczył w podsumowaniu etapu wojewódzkiego 8. Ogólnopolskiej Olimpiady „Myśli Jana Pawła II” dla Szkół Województwa Podlaskiego, który odbył się w Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II w Ciechanowcu 22 kwietnia

Niedziela podlaska 19/2016, str. 1, 8

[ TEMATY ]

Olimpiada

Ks. Artur Płachno

Nagrody laureatom wręczał Biskup Drohiczyński

Nagrody laureatom wręczał Biskup Drohiczyński

W tym roku szkolnym 8. Ogólnopolska Olimpiada „Myśli Jana Pawła II” przebiega pod hasłem: „Głoście wartość rodzin”. Zarówno do tego tematu, jak i do zaprezentowanego artystycznego programu w wykonaniu ciechanowieckiej młodzieży nawiązał Ksiądz Biskup, mówiąc o potrzebie odkrywania życiowej drogi, opartej na Jezusie, ukazywanym przez św. Jana Pawła II, oraz wartości domu rodzinnego jako najlepszego fundamentu wkraczania na tę drogę.

W eliminacjach szkolnych, które odbyły się w województwie podlaskim 17 grudnia 2015 r., wzięło udział 721 uczniów. Do etapu wojewódzkiego przystąpiło 66 uczniów z gimnazjów oraz 40 ze szkół ponadgimanazjalnych. Cele olimpiady, jak podkreślali organizatorzy, to kształtowanie świadomości i postaw młodego pokolenia poprzez przybliżanie wartości zawartych w nauczaniu św. Jana Pawła II, ukazanie znaczenia chrześcijańskiego systemu wartości oraz zachęta do dzielenia się refleksją na temat wartości w życiu młodego człowieka.

Reklama

Do organizacji olimpiady, odbywającej się w równocześnie w 14 województwach, włączyły się: Kuratorium Oświaty w Białymstoku, Wydział Katechezy i Szkolnictwa Katolickiego Kurii Diecezjalnej w Drohiczynie z jego dyrektorem ks. Krzysztofem Mielnickim przy współpracy wydziałów katechetycznych kurii diecezjalnych w Białymstoku, Łomży i Ełku, władze Ciechanowca i tamtejsze parafie. Duchowo włączył się również metropolita krakowski kard. Stanisław Dziwisz, który przekazał portret św. Jana Pawła II z dedykacją oraz część nagród.

Gospodarzem tegorocznej edycji wojewódzkiej olimpiady było Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II w Ciechanowcu z Elżbietą Trzeszczkowską, dyrektor szkoły. Na posumowaniu byli obecni także duchowni z dziekanem ciechanowieckim ks. Tadeuszem Kryńskim i proboszczem parafii pw. Matki Bożej Fatimskiej w Ciechanowcu ks. Andrzejem Polakowskim, przedstawiciele kuratorium oświaty, władz samorządowych, katecheci i nauczyciele z placówek, których uczniowie wzięli udział w olimpiadzie.

Po sprawdzeniu testów komisja egzaminacyjna oznajmiła, że w kategorii gimnazjów: pierwsze miejsce otrzymała Karolina Czarnecka z Ciechanowca, drugie Julia Truszkowska z Kolna, trzecie Aleksandra Oleksiak z Siemiatycz, czwarte Agnieszka Szpakowska z Białegostoku, piąte Magdalena Krętowska z Białegostoku, szóste Julia Suchota z Drohiczyna, siódme Aleksandra Niemyjska z Ciechanowca, ósme Mateusz Bukowski z Suwałk, dziewiąte Aleksandra Urbańska z Białegostoku i dziesiąte Aneta Jejer z Płaskiej. W kategorii szkół ponadgimnazjalnych: pierwsze miejsce otrzymała Aleksandra Wiśniewska z Drohiczyna, drugie Anna Szuflicka z Białegostoku, trzecie Wiktoria Milewska z Białegostoku, czwarte Klaudia Panasiewicz z Białegostoku, piąte Natalia Barbara Kalinowska z Drohiczyna, szóste Piotr Ryszkiewicz z Sokółki, siódme Patrycja Koprowska z Białegostoku, ósme Jolanta Janczulewicz z Sejn, dziewiąte Ernest Obniski z Drohiczyna i dziesiąte Justyna Ławrynowicz z Dąbrowy Białostockiej.

Reklama

Pozostali uczestnicy dostali dyplomy i nagrody książkowe. Jak powiedział bp Tadeusz Pikus, uzyskali oni wszyscy jedenaste miejsca i zasługują na szacunek za chęć poszukiwania wiedzy i duchowego umocnienia. Podziękowanie otrzymali także opiekunowie uczestników, którzy pomagali im w przygotowaniach. Wręczyli je: Biskup Drohiczyński, księża oraz przedstawiciele władz oświatowych i samorządowych.

Laureaci będą reprezentować województwo podlaskie podczas etapu ogólnopolskiego, który odbędzie się 10 i 11 czerwca również w Ciechanowcu, a jego współorganizatorem będzie Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. Jarosława Iwaszkiewicza w Ciechanowcu z jego dyrektorem Eugeniuszem Święckim.

2016-05-05 11:23

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Orędzie fatimskie – znak nadziei dany przez miłosiernego Ojca

Niedziela podlaska 5/2017, str. 1

[ TEMATY ]

Olimpiada

Ks. Marcin Gołębiewski

Na pierwszym planie laureatki etapu diecezjalnego olimpiady

Na pierwszym planie laureatki etapu diecezjalnego olimpiady

12 stycznia w Wyższym Seminarium Duchownym w Drohiczynie dziewiętnastu uczniów z dziesięciu szkół z terenu naszej diecezji przystąpiło do diecezjalnego etapu 27. Olimpiady Teologii Katolickiej

Tegoroczne hasło olimpiady to: „Orędzie fatimskie jako znak nadziei dany nam przez miłosiernego Ojca”. Przez 45 minut uczestnicy pisemnie odpowiadali na zawarte w przygotowanym teście pytania. Prace sprawdzała komisja, w skład której wchodzili księża wykładowcy i wychowawcy WSD w Drohiczynie. Pamiątkowe dyplomy i nagrody zarówno uczestnikom, jaki i laureatom konkursu wręczył ks. Zbigniew Rostkowski – kanclerz Kurii i wikariusz generalny naszej diecezji.

CZYTAJ DALEJ

Zmiany kapłanów 2021 r.

Czerwiec to miesiąc personalnych zmian wśród duchownych. Przedstawiamy bieżące zmiany księży proboszczów i wikariuszy w poszczególnych diecezjach.

Biskupi w swoich diecezjach kierują poszczególnych księży na nowe parafie.

CZYTAJ DALEJ

W drodze do Maryi - wyruszyła 41. Piesza Pielgrzymka Wrocławska

2021-08-03 11:58

Fot. Grzegorz Kryszczuk

Z entuzjazmem i wielką radością w sercach wyruszyła w drogę sztafetowa, 41. Piesza Pielgrzymka Wrocławska na Jasną Górę.

Początkiem pielgrzymowania była Msza św. we wrocławskiej katedrze, której przewodniczył bp Jacek Kiciński. Kapłan wyraził radość z powodu tak licznie zgromadzonych w kościele osób.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję