Reklama

Niedziela Sosnowiecka

Zaproszenie na Diecezjalny Jubileusz Małżeństw

Umiłowani Diecezjanie! Drodzy Małżonkowie!

Przeżywany obecnie Nadzwyczajny Jubileusz Miłosierdzia jest czasem szczególnej łaski, danym nam, abyśmy szeroko otworzyli serca dla miłosiernej miłości Boga i stawali się dla siebie nawzajem bardziej miłosierni.

Szczególną okazją do przyjęcia Bożego miłosierdzia jest pielgrzymowanie do jednego z kościołów jubileuszowych i przejście przez znajdujące się w nim Drzwi Święte. Wśród różnych grup odbywających jubileuszową pielgrzymkę w Roku Miłosierdzia nie może zabraknąć tych, którzy połączeni sakramentem małżeństwa wspólnie pielgrzymują przez życie.

Reklama

Drodzy Małżonkowie! Zapraszam Was do udziału w Jubileuszu Małżeństw Diecezji Sosnowieckiej, który odbędzie się w sobotę 21 maja, w bazylice Najświętszej Maryi Panny Anielskiej w Dąbrowie Górniczej. Przybądźcie do tronu Matki Zagłębia wraz z Waszymi dziećmi i bliskimi Wam osobami, by za Jej pośrednictwem wypraszać łaskę miłosierdzia Bożego dla Was i Waszych rodzin.

Program naszej uroczystości jest następujący: godz. 10.30 – przejście przez Bramę Miłosierdzia, konferencja ks. Andrzeja Cieślika; godz. 11.00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego, Msza św. z odnowieniem przysięgi małżeńskiej, akt zawierzenia małżeństw Bożemu Miłosierdziu, uroczyste błogosławieństwo małżonków.

Licząc na Waszą liczną obecność, z serca Wam błogosławię.

2016-05-12 09:29

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Zjednoczony z Panem

Jestem bardziej zadowolony, gdy cierpię – i gdybym nie słuchał głosu serca, prosiłbym Pana Jezusa, aby dał mi wszystkie cierpienia ludzi. Ale tego nie czynię, ponieważ obawiam się, że będę zbyt samolubny, pragnąc dla siebie lepszej części, którą jest ból.
O. Pio w liście do o. Augustyna

Życie o. Pio było w pełni zanurzone w modlitwie oraz w całkowitym oddaniu siebie Jezusowi. Każdego dnia zjednoczony ze swym Panem św. o. Pio brał na swe barki wszelkie cierpienia i problemy wszystkich osób, które zwracały się do niego z prośbą o pomoc. Jego najskuteczniejszą bronią do przezwyciężania wszelkiego zła było składanie samego siebie Bogu w ofierze zadośćuczynienia za grzechy innych ludzi. Poprzez osobę o. Pio sam Jezus Chrystus ukazywał nam swe rany. W liście apostolskim „Salvifici doloris” o chrześcijańskim sensie ludzkiego cierpienia św. Jan Paweł II tak pisze: „Każdy człowiek jest wezwany do uczestnictwa w owym cierpieniu, przez które Odkupienie się dokonało. (...) Dokonując Odkupienia przez cierpienie, Chrystus wyniósł zarazem ludzkie cierpienie na poziom Odkupienia”.

CZYTAJ DALEJ

78 lat temu po 63 dniach walki upadło Powstanie Warszawskie

2022-10-02 08:05

[ TEMATY ]

Powstanie Warszawskie

Sylwester Braun „Kris”/ze zbiorów Muzeum Powstania Warszawskiego

78 lat temu, 2 października 1944 r., po 63 dniach heroicznego i samotnego boju prowadzonego przez powstańców z wojskami niemieckimi, wobec braku perspektyw dalszej walki, przedstawiciele Komendy Głównej AK podpisali w Ożarowie układ o zaprzestaniu działań wojennych w Warszawie.

Powstanie Warszawskie było największą akcją zbrojną podziemia w okupowanej przez Niemców Europie. Planowane na kilka dni, trwało ponad dwa miesiące.

CZYTAJ DALEJ

#NiezbędnikRóżańcowy: „Pan z Tobą"

2022-10-02 20:30

[ TEMATY ]

modlitwa

różaniec

październik

#NiezbędnikRóżańcowy

Karol Porwich/Niedziela

Konflikt zbrojny na Ukrainie trwa. Coraz więcej niepokoju. Jak echo powraca wspominane już przez nas w majowych rozważaniach wołanie, zapisane na licheńskim wizerunku Matki Bożej: udziel pokoju dniom naszym. Wędrujemy dalej w naszych październikowych rozważaniach z różańcem w ręku i nie dziwi fakt, że towarzyszą nam słowa Pozdrowienia Anielskiego, którymi przesiąknięta na wskroś jest modlitwa różańcowa.

WSPÓLNA MODLITWA
3 października
RÓŻANIEC - TAJEMNICE RADOSNE

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję