Reklama

Niedziela Zamojsko - Lubaczowska

Wierni wołaniu z Fatimy

Blisko 100 lat temu, w 1917 r., w Fatimie troje pastuszków: Łucja, Franciszek i Hiacynta ujrzało Matkę Bożą. Matka Najświętsza spotykała się z dziećmi od maja do października każdego 13 dnia miesiąca. W lipcu Matka Boża powiedziała do dzieci: „Widzieliście piekło, do którego idą dusze biednych grzeszników. Bóg chce je uratować, Bóg chce rozpowszechnić na świecie nabożeństwo do mego Niepokalanego Serca. Jeżeli uczyni się to, co wam powiem, wielu zostanie przed piekłem uratowanych i nastanie pokój na świecie”. Nabożeństwo pierwszych pięciu sobót miesiąca jest odpowiedzią na prośbę Maryi o modlitwę w te dni.

Wynagrodzenie w Dubie

W modlitwę wynagradzającą Niepokalanemu Sercu Maryi Panny poprzez nabożeństwa pierwszych sobót miesiąca włączyła się po raz kolejny parafia pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Dubie.
Inauguracja tegorocznych nabożeństw pierwszosobotnich rozpoczęła się w I sobotę maja. Uroczystej Eucharystii z Komunią św. wynagradzającą przewodniczył i słowo Boże wygłosił ks. Krzysztof Hawro, redaktor „Niedzieli Zamojsko-Lubaczowskiej” i autor katechez maryjnych, które w każdą sobotę słyszymy na antenie Katolickiego Radia Zamość.
– W trwającym Roku Miłosierdzia musimy sobie uświadomić potrzebę pokuty i nawrócenia. Do tego wzywała Matka Boża w Fatimie. Człowiek, który podejmuje trud wynagrodzenia Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny, musi wejść na drogę pokuty i nawrócenia. Nie ma bowiem prawdziwego wynagrodzenia krzywdy bez zrozumienia prawdy o grzechu, bez poznania uczynionego zła, bez wejścia na drogę poprawy – wskazał Kaznodzieja.

Adoracja i medytacja

Włączając się w szeregi tych wspólnot i parafii, które wynagradzają Sercu Najświętszej Maryi Panny, podjęliśmy się w Dubie realizacji wołania z Fatimy, w którym Matka Boża prosiła także o modlitwę różańcową. Tej modlitwie przewodniczył ks. proboszcz Witold Mikulski, a rozważania tajemnic światła prowadziła młodzież naszej parafii. Po modlitwie różańcowej, spełniając kolejny warunek, jaki wskazała Matka Boża, trwaliśmy na medytacji, którą poprowadził ks. Arkadiusz. Po adoracji Najświętszego Sakramentu i medytacji udaliśmy się w procesji wokół kościoła, śpiewając Litanię Loretańską. W rękach wiernych płonęły świece, a na ramionach strażaków niesiona była figura Matki Bożej Fatimskiej. Nabożeństwo zakończyliśmy apelem fatimskim.

2016-05-19 13:02

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Nie potrzeba wzroku, by widzieć

Niedziela wrocławska 21/2017, str. 2

[ TEMATY ]

nabożeństwo

Matka Boża Fatimska

Anna Buchar

Osoby niewidome mogły przez dotyk ujrzeć Maryję

Osoby niewidome mogły przez dotyk ujrzeć Maryję

Już w drugiej tajemnicy Fatimskiej Maryja prosiła, by ustanowić nabożeństwo do Jej Niepokalanego Serca. Wiemy doskonale, że wiele treści zawartych w objawieniach fatimskich zostało już zrealizowanych. Także i my możemy realizować przepowiednie fatimskie w naszym życiu – tymi słowami przywitał w Tyńcu Małym osoby z Wrocławskiego Duszpasterstwa Niewidomych i Niesłyszących proboszcz parafii Wniebowzięcia NMP, ks. Ireneusz Alczyk. W dniu 100. rocznicy objawień fatimskich osoby niewidome mogły tu poprzez dotyk ujrzeć Maryję. A figura Matki Bożej Fatimskiej w podwrocławskiej wsi jest prawdopodobnie najstarszą w Polsce. Wierni modlą się przed nią już ponad 80 lat. – Ponieważ nie każdy z nas może zobaczyć Ją oczami, użyjmy do tego swych dłoni – zachęcał ks. Alczyk.

CZYTAJ DALEJ

Prymas Polski: kryzys wykorzystywania seksualnego dotyczy istoty wspólnoty Kościoła

2021-09-22 11:26

[ TEMATY ]

pedofilia

abp Wojciech Polak

Episkopat.news,

Kryzys spowodowany wykorzystywaniem seksualnym małoletnich dotyka istoty wspólnoty Kościoła - powiedział dziś w Warszawie abp Wojciech Polak. - W skrzywdzonym człowieku został sprofanowany Bóg - podkreślił Prymas Polski, dodając, że skuteczna ochrona małoletnich wymaga współpracy wszystkich, którzy tworzą Kościół.

Delegat KEP ds. ochrony dzieci i młodzieży przemawiał na zakończenie międzynarodowej konferencji „Ochrona dzieci Bożych naszą wspólną misją”, która odbywała się w Warszawie. W spotkaniu uczestniczyli świeccy i duchowni z 20 krajów Europy.

CZYTAJ DALEJ

Wyprawa parowozem

2021-09-22 21:03

Archiwum Nowosądeckiego Stowarzyszenia Miłośników Kolei

Pociąg retro czeka na pasażerów

Pociąg retro czeka na pasażerów

    W nadchodzący weekend ( 25- 26 września) na tory wyjedzie unikatowy, sprawny parowóz ze składem zabytkowych wagonów z XX wieku.

    Jak informuje Łukasz Wideł wiceprezes Nowosądeckiego Stowarzyszenia Miłośników Kolei, przejazd jest organizowany w ramach cyklu Małopolskie Szlaki Turystyki Kolejowej. Wydarzenie wpisuje się w świętowanie 145. rocznicy uruchomienia kolei tarnowsko-leluchowskiej - pierwszej linii kolejowej w tym regionie.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję