Reklama

Polska

Radom: ruszyła pierwsza Szkoła Biblijna dla Dorosłych

Promocja duchowości biblijnej, zachęta do lektury Biblii i poznawanie starożytnych języków: hebrajskiego i greckiego - to główne cele nowo powstałej Szkoły Biblijnej dla Dorosłych imienia św. Hieronima w Radomiu. W projekcie uczestniczy 65 osób w przedziale wiekowym 20-45 lat.

[ TEMATY ]

szkoła

Biblia

www.WeisserPhotography.com / photo on flickr / foter.com

Diecezjalny Moderator Dzieła Biblijnego im. Jana Pawła II ks. Jacek Kucharski informuje, że cykl szkoły obejmuje trzy lata. W ramach zajęć słuchacze zapoznają się ze wstępem do Pisma świętego, historią i geografią biblijną oraz głównymi tematami teologicznymi ksiąg Starego i Nowego Testamentu. Mają też możliwość nauki w zakresie podstawowym języków biblijnych (hebrajskiego i greckiego). Zajęcia prowadzone są przez biblistów i teologów.

Ks. Kucharski mówi, że szkoła jest odpowiedzią na prośbę wiernych, którzy pytali, gdzie mogą pogłębiać swoją wiedzę na temat Biblii. - Mamy już 65 słuchaczy. Możemy mówić o "głodzie" Biblii. Cieszy nas również fakt, że przedział wiekowy uczestników naszej szkoły to 20-45 lat. To najlepsza odpowiedź, że ciągle szukamy odpowiedzi na głębię Pisma Świętego, że dla wielu osób nie wystarczy wiedza na poziomie katechetycznym czy pastoralnym. Dla mnie, jako biblisty, to wielka radość - powiedział ks. Kucharski.

Zajęcia odbywają się w pierwszą niedzielę miesiąca od godz. 18.00 w Sali Rycerskiej parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Radomiu.

Dzieło Biblijne w diecezji radomskiej stale się rozwija. Istnieje już ponad 80 grup biblijnych w parafiach, które skupiają 365 pełnoprawnych członków. Do tej grupy niebawem dołączy 80-osoba z parafii św. Kazimierza w Radomiu. W diecezji działają też trzy grupy w ramach Uniwersytetu Biblijnego dla Dzieci, które skupiają 120 słuchaczy z parafii św. Jana i bł. Annuarity w Radomiu i Jedlni-Letnisko.

2014-11-14 09:48

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

70-lecie siemiatyckiej Jedynki

Niedziela podlaska 26/2016, str. 1, 8

[ TEMATY ]

szkoła

jubileusz

Agnieszka Bolewska-Iwaniuk

Uroczystości rocznicowe odbyły się na placu szkolnym

Uroczystości rocznicowe odbyły się na placu szkolnym

W tym roku Szkoła Podstawowa nr 1 im. Księżnej Anny z Sapiehów Jabłonowskiej w Siemiatyczach obchodzi 70. rocznicę powstania. Jubileusz szkoły zorganizowano 6 czerwca, a rozpoczęła go Msza św. pod przewodnictwem bp. Tadeusza Pikusa w kościele parafialnym pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny

W homilii Ksiądz Biskup zwracał uwagę na postać patronki szkoły, która dla wielu współczesnych może być wzorem zabiegania o dobro materialne człowieka, dobro kulturalne i religijne.

CZYTAJ DALEJ

5 powodów, dla których warto pójść do spowiedzi

[ TEMATY ]

spowiedź

Adobe Stock

Dlaczego właściwie warto się spowiadać? Bo tego nauczyli mnie rodzice? Bo tak wypada? Nic z tych rzeczy. Oto 5 prawdziwych powodów dla których warto klęknąć do kratek konfesjonału!

1. Uporządkowanie życia

CZYTAJ DALEJ

Papież Franciszek napisał do polskiej parafii w Londynie, pozdrawiając również anglikanów

2023-02-04 18:56

[ TEMATY ]

Franciszek

mizar_21984/fotolia.com

Parafia św. Wojciecha w Londynie jest fenomenem na skalę światową między innymi dlatego, że korzysta z gościnności kościoła anglikańskiego. Papież Franciszek najpierw pobłogosławił kopię jasnogórskiej ikony do tego kościoła, a ostatnio proboszcz parafii ks. Bartosz Rajewski otrzymał odpowiedź na swój list.

– W październiku 2022 roku miałem okazję spotkać się z Ojcem Świętym Franciszkiem. Papież pobłogosławił wówczas ikonę Czarnej Madonny dla naszych parafii św. Wojciecha (katolicka) i św. Kutberta (anglikańska). Mogliśmy dłuższą chwilę porozmawiać (jak na warunki audiencji generalnej) o naszym unikatowym i pionierskim projekcie ekumenicznym. Ojciec Święty był żywo zainteresowany tym tematem. Spojrzał mi głęboko w oczy i powiedział (o ekumenizmie): "Innej drogi nie ma". Przekazałem też Franciszkowi ważny list dotyczący naszej wspólnoty. Obiecał, że list przeczyta i na niego odpisze. Odpowiedź nadeszła pod koniec stycznia – opowiada w rozmowie z KAI ks. Bartosz Rajewski.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję