Reklama

Niedziela Podlaska

Siemiatycze

Bóg wybrał te dzieci

Niedziela podlaska 23/2016, str. 3

[ TEMATY ]

Pierwsza Komunia św.

Agnieszka Bolewska-Iwaniuk

Komunię św. przyjęło sześcioro wychowanków Szkoły Specjalnej w Siemiatyczach

Komunię św. przyjęło sześcioro wychowanków
Szkoły Specjalnej w Siemiatyczach

W sobotę 14 maja sześcioro wychowanków Szkoły Specjalnej w Siemiatyczach przyjęło I Komunię św., trójka uczniów w tym dniu przeżywała zaś rocznicę tego sakramentu. Uroczystość odbyła się w kościele pw. św. Andrzeja Boboli, gdzie Angelika, Weronika, Zuzia, Lucjan, Łukasz i Patryk zajęli honorowe miejsca w głównej nawie, a w ławkach zasiadły ich rodziny, przyjaciele i szkolna społeczność – dyrekcja szkoły, nauczyciele koledzy i koleżanki oraz zaproszeni goście.

Reklama

Mszy św. przewodniczył ks. Rafał Pokrywiński, w koncelebrze uczestniczył ks. Łukasz Kuźma. W homilii ks. Rafał zwrócił uwagę, że w tym dniu wspominamy św. Macieja Apostoła, który został wybrany na miejsce Judasza: – Wybrał go Kościół. Dziś Bóg wybrał te dzieci, aby dać im to, co najcenniejsze. Kapłan wyjaśniał, że komunia sakramentalna ma prowadzić do komunii duchowej i łączności z Bogiem, który nikogo nie odtrąca i wszystkich obdarza miłością. W dalszych słowach zwracał się do zebranych: – Widzę, ile miłości jest przy tych dzieciach, ale pamiętajmy, że to tylko miłość ludzka, która przemija. Wszyscy potrzebujemy miłości nadprzyrodzonej, wszyscy potrzebujemy Boga.

Podczas modlitwy wiernych wśród odczytanych intencji znalazła się też modlitwa za uczniów, którzy przeszli już granicę życia doczesnego i mimo bardzo młodego wielu odeszli do domu Ojca.

Uczniów do przyjęcia sakramentu przygotowali katechetka Ewelina Łukaszewicz oraz nauczyciele.

2016-06-01 14:21

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Papież Franciszek modli się za polskie dzieci pierwszokomunijne

[ TEMATY ]

papież

Franciszek

Pierwsza Komunia św.

Ewa Pietrus/Hallelu Jah

O swojej modlitwie za wszystkie dzieci, które w tym roku przystąpiły do I Komunii św. zapewnił papież Franciszek pozdrawiając Polaków podczas dzisiejszej audiencji ogólnej w Watykanie. "Modlę się, aby zawsze napełniała je Boża radość, pokój i miłość, i by z pomocą swoich najbliższych zachowały na całe życie swoją dziecięcą niewinność i ufność w Panu" - powiedział Ojciec Święty. Swoją katechezę papież poświęcił roli Ducha Świętego w prowadzonym przez Kościół dziele ewangelizacji.

CZYTAJ DALEJ

Podano datę uroczystości pogrzebowych bp. Edwarda Janiaka

2021-09-25 20:56

[ TEMATY ]

bp Edward Janiak

KAI

Bp Edward Janiak

Bp Edward Janiak

Uroczystości pogrzebowe zmarłego w czwartek bp. Edwarda Janiaka odbędą się zgodnie z wolą Zmarłego i jego rodziny w środę 29 września we Wrocławiu. Msza św. pogrzebowa zostanie odprawiona w kościele pw. św. Wawrzyńca przy ul. Bujwida, po której nastąpi pogrzeb na miejscowym cmentarzu - poinformował kaliski biskup pomocniczy Łukasz Buzun w komunikacie opublikowanym na stronach diecezji kaliskiej.

Dzień wcześniej, we wtorek 28 września, zostanie odprawiona Msza św. żałobna w intencji śp. biskupa Edwarda Janiaka w katedrze pw. św. Mikołaja w Kaliszu o godz. 16.00.

CZYTAJ DALEJ

Czy Bóg może uzdrowić człowieka podczas Mszy św? Przekonaj się!

2021-09-27 14:27

[ TEMATY ]

Eucharystia

Msza św.

Karol Porwich/Niedziela

Na taką Mszę św. ludzie przychodzą ze szczególną nadzieją. Modlą się o uzdrowienie dla siebie i dla innych. Konkretnych „innych”: dla syna, córki, matki, dla chorych i cierpiących, fizycznie i duchowo, niekochanych, smutnych... I w podzięce za uzdrowienie, jeśli takie się dokona. Czy Msza św. z modlitwą o uzdrowienie ma większą wagę niż tradycyjna Msza św.? Czy podczas niedzielnej Eucharystii Jezus też może dokonać cudu?

A uzdrowienie dokonuje się, jak mówią ludzie, którzy go dostąpili. Niejeden, wychodząc po Mszy o uzdrowienie, odnajduje w sobie co najmniej spokój i siłę, wierząc, że to co najmniej początek. „Bardzo mnie bolało ramię. Nic nie można zrobić - brzmi jedno ze świadectw. - Leki, maści nie działały. Ale przed miesiącem, po modlitwie w czasie Mszy o uzdrowienie, przyszła prawdziwa ulga. Ręka już mnie nie boli, choć teraz nie używam żadnych leków. Dziękuję Panu Bogu, modlę się, żeby to było trwałe wyleczenie”.
Ludzie przychodzą najczęściej w konkretnej sprawie, to i ich świadectwa są potem konkretne. W konkretnej Mszy chodzi przecież o konkretne sprawy: fizyczny ból, którego ma się dość i chciałoby się pozbyć, i ból duchowy, gdy syn, córka, mąż albo żona wykoleili się: biorą narkotyki, piją na umór, zaniedbują rodzinę. „Przyszłam na tę Mszę, bo naprawdę cierpiałam - twierdzi pani blisko pięćdziesiątki. - Rzucił mnie mąż, wpadłam w depresję, a terapia niewiele mi dawała. Ale gdy przyszłam na Mszę św. o uzdrowienie raz i drugi, poczułam ulgę. Byłam spokojna, wreszcie mogłam normalnie spać! Wszystko zmieniało się niemal z dnia na dzień”.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję