Reklama

Niedziela Rzeszowska

Festyn rodzinny „Bądźmy Razem”

Od początku swojej działalności diecezjalna Caritas w jednym dniu świętuje Dzień Matki i Dziecka. W pierwszych latach odbywało się to na stadionie rzeszowskiej Stali, a od roku 1997 – dzięki uprzejmości Prezydenta Rzeszowa – na Rynku w Rzeszowie

Niedziela rzeszowska 25/2016, str. 3

[ TEMATY ]

festyn

Archiwum Caritas

Z dziećmi bawił się bp Jan Wątroba

Z dziećmi bawił się bp Jan Wątroba

Tegoroczne świętowanie 29 maja rozpoczęło się uroczystą Eucharystią w kościele Świętego Krzyża pod przewodnictwem bp. Kazimierza Górnego. Liturgię ubogacił zespól muzyczny „La Strada” z Rzeszowa-Zalesia. Po modlitwie uczestnicy festynu prowadzeni przez orkiestrę dętą WDK dotarli na Rynek. Oficjalnego otwarcia dokonali: wiceprezydent Miasta Stanisław Sieńko oraz dyrektor Caritas Diecezji Rzeszowskiej ks. Stanisław Słowik. Konferansjerką była Justyna Polanowska.

Przy namiocie Caritas ustawiła się długa kolejka chętnych do nabycia cegiełek, za które każdy otrzymał gadżety ofiarowane przez firmy i instytucje. Cegiełki te posłużyły później do wygrania nagród tj.: laptop, tablet, aparat cyfrowy, hulajnoga, smartfon, czy rower. Rynek zapełnił się dziećmi, które mogły skorzystać z wielu zabaw, gier i konkursów prowadzonych przez Stowarzyszenie Pedagogów i Animatorów „Klanza”. Wszyscy zebrani mogli podziwiać kiermasz rękodzieła artystycznego i prac plastycznych WDK z Rzeszowa. Stowarzyszenie SPANP służyło osobom dorosłym swoimi poradami, dotyczącymi tematu: „Prawa i świadczenia przysługujące rodzicom”. Wzorem lat ubiegłych konkursy prozdrowotne zorganizował Sanepid. Ponadto atrakcją były zjazdy z dmuchanej zjeżdżalni, jazda w siodle na konikach ze Stadniny Albin w Słocine oraz bryczką z Trzebowniska, jak również przejażdżka na harleyach ulicami Rzeszowa. Regionalne zespoły – „Gabcia i Przyjaciele”, „Rzeszowianka” MDK, Centrum Sztuki Wokalnej, IMPET, Akademia Tańca Nowoczesnego Agaty Nykiel, Przedszkole Świętej Rodziny, KLANG, MADAM, ZKS Stal ubogaciły imprezę. Rodziny były poczęstowane lodami od P.P.L. „Koral” oraz pieczonymi udkami od firmy Res-Drob.

Reklama

Podczas rodzinnego świętowania miała miejsce kampania „Kilometry Caritas”. Akcja ta polega na zgromadzeniu jak największej liczby monet 1-złotówkowych, aby w ten sposób pobić rekord Guinnessa.

W godzinach południowych do uczestników festynu przybył bp Kazimierz Górny, a pod wieczór wszystkim zebranym błogosławieństwa z estrady udzielił bp Jan Wątroba.

Radosne świętowanie zakończyło się śpiewem Apelu Jasnogórskiego.

Caritas Diecezji Rzeszowskiej wyraża podziękowanie Prezydentowi Miasta Rzeszowa za dofinansowanie imprezy oraz jego współpracownikom za aktywne włączenie się w organizację spotkania, wszystkim firmom i organizacjom za przekazanie darów oraz za finansowe wsparcie, a także pracownikom oraz wolontariuszom SKC i Caritas Academica zaangażowanym w organizację i przebieg festynu.

2016-06-15 11:08

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Rodzinnie i misyjnie

Kolorowe stroje z różnych regionów świata, spotkanie z misjonarką pracującą w Afryce, zabawy, konkursy, misyjny i zołoleczniczy sklepik – to lista atrakcji, jakie przygotowano w Trzebini k. Żywca w ramach Rodzinnego Festynu Misyjnego. Inicjatywa żyjącej w podżywieckiej wiosce wspólnoty Karmelitanek Misjonarek, tamtejszej wspólnoty parafialnej i Karmelu Misyjnego Świeckiego miała na celu integrację rodzin i wsparcie działalności misyjnej.

CZYTAJ DALEJ

Adoracja to obecność

2021-09-21 20:21

[ TEMATY ]

adoracja

Karol Porwich/Niedziela

„Chrystus w konsekrowanej hostii jest obecny, i my - adorując tę hostię – jesteśmy obecni. Niczym Maryja i Jan stajemy pod krzyżem Pana, czerpiąc siłę z Jego błogosławionej ofiary”- mówił bp Adrian Galbas. Biskup pomocniczy diecezji ełckiej przewodniczył Mszy św. w gołdapskiej konkatedrze pw. NMP Matki Kościoła rozpoczynającej peregrynację Monstrancji z Medjugorie.

Od wtorku 21 września w gołdapskiej konkatedrze pw. Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła jest możliwość adoracji Jezusa Eucharystycznego w Monstrancji z Medjugorje. Monstrancja będzie w Gołdapi do środy 29 września a docelowo zostanie wkomponowana w Ołtarz Adoracji w Medjugorje.

CZYTAJ DALEJ

Polichromie w Nidku pięknieją

2021-09-22 16:55

[ TEMATY ]

prace konserwatorskie

polichromie

Ks. dr Szymon Tracz

Polichromia na stropie nawy kościoła w Nidku.

Polichromia na stropie nawy kościoła w Nidku.

Drugi etap prac w kościele w Nidku został zakończony.

Ten etap obejmował prace konserwatorsko-restauratorskie polegające głównie na odczyszczeniu i uzupełnieniu dekoracji malarskich pokrywających nawę i strop we wnętrzu zabytkowego drewnianego kościoła Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza. Polichromię wykonał w 1877 roku malarz Jan Imitowski z Oświęcimia, co potwierdza sygnatura, jaką konserwatorzy odkryli na globie ziemskim znajdującym się na stropie w prezbiterium.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję