Reklama

Niedziela Rzeszowska

Sędziszów Małopolski

Znak Boga bliskiego

Niedziela rzeszowska 25/2016, str. 4

[ TEMATY ]

parafia

Archiwum parafii

Przechodząc przez Bramę Miłosierdzia tego kościoła, można uzyskiwać łaski

Przechodząc przez Bramę Miłosierdzia tego kościoła, można uzyskiwać łaski

Mając na uwadze powyższe dyspozycje Ojca Świętego i w trosce o dobro duchowe wszystkich członków wspólnoty diecezjalnej, a także osób przebywających na terenie diecezji rzeszowskiej, postanawiam, że odpust zupełny pod zwykłymi warunkami mogą uzyskać wierni, którzy obok kościoła katedralnego nawiedzą (…) kościół pw. Miłosierdzia Bożego w Sędziszowie Małopolskim” – brzmią słowa dekretu ustanawiającego kościoły stacyjne w diecezji rzeszowskiej z okazji Jubileuszu Miłosierdzia. Biskup rzeszowski Jan Wątroba w odpowiedzi na wezwanie papieża Franciszka ustanowił 13 kościołów, w których wierni mogą korzystać ze zdrojów miłosierdzia.

Parafia Miłosierdzia Bożego w Sędziszowie Młp. jest młodą wspólnotą powstałą w 2010 r. Od początku jej istnienia duszpasterze wraz z wiernymi rozwijają największy przymiot Bożej miłości – obok świętości i sprawiedliwości – miłosierdzie Boże.

Nowy kościół został tak zaprojektowany, by bryłą przypominał tzw. namiot spotkania, czyli miejsce modlitewnego spotkania człowieka z Panem Bogiem.

Reklama

U początku wznoszenia nowej świątyni, w 2005 r., zostały sprowadzone relikwie Apostołki Bożego Miłosierdzia – św. Siostry Faustyny. Siedem lat później, w 2012 r., wspólnota parafialna otrzymała relikwie św. Jana Pawła II, wielkiego popularyzatora tajemnicy Bożego Miłosierdzia. Od 2014 r. przebywają także relikwie bł. ks. Michała Spoćki, spowiednika i kierownika duchownego św. Faustyny.

13 grudnia 2015 r. nastąpiło uroczyste otwarcie Bramy Miłosierdzia. Brama przedstawia cztery sceny biblijne ukazujące tajemnicę miłosierdzia Bożego: „Dobry Samarytanin” (Łk 10, 30-37), „Miłosierny ojciec” (Łk 15, 11-32), „Powołanie Zacheusza” (Łk 19, 1-10) oraz „Nawrócona jawnogrzesznica” (Łk 7, 36-50).

W celu rozwijania duchowości wiernych i pielgrzymów zorganizowano wiele nabożeństw i różnych form modlitw, a wśród nich: codziennie w Godzinie Miłosierdzia odmawiana jest Koronka do Bożego Miłosierdzia, od środy do piątku, w godz. 15-18, wystawiany jest Najświętszy Sakrament, w każdą środę Nowenna do Matki Bożej Miłosierdzia, w I i V piątki miesiąca – Nowenna do Miłosierdzia Bożego, w II piątki – Nowenna do św. Faustyny, w III piątki – Nowenna do bł. ks. Michała Spoćki, w IV piątki – Nowenna do św. Jana Pawła II. Codziennie można korzystać z sakramentu pokuty i pojednania.

„Porta Misericordiae” w Sędziszowie Małopolskim to znak Boga bliskiego. Duszpasterze wraz z parafianami zapraszają wszystkich pielgrzymów, aby przechodząc przez tę bramę z wiarą i nadzieją, uzyskiwali łaski związane z Rokiem Miłosierdzia.

2016-06-15 11:08

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Prostował ścieżki Panu

Niedziela kielecka 36/2016, str. 4-5

[ TEMATY ]

parafia

św. Jan Chrzciciel

TER

Płaskorzeźba głowy św. Jana Chrzciciela w ołtarzu głównym

Płaskorzeźba głowy
św. Jana Chrzciciela
w ołtarzu głównym

Przygotowywał drogę Chrystusowi, głosił Jego nadejście. Nie bał się ludzi, którzy „mogą zabić ciało, ale duszy zabić nie mogą”. Za bezkompromisowość, za mówienie prawdy poniósł męczeńską śmierć. Św. Jan Chrzciciel jest patronem podkrakowskich Proszowic

Był jedynym synem Zachariasza i Elżbiety, urodził się na rok przed Chrystusem. Jego przyjście na świat zwiastował Anioł Gabriel Zachariaszowi, który w tym czasie pełnił służbę kapłańską. Ojciec, który nie uwierzył posłannikowi z nieba, pozostał niemy aż do urodzin syna. W dniu narodzin Jana odzyskał mowę, wielbiąc Boga za Jego wielkie dzieła. Nowo narodzonemu zgodnie z życzeniem anioła nadał imię Jan. Gdy Jan dorósł, w piętnastym roku panowania cesarza Tyberiusza rozpoczął swoją misję głoszenia przyjścia Zbawiciela. Żył jak pustelnik, żywił się szarańczą i miodem leśnym, a za odzienie miał sierść wielbłąda i pas skórzany na biodrach. Szybko zyskał rozgłos w Palestynie i w krajach sąsiednich, jako głosiciel Zbawiciela, który właśnie przyszedł na ziemię. Kiedy zadawano mu pytanie, czy czasem nie jest Mesjaszem, odpowiadał: „Ten, który idzie za mną, mocniejszy jest ode mnie; ja nie jestem godzien nosić Mu sandałów”.

CZYTAJ DALEJ

338 kandydatów rozpoczęło w tym roku formację do kapłaństwa

2022-10-05 14:02

[ TEMATY ]

klerycy

WSD w Częstochowie

W tym roku formację do kapłaństwa rozpoczęło w Polsce 338 kandydatów, 236 w seminariach diecezjalnych a 102 w zakonnych i misyjnych. Najwięcej kandydatów przyjęto do seminarium w Tarnowie oraz do Ogólnopolskiego Seminarium dla Starszych Kandydatów do Święceń (tzw. 35 +) z siedzibą w Łodzi, a największą popularnością wśród kandydatów do zakonów cieszą się dominikanie. Tegoroczne statystyki powołań zebrane z 72 ośrodków w całej Polsce przekazał KAI ks. dr Przemysław Kwiatkowski, przewodniczący Konferencji Rektorów Wyższych Seminariów Duchownych. W ubiegłym roku formację do kapłaństwa rozpoczęło 356 kandydatów, mamy zatem do czynienia z ok. 9 procentowym spadkiem ogólnej ich liczby.

Powołania w diecezjach

CZYTAJ DALEJ

Miał zawsze paciorki różańca w ręku - o. Pio do Matki Bożej kierował swe prośby nieustannie

2022-10-06 21:27

[ TEMATY ]

różaniec

św. o. Pio

Archiwum "Głosu Ojca Pio"

Ojciec Pio wielbił Maryję także w milczeniu. Jego wieczorną modlitwę bez słów, na zakończenie pracowitego dnia, z prośbą o opiekę na nadchodzącą noc, zauważył o. Carmelo z San Giovanni in Galdo. Ojciec Pio, leżąc w łóżku, miał wzrok przykuty do obrazu Najświętszej Maryi Panny, umieszczonego na ścianie. Wpatrzony był w Maryję jak dziecko, które czeka na pocałunek i czuły gest swojej mamy na dobranoc.

Miłość do Matki Najświętszej Ojciec Pio łączył z wielką czcią dla św. Józefa. Współbracia zaświadczyli, że bardzo często modlił się przed jego wizerunkiem znajdującym się na werandzie.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję