Reklama

Niedziela Częstochowska

Zaproszenie na pielgrzymkę

Do Lourdes po umocnienie ducha

Jeżeli masz problemy ze zdrowiem, ze sprawnym poruszaniem się, jesteś osobą starszą wiekiem, a przed Tobą marzenie – pielgrzymka do Lourdes, to dołącz do grupy osób z archidiecezji częstochowskiej udających się w miejsce szczególnie wybrane przez Matkę Bożą.

Reklama

Trwają przygotowania do 9-dniowej autokarowej pielgrzymki osób niepełnosprawnych, chorych i starszych oraz ich rodzin do Lourdes, a zaplanowanej w dniach 19-27 września br. Opiekunem duchowym grupy jest ks. Jacek Marciniec – duszpasterz osób niepełnosprawnych archidiecezji częstochowskiej, proboszcz parafii w Lindowie. Organizatorzy pielgrzymki, wśród których są członkowie dawnego stowarzyszenia osób niepełnosprawnych – Klubu Otwartych Serc, spotykają się na comiesięcznej Mszy św. w kościele pw. Najświętszego Imienia Maryi w III Alei w Częstochowie, aby zawierzyć te przygotowania Panu Bogu. – Zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania wszystkie osoby dotknięte jakimkolwiek wykluczeniem oraz ich rodziców bądź opiekunów – mówi Bogumiła Wasilkowska, jedna z organizatorów. – Jadą z nami terapeuci, wolontariusze, członkowie naszych rodzin oraz opiekunowie osób z niepełnosprawnością. Co ważne – w Lourdes będziemy zakwaterowani w Domu Chorego Pielgrzyma Accueil Notre Dame, który znajduje się na terenie sanktuarium. Warto zaznaczyć, że ośrodek ten łączy w sobie cechy domu pielgrzyma i szpitala, i przeznaczony jest dla chorych przyjeżdżających do sanktuarium. W budynku tym gościł również papież Jan Paweł II podczas swej drugiej pielgrzymki do Lourdes w 2004 r.

Dla niejednego uczestnika tego pielgrzymowania będzie to podróż marzeń. Sanktuarium maryjne w Lourdes to przecież miejsce, gdzie wszyscy chorzy czują się jak u siebie. To tu Matka Boża 11 lutego 1858 r. przy jaskini Massabielle objawiła się 14-letniej Bernadecie Soubirous, przypominając o modlitwie różańcowej, pokucie, nawróceniu, zawierzeniu swojego życia Bogu oraz wskazała źródło wody, za przyczyną której już od pierwszych dni objawień następowały cudowne uzdrowienia. Od tamtego czasu zarejestrowano kilka tysięcy przypadków niewytłumaczalnego odzyskania zdrowia. Nie każdy doświadcza łaski uzdrowienia fizycznego, ale woda z Lourdes jest znakiem, poprzez który Bóg dokonuje uzdrowień duchowych – nawrócenia, umocnienia i pogłębienia wiary, a także przekonania, że każde cierpienie może stać się ofiarą. Tu, w Lourdes, we wspólnocie ludzi szukających bliskości Pana Boga i szczególnej opieki Maryi pielgrzymi doznają wielu łask i pocieszenia.

Wszyscy zainteresowani wyjazdem na pielgrzymkę mogą zgłaszać się do pani Sylwii drogą SMS-ową – tel. 502-137-599 lub e-mailową – snsloneczko@gmail.com oraz pani Sabiny – tel. 513-282-706. Ci, którzy chcą wspomóc finansowo uczestników pielgrzymki, mogą kontaktować się z Bogumiłą Wasilkowską drogą SMS-ową – tel. 501-540-898.

2016-06-21 12:44

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Sanktuarium w Lourdes - miejsce cudów

[ TEMATY ]

Lourdes

Grota z Lourdes

Dorota Niedźwiecka

Kościół katolicki wspomina 11 lutego Najświętszą Marię Pannę z Lourdes. Tego dnia 1858 r., w cztery lata po ogłoszeniu przez Piusa IX dogmatu o Niepokalanym Poczęciu, Matka Boża ukazała się ubogiej pasterce Bernadecie Soubirous w Lourdes. Podczas osiemnastu objawień Maryja wzywała do modlitwy i pokuty. Nakazała, aby na miejscu objawień wybudowano kościół. Polecenie to zostało wypełnione przez miejscowego proboszcza i w 1875 r. odbyła się uroczysta konsekracja świątyni. Przed pandemią koronawirusa przybywało tam rocznie do 6 mln pielgrzymów z całego świata.

„Jestem Niepokalanym Poczęciem”

CZYTAJ DALEJ

Abp Depo: nie ma kapłanów na próbę

2021-09-25 16:31

[ TEMATY ]

Jasna Góra

abp Wacław Depo

pielgrzymka kapłanów

Karol Porwich/Niedziela

Potwierdzamy drogę Chrystusa wejścia w nasze życie i sprawę wolności i wierności łasce, którą otrzymaliśmy nie tylko dla siebie, ale i dla drugich – powiedział abp Wacław Depo, metropolita częstochowski, który 25 września przewodniczył w bazylice jasnogórskiej Mszy św. podczas 40. Pielgrzymki Kapłanów Archidiecezji Częstochowskiej. Odbyła się ona pod hasłem: „Słudzy Jedności” i była dziękczynieniem za beatyfikację kard. Stefana Wyszyńskiego.

Pielgrzymka rozpoczęła się nabożeństwem Drogi Krzyżowej na wałach, po której kapłani zgromadzili się na Eucharystii w bazylice.

CZYTAJ DALEJ

Biada nam, obłudnikom

2021-09-26 08:32

Adobe Stock

Od dłuższego czasu towarzyszy mi myśl, że jesteśmy obłudnikami, jeżeli chodzi o wiarę, gdyż jestem przekonany, że Syn Boży do większości z nas, współczesnych chrześcijan powiedziałby te same słowa, jak 2 tysiące lat temu mówił prosto w oczy faryzeuszom: Biada wam, obłudnicy.

Dlaczego mam wrażenie, że staliśmy się obłudnikami? Wystarczy przyjrzeć się, jak większość z nas podchodzi do naszej wiary. Zapewne od niejednego bym usłyszał: Ale czego się czepiasz? Rano i wieczorem pacierz odmówię, Koronkę do Bożego Miłosierdzia też, Różaniec też, w niedzielę prawie zawsze jestem na Mszy Świętej itp. Ale co z tego? Czy my modlimy się, bo faktycznie czujemy żywą obecność Boga czy „bo tradycja nakazuje” lub „bo w domu tak się przyjęło”. Dlatego uważam, że staliśmy się niejako faryzeuszami obecnych czasów, czyli „musimy spełnić jakiś obowiązek, bo tak wiara nakazuje” i tyle. Nie robimy to z miłości do Boga, ale raczej dlatego, żeby uniknąć Jego gniewu i ewentualnej srogiej kary.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję