Reklama

Niedziela Częstochowska

Zaproszenie na pielgrzymkę

Do Lourdes po umocnienie ducha

Jeżeli masz problemy ze zdrowiem, ze sprawnym poruszaniem się, jesteś osobą starszą wiekiem, a przed Tobą marzenie – pielgrzymka do Lourdes, to dołącz do grupy osób z archidiecezji częstochowskiej udających się w miejsce szczególnie wybrane przez Matkę Bożą.

Reklama

Trwają przygotowania do 9-dniowej autokarowej pielgrzymki osób niepełnosprawnych, chorych i starszych oraz ich rodzin do Lourdes, a zaplanowanej w dniach 19-27 września br. Opiekunem duchowym grupy jest ks. Jacek Marciniec – duszpasterz osób niepełnosprawnych archidiecezji częstochowskiej, proboszcz parafii w Lindowie. Organizatorzy pielgrzymki, wśród których są członkowie dawnego stowarzyszenia osób niepełnosprawnych – Klubu Otwartych Serc, spotykają się na comiesięcznej Mszy św. w kościele pw. Najświętszego Imienia Maryi w III Alei w Częstochowie, aby zawierzyć te przygotowania Panu Bogu. – Zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania wszystkie osoby dotknięte jakimkolwiek wykluczeniem oraz ich rodziców bądź opiekunów – mówi Bogumiła Wasilkowska, jedna z organizatorów. – Jadą z nami terapeuci, wolontariusze, członkowie naszych rodzin oraz opiekunowie osób z niepełnosprawnością. Co ważne – w Lourdes będziemy zakwaterowani w Domu Chorego Pielgrzyma Accueil Notre Dame, który znajduje się na terenie sanktuarium. Warto zaznaczyć, że ośrodek ten łączy w sobie cechy domu pielgrzyma i szpitala, i przeznaczony jest dla chorych przyjeżdżających do sanktuarium. W budynku tym gościł również papież Jan Paweł II podczas swej drugiej pielgrzymki do Lourdes w 2004 r.

Dla niejednego uczestnika tego pielgrzymowania będzie to podróż marzeń. Sanktuarium maryjne w Lourdes to przecież miejsce, gdzie wszyscy chorzy czują się jak u siebie. To tu Matka Boża 11 lutego 1858 r. przy jaskini Massabielle objawiła się 14-letniej Bernadecie Soubirous, przypominając o modlitwie różańcowej, pokucie, nawróceniu, zawierzeniu swojego życia Bogu oraz wskazała źródło wody, za przyczyną której już od pierwszych dni objawień następowały cudowne uzdrowienia. Od tamtego czasu zarejestrowano kilka tysięcy przypadków niewytłumaczalnego odzyskania zdrowia. Nie każdy doświadcza łaski uzdrowienia fizycznego, ale woda z Lourdes jest znakiem, poprzez który Bóg dokonuje uzdrowień duchowych – nawrócenia, umocnienia i pogłębienia wiary, a także przekonania, że każde cierpienie może stać się ofiarą. Tu, w Lourdes, we wspólnocie ludzi szukających bliskości Pana Boga i szczególnej opieki Maryi pielgrzymi doznają wielu łask i pocieszenia.

Wszyscy zainteresowani wyjazdem na pielgrzymkę mogą zgłaszać się do pani Sylwii drogą SMS-ową – tel. 502-137-599 lub e-mailową – snsloneczko@gmail.com oraz pani Sabiny – tel. 513-282-706. Ci, którzy chcą wspomóc finansowo uczestników pielgrzymki, mogą kontaktować się z Bogumiłą Wasilkowską drogą SMS-ową – tel. 501-540-898.

2016-06-21 12:44

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Rozpoczęła się 143. Europejska Pielgrzymka Polaków do Lourdes

[ TEMATY ]

pielgrzymka

Lourdes

Polonia

100‑lecie niepodległości

M. Łomnicka-Jasińska

Widok na bazylikę Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Lourdes

Widok na bazylikę Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Lourdes

Ok. 500 osób ze środowisk polonijnych we Francji uczestniczy w rozpoczętej dziś 143. Europejskiej Pielgrzymce Polaków do Lourdes. W tym roku jest okazją do świętowania 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości i 160. rocznicy objawień Maryi nastoletniej Bernadecie Soubirous.

- To chyba jedyny moment w ciągu roku duszpasterskiego w życiu Polonii, kiedy możemy się spotkać wspólnie, jako rodacy z różnych zakątków Francji i wspólnie spędzić kilka dni. Łączy nas też dom pielgrzyma Polskiej Misji Katolickiej w Lourdes, noszący nazwę "Bellevue", w którym czujemy się jak u siebie. To jedyna okazja, by wspólnie w takim gronie pomodlić się i spotkać. To także ważne spotkanie dla polskich księży z różnych parafii na terenie całej Francji - mówi w rozmowie z KAI ks. Bogusław Brzyś, rektor Polskiej Misji Katolickiej we Francji.

CZYTAJ DALEJ

Były redaktor "Niedzieli Wrocławskiej" odznaczony przez Prezydenta RP

2021-07-29 10:39

Archiwum prywatne

[10:30, 29.07.2021] Ks.Cezary Chwilczyński: Gratulacje od Ministra Andrzej Dery, Sekretarza Stanu w Kancelarii Prezydenta RP

[10:30, 29.07.2021] Ks.Cezary Chwilczyński: Gratulacje od Ministra Andrzej Dery, Sekretarza Stanu w Kancelarii Prezydenta RP

Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski został w Pałacu Prezydenckim w Warszawie w środę (28.08 br.) odznaczony ks. dr Cezary Chwilczyński - proboszcz parafii św. Józefa w Żórawinie i koordynator szkół katolickich archidiecezji wrocławskiej. Order przyznany został przez prezydenta RP Andrzeja Dudę "za wybitne zasługi w rozwoju mediów katolickich, za pracę duszpasterską i działalność społeczną".

Ks. Chwilczyński przez blisko 20 lat kierował Katolickim Radiem Rodzina, angażując się w wiele projektów ewangelizacji poprzez mass media. Przez 11 lat kierował też wrocławską edycją Tygodnika Niedziela. Był pomysłodawcą największego projektu ekumenicznego i ewangelizacyjnego na Dolnym Śląsku" Noce Kościołów", gromadzące co roku dziesiątki tysięcy ludzi w dolnośląskich świątyniach, ale również i na terenie diecezji czeskich i ukraińskich. Odchodząc z rozgłośni archidiecezjalnej ks. C. Chwilczyński oddał do użytku archidiecezji studio telewizyjne wyposażone w najnowszy sprzęt techniczny. Realizował projekty prorodzinne i społeczne jak np.: "Wrocławskie Katechezy Czwartkowe" adresowane do narzeczonych i małżeństw, a cieszące się wielkim zainteresowaniem mieszkańców Wrocławia. Był również pomysłodawcą akcji "Daru dla Aleppo" realizując jeden z największych projektów pomocowych dla chrześcijan w Syrii, za co otrzymał z rąk biskupa Aleppo medal "Amicus Noster". Po zakończeniu pracy w Radio sejmik województwa dolnośląskiego przyznał mu złotą odznakę "Zasłużony dla Dolnego Śląska", a prezydent Wrocławia w imieniu Towarzystwa Miłośników Wrocławia odznaczenia za "długoletnią działalność na rzecz Dolnego Śląska i jego mieszkańców". Ks. Chwilczyński jest też kapelanem akcji "Mogiłę Pradziada ocal od zapomnienia".

CZYTAJ DALEJ

W. Brytania/ Rząd: szczepienia zapobiegły 60 tys. zgonów i 22 mln zakażeń

2021-07-29 20:29

[ TEMATY ]

Wielka Brytania

COVID‑19

szczepienia

Karol Porwich/Niedziela

Dobowa liczba nowo wykrytych przypadków koronawirusa w Wielkiej Brytanii znów przekroczyła 30 tys., jednak jak podała w czwartek rządowa agencja Public Health England, w samej tylko Anglii szczepienia zapobiegły ok. 60 tys. zgonów i 22 mln zakażeń.

W ciągu ostatniej doby wykryto 31 117 zakażeń, co jest drugim dniem ze znaczącym - o prawie 3400 w stosunku do poprzedniego dnia - wzrostem, mającym miejsce po rekordowej serii siedmiu kolejnych dni ze spadkami dobowych statystyk zakażeń. Nadal jednak łączny bilans z siedmiu ostatnich dni - 204,7 tys. - jest wyraźnie, bo o 37 proc., niższy od tego z poprzednich siedmiu.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję