Reklama

Polska

Gdyby ktoś pytał – św. Jana 7

W drodze z krakowskiej kurii na Jasną Górę papież Franciszek zaplanował osobisty przystanek. Zanim wsiądzie na lotnisku do helikoptera, odwiedzi klasztor sióstr prezentek w Krakowie

Niedziela Ogólnopolska 30/2016, str. 39

[ TEMATY ]

ŚDM w Krakowie

Archiwum Zgromadzenia

Kompleks klasztorny Sióstr Prezentek w Krakowie

Kompleks klasztorny Sióstr Prezentek w Krakowie

Wiadomość o wizycie papieża Franciszka w naszym klasztorze przyjęłyśmy z ogromnym zaskoczeniem. Nie wierzyłyśmy, że jest to możliwe, że Ojciec Święty znajdzie czas na odwiedziny jednego z wielu klasztorów w Krakowie w czasie tak ważnych dni dla młodych całego świata. Ale kiedy dowiedziałyśmy się, że Franciszek przyjął zaproszenie do nawiedzenia naszego klasztoru, by bliżej poznać zgromadzenie sióstr, którego przedstawicielki pracują w jego prywatnym magazynie, nasza radość była i jest trudna do opisania. Od momentu potwierdzenia tego punktu programu wizyty Papieża w Polsce zaczęłyśmy się zastanawiać nad tym, co zrobić, by godnie go przyjąć w naszym domu. Wiemy już, że wspólne spotkanie odbędzie się na terenie kościółka pw. św. Jana i będzie trwało kilkanaście minut. Wezmą w nim udział w większości siostry ze wspólnoty krakowskiej oraz przedstawicielki zgromadzenia ze wszystkich wspólnot w Polsce i poza jej granicami. Oprócz sióstr obecna będzie również reprezentacja uczniów naszych szkół z Krakowa i z Rzeszowa oraz nauczyciele i przedstawiciele Rady Rodziców.

Wszyscy przygotowujemy się na to spotkanie przede wszystkim duchowo, przez modlitwę, rzetelne wykonywanie swoich obowiązków oraz intensywne śledzenie nauczania papieskiego. Niektórzy uczą się też języka włoskiego, by móc porozmawiać z Papieżem osobiście, oraz ćwiczą śpiew piosenek, które będą wykonywane w czasie papieskiej wizyty.

2016-07-20 08:36

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Łączy ich wiara

Światowe Dni Młodzieży to odbywające się co 2, 3 lata spotkania młodych katolików z całego świata. Jak to wydarzenie wspomina uczestniczka ŚDM w Madrycie i Rio de Janeiro, opowiada Laurine Depta, Polka wychowana w Niemczech, która w tym roku będzie brała udział w ŚDM jako wolontariuszka

DARIA NEUMANN: – Jak rozpoczęła się Twoja przygoda z ŚDM?

CZYTAJ DALEJ

Bp Zbigniew Zieliński nowym biskupem koszalińsko-kołobrzeskim

2023-02-02 12:14

[ TEMATY ]

Koszalin

diecezjakoszalin.pl

Ojciec Święty Franciszek przyjął rezygnację bp. Edwarda Dajczaka z posługi biskupa koszalińsko-kołobrzeskiego i mianował jego następcą dotychczasowego koadiutora diecezji, bp. Zbigniewa Zielińskiego - ogłosiła dziś w południe Nuncjatura Apostolska w Polsce.

Komunikat:

CZYTAJ DALEJ

Kielce: 1,5 procenta podatku cegiełką na dzieła miłosierdzia Caritas kieleckiej

2023-02-03 20:07

[ TEMATY ]

Caritas

Kielce

podatek

Caritas

Caritas kielecka zachęca do przekazania 1,5 % w rozliczeniu rocznym za 2022 rok, co zostanie spożytkowane na dzieła miłosierdzia realizowane przez Caritas Diecezji Kieleckiej. Z pomocy organizacji w skali roku korzysta ok. 35 tys. osób.

Caritas kielecka prowadzi w diecezji 75 placówek dla osób starszych, chorych, niepełnosprawnych, kobiet dotkniętych przemocą domową oraz dla osób bezdomnych.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję