Reklama

Niedziela Świdnicka

Misyjne wakacje z Bogiem

45 dzieci wraz z animatorami wzięło udział w dniach 7-14 lipca 2016 r. w rekolekcjach misyjnych pod nazwą „Misyjne wakacje z Bogiem”, które miały miejsce w domu Zgromadzenia Misjonarek Krwi Chrystusa w Wilkanowie

Niedziela świdnicka 30/2016, str. 1

[ TEMATY ]

wakacje

Ks. Daniel Marcinkiewicz

Dzieci odwiedził bp Adam Bałabuch. Pamiątkowa fotografia na górze Iglicznej

Dzieci odwiedził bp Adam Bałabuch.
Pamiątkowa fotografia na górze
Iglicznej

Rekolekcje zostały zorganizowane przez diecezjalny Referat Misyjny Świdnickiej Kurii Biskupiej.

– W ciągu tych siedmiu dni dzięki pomocy animatorów, którymi są m.in. klerycy Wyższego Seminarium Duchownego w Świdnicy, uczestnicy mogli poznać życie i działalność zamordowanych w Peru bł. Michała Tomaszka i bł. Zbigniewa Strzałkowskiego, pracującego w Zambii kard. Adama Kozłowieckiego, w Indiach – o. Mariana Żelazka i w Papui-Nowej Gwinei – bł. o. Jana Beyzyma. Dzieci poznają również osoby z diecezji świdnickiej, które wyjechały na misje, aby stać się apostołami Chrystusa: Ninę Kuniszewską z Wałbrzycha, państwa Sobótków z Kudowy-Zdroju, dr Helenę Pyz, a także o. Dariusza Woźniaka z Ząbkowic Śląskich – tłumaczył ks. Jakub Górski, dyrektor Wydziału Misyjnego.

Dzieci odwiedził bp Adam Bałabuch, który 9 lipca odprawił uroczystą Eucharystię w sanktuarium Matki Bożej Przyczyny Naszej Radości „Maria Śnieżna” na górze Iglicznej.

– Nie ma większej satysfakcji dla człowieka, jak żyć w bliskości z Bogiem poprzez przyjaźń z Nim i przyznawanie się do Niego w różnych sytuacjach codziennego życia – mówił w homilii Ksiądz Biskup.

Zachęcał także, aby każdego dnia przyznawać się do Pana Jezusa i dawać o Nim jak najlepsze świadectwo.

– Wśród swoich kolegów, koleżanek, napotkanych osób nie można bać się przyznawać do Pana Jezusa i wyznawać wiarę w Niego. To jest świadectwo chrześcijańskiego życia i zachęta, aby pogłębiać więź z Bogiem, i przez to stawać się misjonarzem w swoim otoczeniu i codziennych obowiązkach – mówił bp Bałabuch.

Na zakończenie Mszy św. Ksiądz Biskup odmówił akt zawierzenia, polecając Matce Bożej dzieło misji oraz tegorocznych organizatorów i uczestników „Misyjnych wakacji z Bogiem”.

„Misyjne wakacje z Bogiem” to wielka, duchowa przygoda połączona z radością przebywania we wspólnocie, czas modlitwy i wdzięczności za dar wiary.

Reklama

– Każdego roku gościmy na turnusie misjonarzy i gości z krajów misyjnych. Stałym punktem codziennych zajęć jest „warsztat małego misjonarza”, który daje możliwość uczestnikom wykazania się swoimi zdolnościami oraz radość z osiągniętych sukcesów. Jako organizatorzy oprócz wypoczynku i zabaw troszczymy się o kształtowanie postaw religijnych i społecznych dzieci w oparciu o konkretne przykłady świętych. Celem spotkań misyjnych jest również zachęcenie dzieci, ich rodzin do włączenia się w pomoc dla misji i misjonarzy – wyjaśniał ks. Jakub Górski.

W diecezji świdnickiej istnieje wiele kół misyjnych, zwłaszcza kół dziecięcych. Dzieci, które biorą udział w tegorocznych rekolekcjach z Bogiem w Wilkanowie, przynależą w swoich parafiach do grup, które prowadzone są przez katechetów i promują kształtowanie postaw religijnych i społecznych dzieci w oparciu o konkretne przykłady świętych z terenów misyjnych.

2016-07-21 10:10

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Czas dla Boga i przyjaciół

Niedziela lubelska 34/2017, str. 6-7

[ TEMATY ]

wakacje

Tadeusz Boniecki

Podczas prezentacji poszczególnych grup oazowych

Podczas prezentacji
poszczególnych grup oazowych

Wakacje to czas odpoczynku, ale nie od Boga. By jeszcze mocniej doświadczyć Jego obecności we wspólnocie, wielu młodych spędza ten czas na pogłębianiu wiary podczas letnich turnusów oazowych

Wakacyjne rekolekcje oazowe organizujemy w różnych miejscach naszej archidiecezji. Są one zarówno dla dzieci i młodzieży, jak i rodzin. W pierwszym turnusie uczestniczyło w sumie 150 osób, a w drugim 250 osób. Formujemy się w małych wspólnotach. Bo to jest żywy Kościół. Jest on w sercach ludzi, młodych i starszych. Taki Kościół musi być jednak ukazany. To doświadczenie na rekolekcjach, że nie jesteśmy sami lecz we wspólnocie, daje siłę. Dlatego coraz więcej osób jeździ na wakacyjne oazy. W trzecim turnusie będzie jeszcze uczestniczyło sto osób. Tak więc w sumie wakacje z Bogiem w lipcu i sierpniu na oazach spędzi 500 osób – mówi ks. Piotr Drozd, diecezjalny moderator Ruchu Światło-Życie Archidiecezji Lubelskiej.

CZYTAJ DALEJ

Kongres Pedagogiki Chrześcijańskiej

2022-11-14 12:51

[ TEMATY ]

szkoła

kongres

Karol Porwich

Serdecznie zapraszamy na
KONGRES PEDAGOGIKI CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
EDUCATIO PERMANET IN AETERNUM
29-30 listopada 2022 r.
Aula Tygodnika Katolickiego NIEDZIELA,
ul. 3 Maja 12, Częstochowa

ZAPRASZAMY NA TRANSMISJĘ ON-LINE

CZYTAJ DALEJ

Nagroda Ratzingera dla patrologa: Ojcowie Kościoła wzorem na dziś

2022-11-29 15:51

[ TEMATY ]

Ojcowie Kościoła

wiktionary.org

Pojutrze w Pałacu Apostolskim Papież Franciszek wręczy Nagrody Ratzingera. W tym roku jednym z laureatów tego prestiżowego odznaczenia przyznawanego przez Fundację Benedykta XVI jest czołowy francuski patrolog ks. prof. Michel Fédou SJ.

Ks. Fédou wykłada patrologię i teologię dogmatyczną w Centre Sèvres, czyli jezuickiej uczelni w Paryżu. Jego zdaniem przyznanie mu Nagrody Ratzingera to również docenienie roli patrologii we współczesnym Kościele.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję