Reklama

Niedziela Zamojsko - Lubaczowska

Błogosławieni miłosierni na Jasnej Górze

Niedziela zamojsko-lubaczowska 34/2016, str. 1

[ TEMATY ]

pielgrzymka

Bożena Sztajner/Niedziela

Uczestnicy 34. Pielgrzymki Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej po 13 dniach wędrowania i pokonaniu ponad 350 km dotarli 14 sierpnia przed oblicze Matki Bożej.

Wyruszyli 2 sierpnia. Towarzyszyły im słowa „Błogosławieni miłosierni”. Piesza Pielgrzymka Zamojsko-Lubaczowska liczyła w tym roku 500 pątników idących w 4 grupach: św. Tomasza z Zamościa, św. Stanisława z Lubaczowa, św. Józefa z Tomaszowa Lubelskiego i bł. ks. Jerzego Popiełuszki z Biłgoraja. Jak co roku pielgrzymom towarzyszyła modlitwa grupy duchowej, której patronował św. Jan Paweł II.

Na Jasnej Górze pątników powitał biskup zamojsko-lubaczowski Marian Rojek, który wyraził głęboką radość z pobytu wśród pielgrzymów. – Dla pasterza to jest zawsze radość i wdzięczność za to, że są takie owoce łaski. Że pomimo tylu różnych spraw, tylu ludzi bardzo młodych, rodzin i starszych znajduje czas, pragnienie i chęć, żeby ofiarować ten trud, ten czas i także swoje życie, dać to świadectwo w wierze swojej, umocnić się w tej wierze swojej, że są tam tacy ludzie – podkreślił bp Marian Rojek witając pielgrzymów na jasnogórskich błoniach. Dyrektor pielgrzymki, ks. Michał Moń, witając pielgrzymów przed Szczytem Jasnej Góry poinformował, że najmłodszy pielgrzym miał 2,5 roku, a najstarszy – 76 lat. Ks. Michała Monia w prowadzeniu tegorocznej pielgrzymki wspomagało 15 księży, 6 kleryków i jedna siostra zakonna. Godnym zauważenia jest fakt, że w grupie ziemi tomaszowskiej wędrowali pielgrzymi z Bełza na Ukrainie.

Po powitaniu pielgrzymów przez ks. Dyrektora, każda z grup oddała cześć Matce Bożej i na znak pokuty pielgrzymi położyli się na ziemi, wyrażając tym samym radość z pielgrzymowania i dojścia do celu, jakim było spotkanie z Matką w Jej Jasnogórskim Wizerunku. Po modlitwie w Kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej pielgrzymi uczestniczyli w Eucharystii na Szczycie Jasnogórskim. W Eucharystii uczestniczyli też pielgrzymi z Lublina, Warszawy, Łowicza, a także uczestnicy Ogólnopolskiej Pieszej Pielgrzymki Strażaków. Część pielgrzymów z radością wróciła do swoich domów. Wielu jednak pozostało na Jasnej Górze, by uczestniczyć w obchodach uroczystości Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.

2016-08-18 09:35

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Już po raz 15. przybyła Pielgrzymka Konna

[ TEMATY ]

Jasna Góra

pielgrzymka

Monika Książek

15. Pielgrzymka Kawalerii Konnej z Zaręb Kościelnych w diec. łomżyńskiej na Mazowszu zameldowała się w sobotę 12 lipca po południu na Jasnej Górze. Kawalerzyści przejechali w siodle łącznie ok. 400 km w 11 dni. Na Jasną Górę wjechali w galowych mundurach kawalerii II Rzeczypospolitej.

CZYTAJ DALEJ

Recepta na trudną miłość

2023-01-29 23:11

[ TEMATY ]

Częstochowa

Jacek Pulikowski

Szkoła Nazaretu

Maciej Orman/Niedziela

Jacek Pulikowski z żoną Jadwigą

Jacek Pulikowski z żoną Jadwigą

– Jedynym źródłem szczęścia na ziemi jest relacja miłości – powiedział dr Jacek Pulikowski, od wielu lat zaangażowany w działalność duszpasterstwa rodzin i poradnictwo rodzinne. 29 stycznia w Archidiecezjalnym Ośrodku Duszpasterstwa Rodzin Nazaret w Częstochowie, w ramach Szkoły Nazaretu wygłosił konferencję nt. „Jak wyjść z kryzysu i wygrać trudne małżeństwo?”.

Dr Pulikowski przestrzegał mężczyzn przed podporządkowaniem życia „działaniom, firmom, jakimkolwiek sukcesom”. – Jest jedno źródło szczęścia: relacja między istotą obdarzoną wymiarem duchowym a drugą istotą obdarzoną wymiarem duchowym – zaznaczył.

CZYTAJ DALEJ

Białe szaleństwo

2023-01-30 09:23

Ks. Tomasz Lis

Grupa młodzieży z parafii pw. św. Jana Chrzciciela odpoczywała oraz nabierała umiejętności narciarskich i łyżwiarskich podczas zimowiska w Zakopanem.

Uczestnicy wyjazdu, to młodzież skupiona w różnych grupach działających przy parafii. Towarzyszył im ks. Tomasz Lis, proboszcz parafii oraz s. Tomasza Jaroszkiewicz. Każdy dzień zimowiska rozpoczynała Msza św. oraz wspólna modlitwa. – Celem wyjazdu był nie tylko odpoczynek, ale również jeszcze lepsza integracja naszej młodzieży. Stąd tak zorganizowaliśmy czas, aby była modlitwa, zabawa i wspólne spędzanie czasu. Pierwszego dnia cześć uczestników pobierała pierwsze lekcje jazdy na nartach na stoku „Ugory”, zaś inni doskonalili swoje umiejętności w jeździe na łyżwach. Wieczorem był czas na spotkanie formacyjne oraz gry planszowe. Drugiego dnia narciarze szlifowali swoje umiejętności na stoku, druga grupa szalała na lodowisku, a trzecia na śnieżnej ślizgawce. Wieczór spędziliśmy na spotkaniu formacyjnym i dyskusji – mówił ks. Tomasz Lis.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję