Reklama

Rodzina

Hiszpania: wielotysięczna manifestacja w Madrycie w obronie życia i rodziny

Setki tysięcy ludzi wzięły udział w manifestacji w obronie życia i rodziny oraz przeciw aborcji, która 22 listopada przeszła ulicami Madrytu. Uczestnicy nieśli hasło „Każde życie jest ważne. Dla życia, kobiety i macierzyństwa”.

[ TEMATY ]

ochrona życia

Hiszpania

Foter.com

Przewodniczący Hiszpańskiego Forum Rodziny – Benigno Blanco zażądał od rządzącej Partii Ludowej, a zwłaszcza od premiera Mariano Rajoya, aby „zniósł obowiązującą ustawę o aborcji, jak on i jego koledzy obiecywali w swym programie wyborczym”. Domagał się również, aby „w społeczeństwie hiszpańskim stale był obecny głos w obronie życia”.

„Zwracam się szczególnie do szefa rządu: powiemy mu to, aby zobaczyć, czy nas słyszy. Panie premierze, w twoich rękach jest doprowadzenie do tego, aby ta bezwzględna większość, jaką ma twoja partia w parlamencie, zastąpiła obecne przepisy takimi, które wspierają życie i chronią macierzyństwo” – oświadczył Blanco. Zwrócił uwagę, że polityk ten obiecywał, iż uczyni istotny krok w tym kierunku „i chcemy przypomnieć ci to zobowiązanie i że jest jeszcze czas, aby spełnić tę obietnicę”.

Reklama

Według lidera Forum, jeśli nawet to, co szef rządu zatwierdzi w tym zakresie, „wyda się nam niewystarczające, to przynajmniej będzie to początek, krok w dobrym kierunku”. „Wysłuchaj naszego głosu, który jest także głosem setek tysięcy dzieci, które co roku nie mogą się urodzić i głosu ich matek” – zaapelował Blanco.

Przypomniał również, że w rękach premiera spoczywa wielka odpowiedzialność polityczna i moralna. „Pragniemy z całego serca, abyś podejmował trafne decyzje i zrobił to, co obiecywałeś, gdy prosiłeś o głosy obywateli” – przekonywał działacz. Zauważył, że odpowiedzialny za zło spowodowane przez niesprawiedliwe prawo, jest zarówno ten, kto je uchwala, jak i ten, kto mogąc je znieść, nie czyni tego.

Szef Forum oświadczył, że manifestacja ta jest „dla całego społeczeństwa, szczególnie zaś dla naszych rządzących i ustawodawców, aby znów pomyśleli o istocie aborcji i aby uświadomili sobie potrzebę wykorzenienia jej”. "Aborcja jest dramatem naszych czasów, który wywoła skandal i przerażenie u przyszłych pokoleń, gdy tragedia ta przejdzie już do historii okropności ludzkości. Naszą odpowiedzialnością jest przyspieszenie zmiany, aby dramat przerywania ciąży był czymś, co już pokonaliśmy" – stwierdził na zakończenie B. Blanco.

Istnieją wielkie rozbieżności co do liczby demonstrantów: organizatorzy oceniają, że było ich ok. 1,4 mln, podczas gdy według źródeł policyjnych ich liczba sięgała najwyżej 60 tysięcy.

2014-11-23 19:55

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Obrońca życia i rodziny

Niedziela warszawska 2/2020, str. IV

[ TEMATY ]

Jan Paweł II

rodzina

ochrona życia

Grzegorz Gałązka

Św. Jan Paweł II stanowczo sprzeciwiał się podważaniu prawa do życia od poczęcia do naturalnej śmierci

Św. Jan Paweł II stanowczo sprzeciwiał się podważaniu prawa do życia od poczęcia do naturalnej śmierci

Nauczanie Jana Pawła II powinno być naszym atutem w debatach dotyczących liberalizacji życia małżeńskiego.

W małżeństwie bowiem łączą się dwie osoby, kobieta i mężczyzna, w taki sposób, że stają się poniekąd «jednym ciałem» (używając słów Księgi Rodzaju), czyli jakby jednym wspólnym podmiotem życia seksualnego. W jaki sposób zapewnić osobie, żeby nie stała się wówczas dla drugiej – kobieta dla mężczyzny, mężczyzna dla kobiety – li tylko środkiem do celu, czyli przedmiotem używanym do osiągnięcia własnego tylko celu? (…) Tym celem, gdy chodzi o małżeństwo, jest prokreacja, potomstwo, rodzina, a równocześnie cała, wciąż wzrastająca dojrzałość współżycia dwojga osób we wszystkich dziedzinach, które niesie wraz z sobą wspólnota małżeńska” – pisał bp. Karol Wojtyła w książce Miłość i odpowiedzialność.

CZYTAJ DALEJ

Kraków: 100-lecie obecności sióstr sercanek w Pałacu Arcybiskupów Krakowskich

2021-06-19 12:52

[ TEMATY ]

jubileusz

Kraków

siostry sercanki

diecezja.pl

Kraków: 100-lecie obecności sióstr sercanek w Pałacu Arcybiskupów Krakowskich

Kraków: 100-lecie obecności sióstr sercanek w Pałacu Arcybiskupów Krakowskich

W Kaplicy Arcybiskupów Krakowskich kard. Stanisław Dziwisz i abp Marek Jędraszewski odprawili Mszę św. z okazji 100. rocznicy przybycia sióstr sercanek do domu przy Franciszkańskiej 3 w Krakowie.

Jak podkreślał w homilii krakowski metropolita senior, jest to „stuletnia historia miłości – modlitwy i służby, gorliwości i wierności” w duchu charyzmatu zgromadzenia, którym jest chwała Serca Jezusowego.

CZYTAJ DALEJ

Ministerstwo rodziny rusza z kampanią promującą zaangażowane ojcostwo

2021-06-20 12:50

[ TEMATY ]

rodzina

ojcostwo

Adobe Stock

O roli ojca w przestrzeni publicznej nie mówi się tak dużo i często jak o macierzyństwie, ale nie mam żadnych wątpliwości, że tata jest dla każdego dziecka osobą równie ważną, co mama - podkreśla szefowa MRiPS Marlena Maląg, inaugurując kampanię promującą zaangażowane ojcostwo.

Akcja promocyjna opierająca się na trzech spotach wyświetlanych w mediach społecznościowych będzie przekonywać młodych ludzi, że bycie ojcem i aktywna obecność w życiu dziecka to prawdziwa przygoda życia.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję