Reklama

Niedziela w Warszawie

Nowenna w intencji obrony życia

[ TEMATY ]

adoracja

Weronika Grishel

W dniach od 30 listopada do 8 grudnia 2014r. w dziewięciu warszawskich kościołach odbędzie się kolejna dziewięciodniowa adoracja w intencji obrony życia nienarodzonego a zagrożonego aborcją. Przez ten czas w dzień i noc będziemy prosić Boga o miłosierdzie nad Polską i poczętymi dziećmi w obliczu straszliwej kultury śmierci i zniszczenia moralnego, jakiego od miesięcy jesteśmy świadkami w Polsce.

Zwolnienie prof. B. Chazana z pracy za odmowę zbrodni dzieciobójstwa, wielomiesięczna próba genderowej redefinicji związku kobiety i mężczyzny, nachalna seksualizacja dzieci i młodzieży w przestrzeni publicznej a także coraz częściej w polskich szkołach to zjawiska, które do niedawna wydawały się niemożliwe w naszej ojczyźnie i kulturze. Obecnie Sejm zajmuje się ratyfikacją całkowicie genderowej Konwencji Rady Europy o tzw. „przemocy wobec kobiet”, która jest zaprzeczeniem dotychczasowego porządku prawnego i moralnego w Polsce, a której zatwierdzenie będzie prowadziło do zniszczenia naturalnej rodziny, zdrowego rozwoju polskich dzieci, przymusowej seksualizacji i w efekcie do prawnego dopuszczenia aborcji jako „prawa człowieka” .

Dlatego apelujemy i prosimy wszystkich wiernych Warszawy o udział w tej modlitwie. Czas adwentu to błogosławiony okres czuwania i oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia. Wykorzystajmy go szczególnie wieczorami i nocą na uwielbienie Boga Zbawiciela, mieszkającego wśród nas.

Reklama

30 listopada – Parafia Matki Bożej z Lourdes, ul. Wileńska 69
1 grudnia - Parafia pw. MB Nieustającej Pomocy, ul. Alfreda Nobla 16
2 grudnia - Parafia Matki Bożej Królowej Polski, ul. Rzeźbiarska 46
3 grudnia - Parafia św. Jana Chrzciciela w Józefowie - Michalinie Józefów, ul. Kasprowicza 2
4 grudnia - Parafia katedralna św. Floriana i św. Michała Archanioła, ul. Floriańska 3
5 grudnia - Parafia św. Ojca Pio ul. Fieldorfa 1
6 grudnia - Parafia pw. św. Benedykta, ul. Lucerny 95
7 grudnia - Parafia Matki Bożej Różańcowej, ul. Wysockiego 8
8 grudnia - Parafia św. Wincentego Pallottiego, ul. Skaryszewska 12

W imieniu Warszawskich Obrońców Życia i Rodziny Piotr Zajkowski

2014-11-24 19:57

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Od czego tu zacząć?

Lubię czasem zrobić sobie dłuższą adorację w kaplicy Najświętszego Sakramentu na Jasnej Górze. Ostatnio, klęcząc przed Panem Jezusem, zadałem sobie pytanie, od czego powinno się zacząć Nowy Rok? Szybko przeniosłem to pytanie na swoją posługę i na całą duszpasterską misję Kościoła. Pierwsza i najoczywistsza odpowiedź wiązała się właśnie z adoracją. Bo od czegóż może zaczynać swoją posługę Kościół, jeśli nie od spotkania ze swoim Mistrzem i od uważnego wsłuchania się w to, co mówi Duch do Kościoła? Bez adoracji Najświętszego Sakramentu żaden ksiądz ani żaden świecki człowiek Kościoła nie zrobi nic bożego w nawet najbardziej aktywnej działalności duszpasterskiej. Może zrobimy dużo szumnych dzieł i akcji, ale może się okazać, że nie ma w nich Pana Boga.

CZYTAJ DALEJ

Watykan: Msza św. miesiąc po śmierci Benedykta XVI

2023-01-31 15:58

[ TEMATY ]

Benedykt XVI

Grzegorz Gałązka

We wtorek rano, dokładnie miesiąc po śmierci Benedykta XVI, abp Georg Gänswein przewodniczył koncelebrowanej Eucharystii w Grotach Watykańskich ku czci zmarłego papieża seniora. Poinformowała o tym Fundacja Josepha Ratzingera/Benedykta XVI.

Abp Gänswein przywołał w swojej homilii postać św. Benedykta Józefa Labre. Ten święty, z którym papież senior dzielił imię chrzcielne Józef i którego imię przyjął później jako papież Benedykt, zmarł w Rzymie 16 kwietnia 1783 roku (16 kwietnia to także data urodzenia Josepha Ratzingera).

CZYTAJ DALEJ

Wędrówka z Małym Księciem. Jasełka w szkole sióstr zmartwychwstanek

2023-02-01 13:09

[ TEMATY ]

Częstochowa

szkoła

jasełka

siostry zmartwychwstanki

Maciej Orman/Niedziela

Publiczną Szkołę Podstawową im. Matki Zofii Szulc Sióstr Zmartwychwstanek w Częstochowie 1 lutego odwiedził Mały Książę, aby podczas jasełek wraz z uczniami klas drugich wędrować w poszukiwaniu Miłości.

Jak zaznaczyła dyrektor s. Agata Sidoruk, celem przedstawienia była refleksja nad tym, co w życiu jest najważniejsze. Małgorzata Łapeta, wychowawczyni kl. II a, która przygotowała jasełka m.in. we współpracy z Anną Urbaniak, wychowawczynią kl. II b, zwróciła uwagę, że łączą one w sobie tradycję i współczesność.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję