Reklama

Różańcowa Róża Rodzin

Różaniec jest wielkim darem danym nam przez Maryję, który powoduje przemianę naszych serc, sprawia, że stajemy się coraz lepsi, bardziej otwarci na Boga i Jego Łaskę. Modlitwa ta jest szczególną szkołą miłości, dzięki której możemy budować wspólnotę narodową, parafialną, wspólnotę całego Ludu Bożego. Jest ona bardzo skuteczna w walce przeciwko złu współczesnego świata, w sytuacji, gdy zagrożony jest pokój w świecie, a rodzina targana jest licznymi problemami natury ekonomicznej i społecznej, niszczącymi wzajemną miłość i zrozumienie.
Widząc te ogromne zagrożenia nasz Wielki Apostoł Różańca - Ojciec Święty skierował do nas list apostolski "Rosarium Virginis Mariae", w którym nawołuje do podjęcia wysiłku i modlitwy, szczególnie o ratowanie rodziny ludzkiej.
Aby ten apel Ojca Świętego nie poszedł w zapomnienie, w tym szczególnym roku - Roku Różańca Świętego w parafii pw. św. Wojciecha i Matki Bożej Częstochowskiej w Krośnie powstała Różańcowa Róża Rodzin. Pomysł jej powstania zrodził się podczas wizyty duszpasterskiej tzw. kolędy, w czasie rozmów naszych kapłanów z parafianami przygotowujących całą wspólnotę parafialną i każdą rodzinę do odwiedzin we wrześniu 2003 r. Matki Bożej w Obrazie Jasnogórskim. Na owoce duchowe nie trzeba było długo czekać. Już w święto Ofiarowania Pańskiego na nabożeństwie różańcowym proboszcz ks. Krzysztof Mijał, w sposób bardzo uroczysty poświęcił tajemnice różańcowe i pobłogosławił rodziny, które podjęły rodzinną modlitwę różańcową. Róża ta gromadzi dwadzieścia rodzin, które przez wspólną, codzienną modlitwę na różańcu, pragną rozważać tajemnice z historii zbawienia i poprzez kontemplacje dostrzec przez Maryję Jezusa, poznać Go, bardziej pokochać i uczcić.
Różaniec był zawsze modlitwą rodziny i za rodzinę. Rodzina, która modli się wspólnie, pozostaje zjednoczona, jej członkowie patrząc na Maryję i Jezusa łatwiej znajdują porozumienie i przebaczenie, aby żyć we wzajemnej miłości. Modlitwa różańcowa, to modlitwa za dzieci, a jeszcze bardziej z dziećmi klęczącymi u boku swoich rodziców. Modlitwa na różańcu, to również ofiarowywanie w jakiejś intencji pięciu minut swojego życia. Tyle bowiem trwa jeden dziesiątek Różańca. Wydaje się, że niewiele, ale jak dużo znaczy moc tej modlitwy, a modlić możemy się w różnych intencjach.
Niech Bóg błogosławi temu apostolskiemu dziełu dla ożywienia ducha modlitwy w naszej wspólnocie parafialnej i będzie zachętą do tworzenia kolejnych kół Żywego Różańca. Każdy przecież może być narzędziem w dziele podjęcia apelu Ojca Świętego o odmawianie Różańca. Nie odkładajmy tego na później. Nie na jutro, nie za godzinę, nie jak będziemy mieli czas. Zacznijmy już od dzisiaj odmawiać Różaniec.

Szczęść Boże

Ocena: 0 -1

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Franciszek: nieśmy Ewangelię jako bracia

2022-07-03 12:39

[ TEMATY ]

Franciszek

Vatican Media

Do niesienia Ewangelii innym ludziom w duchu i stylu braterskim zachęcił Ojciec Święty w rozważaniu przed modlitwą „Anioł Pański” w Watykanie w niedzielę 3 lipca.

Papież podkreślił, że we fragmencie Ewangelii czytanym w XIV niedzielę zwykłą roku C (Łk 10, 1-12. 17-20) mowa o tym, że Pan Jezus wysyłał uczniów pod dwóch. Mieli oni przygotować ludzi na przyjęcie Jezusa, a przede wszystkim samo ich życie powinno głosić Ewangelię: ich umiejętność bycia razem, ich wzajemny szacunek, ich brak chęci udowodnienia, że są zdolniejsi od innych, ich zgodne odniesienie do jedynego Mistrza.

CZYTAJ DALEJ

„Prymas bez cenzury” - wykłady o nieznanych faktach z życia kard. Wyszyńskiego

2022-07-03 12:53

[ TEMATY ]

kard. Stefan Wyszyński

pl.wikipedia.org

Kard. Stefan Wyszyński

Kard. Stefan Wyszyński

Wykłady poświęcone ważnym, ale mniej znanym faktom dotyczącym życia Prymasa Tysiąclecia rozpoczęły się w biurze parafialnym Archikatedry św. Jana przy ul.. Kanonia 6 w Warszawie. Pierwsze spotkanie odbyło się w niedzielę 3 lipca. Wykłady prowadzi Marian Romaniuk, znawca biografii kard. Wyszyńskiego i autor wielu publikacji o błogosławionym kapłanie.

„Mija właśnie rok od beatyfikacji kard. Stefana Wyszyńskiego, niektóre wydarzenia możemy przybliżać w pewnych środowiskach. Pierwszym tematem były dokumenty związane z przygotowaniem do aresztowania i uwięzienia Prymasa, gromadzenie przez funkcjonariuszy Ministerstwa Bezpieczeństwa Publicznego dowodów do przygotowywanego od roku 1950 procesu sądowego” – mówi w rozmowie z Family News Service Marian Romaniuk.

CZYTAJ DALEJ

Dania: kilka ofiar śmiertelnych strzelaniny w centrum handlowym w Kopenhadze

2022-07-03 21:13

[ TEMATY ]

Dania

PAP/EPA/Claus Bech

W niedzielnej strzelaninie w centrum handlowym Fields w Kopenhadze zginęło kilka osób - przekazał komendant policji w tym mieście Soren Thomassen . Wcześniej informowano o kilku postrzelonych osobach. Nie podano dokładnej liczby zabitych i rannych.

Thomassen przekazał również, że zatrzymano 22-letniego obywatela Danii podejrzanego o otwarcie ognia do zgromadzonych w centrum handlowym osób.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję