Reklama

GPS na życie

Pomóż z pomysłem

W latach 2006-11 byłam stypendystką Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. W tym czasie korzystałam z programu stypendialnego. Dzięki finansowemu wsparciu mogłam studiować na Uniwersytecie Warszawskim na wymarzonym kierunku, a także rozwijać siebie, swoje talenty i poznawać świat. Jestem wdzięczna za pomoc, którą otrzymałam z Fundacji.

Wspólnie z mężem chcieliśmy podziękować za dobro, które mnie – nas! – spotkało ze strony Fundacji. Uznaliśmy, że jednym z momentów, w którym chcemy szczególnie podziękować, będzie nasz ślub. Do tych podziękowań zaprosiliśmy naszych gości. Poprosiliśmy ich, aby zamiast kwiatów dla nas – pary młodej, przekazali pieniądze do puszki na fundusz stypendialny Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. To był piękny moment. Dzięki tej inicjatywie nasi goście nie tylko dowiedzieli się o inicjatywach podejmowanych przez Fundację, ale również przyczynili się do budowania wyjątkowego dzieła.

Wiemy, że dobro, które mnie spotkało, procentuje każdego dnia. Bo to nie była tylko pomoc finansowa, ale również formowanie młodego człowieka w duchu wiary, miłości i szacunku dla drugiej osoby. Jak powiedział Ojciec Święty Jan Paweł II: „Człowiek jest wspaniałą istotą nie z powodu dóbr, które posiada, ale jego czynów. Nieważne jest to, co się ma, ale czym się dzieli z innymi”. Dzielenie się jest ogromną wartością i wierzymy, że przekazując zebrane pieniądze, podaliśmy pomocną dłoń. Wokół nas jest wiele osób, które potrzebują wsparcia. W naszej rodzinie ważne jest to, aby móc dzielić się z innymi tym, co mamy, a radość z dzielenia się daje nam siłę i wiarę. Każdego dnia dziękujemy Bogu za nas i za to, czym nas doświadczył.

Marta i Maciej

Przed wami ślub? Warto więc pomyśleć, czy nie byłoby miło rozpocząć wspólnej drogi od zrobienia czegoś dobrego dla innych. Wystarczy – tak jak zrobili to Marta i Maciej – zamiast zwyczajowych kwiatów poprosić gości weselnych o wsparcie programu stypendialnego dla zdolnych, niezamożnych uczniów i studentów, który jest sztandarowym projektem realizowanym przez Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

Reklama

Jak to zrobić? Skontaktować się z Fundacją: katarzyna.obrebska@dzielo.pl . Udostępni wam ona specjalne, zaplombowane puszki, do których możecie zebrać datki po uroczystości zaślubin.

Na zaproszeniu na wasz ślub można dopisać prośbę, aby goście zamiast kwiatów dla Państwa Młodych przynieśli potwierdzenie wpłaty na konto Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Aby ułatwić zaproszonym sprawę, można dołączyć osobny kartonik i na nim dopisać dane rachunku bankowego Fundacji.

Warto też szczegółowo dopracować argumenty dla waszej decyzji. Szczerze powiedzieć, że zdecydowaliście o takim nietypowym upamiętnieniu tego ważnego dla was dnia, aby móc sobie później powiedzieć, iż wasza wspólna życiowa droga zaczyna się od czegoś dobrego.

Pieniądze, które uda się wam zebrać, zostaną w całości przeznaczone na stypendia dla uczniów i studentów, którzy bez tego wsparcia mieliby problemy z pełną realizacją swoich naukowych aspiracji. Możecie być pewni, że żadna złotówka nie będzie zmarnowana! Wszystkie środki trafią do osób, które zamienią je na pomoce naukowe, dzięki którym będą mogły poszerzać swoje horyzonty.

2016-10-05 08:29

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Kanonizacja dla szalonych...

Jak długo wcześniej trzeba myśleć o uczestniczeniu w kanonizacji Papieża Polaka w Rzymie, żeby faktycznie na niej być? Okazuje się, że można podjąć decyzję bardzo spontanicznie, spakować się, zatankować samochód i po prostu ruszyć w kierunku Wiecznego Miasta…

CZYTAJ DALEJ

Dlaczego pokora jest taka ważna?

Niedziela Ogólnopolska 24/2020, str. VII

Adobe.Stock.pl

Pytanie czytelnika:
Bardzo często nie umiem pogodzić się z tym, że ktoś źle mnie ocenia. Trudno mi jest też przyjąć wolę drugiego człowieka.
Dlaczego bycie pokornym jest takie trudne?

CZYTAJ DALEJ

Papież prosi o modlitwę w intencji pokoju na Ukrainie, Bliskim Wschodzie i Kaukazie

2023-01-29 13:20

[ TEMATY ]

modlitwa

pokój

papież Franciszek

pokój dla Ukrainy

Grzegorz Gałązka

Po odmówieniu modlitwy „Anioł Pański” i udzieleniu apostolskiego błogosławieństwa Ojciec Święty zaapelował do wiernych o modlitwę w intencji pokoju na Ukrainie, Bliskim Wschodzie i Kaukazie.

Drodzy bracia i siostry. Z wielkim smutkiem przyjmuję wiadomości napływające z Ziemi Świętej, w szczególności o śmierci dziesięciu Palestyńczyków, w tym kobiety, zabitych podczas izraelskich antyterrorystycznych akcji wojskowych w Palestynie; oraz o tym, co wydarzyło się w pobliżu Jerozolimy w piątek wieczorem, kiedy siedmiu izraelskich Żydów zostało zabitych przez Palestyńczyka, a trzech zostało rannych, gdy wychodzili z synagogi. Zwiększająca się z dnia na dzień spirala śmierci zamyka jedynie nieliczne iskierki zaufania, które istnieją między oboma narodami. Od początku roku w wymianach ognia z izraelską armią zginęły dziesiątki Palestyńczyków. Apeluję do obu rządów i społeczności międzynarodowej o natychmiastowe i bezzwłoczne znalezienie innych dróg, które obejmują dialog i szczere poszukiwanie pokoju. Módlmy się o to, bracia i siostry.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję