Reklama

Zaproszenie na modlitwę o Beatyfikację Sługi Bożego Roberta Schumana

Instytut Myśli Schumana, który został zainicjowany przez Grupy Schumana w Polsce, wpisując się w tradycję Szkoły Cnót Obywatelskich, funkcjonującą od wielu lat przy parafii pw. Świętego Krzyża w Warszawie (ul. Krakowskie Przedmieście 3), proponuje formację służby społecznej przez naśladowanie Roberta Schumana, zwanego Świętym w garniturze. Instytut wyszedł z inicjatywą comiesięcznych Mszy św. w intencji rychłej beatyfikacji Roberta Schumana, które będą sprawowane w każdą środę po drugiej niedzieli miesiąca o godz. 18 w kościele pw. Świętego Krzyża w Warszawie. Trwający obecnie proces beatyfikacyjny sługi Bożego Roberta Schumana jest niezwykle wymownym znakiem czasu; wskazuje na potrzebę służby człowiekowi na gruncie wartości chrześcijańskich przez działalność społeczną, której celem ma być dbałość o dobro wspólne.

Proboszcz parafii pw. Świętego Krzyża w Warszawie oraz Instytut Myśli Schumana zapraszają wszystkich do uczestniczenia w modlitwie i formacji w ramach Szkoły Cnót Obywatelskich. Pierwsze spotkanie z tego cyklu odbędzie się 12 października br. Rozpocznie się Mszą św. o godz. 18, po której w sali św. Wincentego przy kościele dr hab. Zbigniew Krysiak ze Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie wygłosi wykład pt. „Model sługi społecznego oparty na wzorze i stylu działania Roberta Schumana”. Po wykładzie będzie możliwość wymiany myśli w kontekście omawianego tematu oraz podjęte zostaną rozważania dotyczące podejmowania działania w Grupach Schumana.

2016-10-05 08:29

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Polski rzymianin

Niedziela Ogólnopolska 5/2020, str. 46-47

[ TEMATY ]

rozmowa

Prof. Jerzy Miziołek

Stanisław August Morawski

Stanisław August Morawski

W Rzymie zmarł nestor włoskiej Polonii Stanisław August Morawski. Jednym z jego polskich przyjaciół był prof. Jerzy Miziołek, który wspomina swojego przyjaciela w rozmowie z Włodzimierzem Rędziochem.

Włodzimierz Rędzioch: Odejście Stanisława A. Morawskiego napełnia jego przyjaciół głębokim smutkiem i zobowiązuje do chwili wspomnień. Znałeś go przez wiele lat. W jakich okolicznościach się poznaliście?

CZYTAJ DALEJ

Żydowski komentarz do Ewangelii na I Niedzielę Adwentu

2022-11-27 08:31

[ TEMATY ]

rozważanie Słowa Bożego

Centrum Heschela KUL

Dlaczego Jezus używa porównania do złodzieja? – pyta dr Faydra Shapiro, dyrektor Izraelskiego Centrum Relacji Żydowsko-Chrześcijańskich, w komentarzu dla Centrum Heschela KUL. Kluczem jest Prawo Mojżeszowe odnoszące się do kradzieży. Ten kontekst pozwala głębiej zrozumieć porównanie z Ewangelii św. Mateusza 24, 37-44.

Na pierwszy rzut oka, to czytanie jest nieco niepokojące. Czy porównywanie Jezusa do złodzieja nie jest trochę… problematyczne?

CZYTAJ DALEJ

Kurs animatora Liturgicznej Służby Ołtarza

2022-11-28 15:49

[ TEMATY ]

WMSD

archidiecezja częstochowska

Liturgiczna Służba Ołtarza

kurs animatora

Karol Porwich/Niedziela

Informujemy o nowej inicjatywie formacyjnej dla służby liturgicznej w naszej archidiecezji. Kurs animatora to sześciodniowy wyjazd formacyjny w dniach 16-21 stycznia 2023 r. (w pierwszym tygodniu ferii zimowych dla województw śląskiego i łódzkiego) dla lektorów i ceremoniarzy ze szkół średnich i starszych, który ma ich przygotować do prowadzenia grup ministranckich w ciągu roku oraz na wyjazdach wakacyjnych.

W ramach kursu będą poruszane tematy prowadzenia cotygodniowych zbiórek, ciekawego i kreatywnego prowadzenia spotkań dla dzieci i młodzieży, radzenia sobie z problemami wychowawczymi i wiele innych.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję