Reklama

Niedziela Rzeszowska

Bądźcie świadkami miłosierdzia

W drugą niedzielę października wypada XVI Dzień Papieski, którego myślą przewodnią są słowa: „Bądźcie świadkami miłosierdzia”. Centralne obchody będą miały miejsce 9 października br. w katedrze rzeszowskiej i w Parku Papieskim.

Tematyka tegorocznego Dnia Papieskiego wkomponowuje się w Rok Miłosierdzia i dlatego katedra rzeszowska, jako kościół stacyjny z Bramą Miłosierdzia, jest miejscem szczególnym papieskich wydarzeń. Obchody rozpoczną się Mszą św. o godz. 15 w katedrze rzeszowskiej, podczas której czternaście kilkunastoosobowych delegacji będzie przypominało o uczynkach miłosierdzia co do duszy i co do ciała.

Po Eucharystii uroczystości przeniosą się na Błonia Papieskie. Tam zostanie odczytany list do papieża Franciszka, a następnie odprawiona modlitwa słowami Aktu zawierzenia całego świata Miłosierdziu Bożemu, czego dokonał św. Jan Paweł II w Łagiewnikach w 2002 r., a 320 osób ułoży ten tekst na Błoniach: niech iskra miłosierdzia rozchodzi się z Rzeszowa na całe Podkarpacie. Zwieńczeniem modlitw będzie koncert w Parku Papieskim, który rozpocznie się ok. 16.30. Program koncertu papieskiego: Oratorium „Szukam was” w wykonaniu Patrycji i Jacka Kotlarskich, a następnie Brian Fentress oraz soliści i zespoły instrumentalne Wydziału Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego oraz chór VII Warsztatów GOSPEL w Rzeszowie. 9 października br. już od godz. 12.30 w Parku Papieskim będzie działać tzw. Wioska Papieska z zabawami i konkursami dla dzieci oraz atrakcjami kulinarnymi.

Od sześciu już lat z obchodami Dni Papieskich w stolicy Podkarpacia związane jest Pielgrzymowanie ze św. Janem Pawłem II po Rzeszowie. Zapraszamy w dniach 7-9 października br. indywidualnie, rodzinnie, w grupach klasowych i innych na „rzeszowski pielgrzymi szlak” z intencją wypraszania Bożego Miłosierdzia. Połowa punktów stacyjnych pielgrzymiego szlaku znajduje się w centrum miasta. Całością tego religijno-edukacyjnego wydarzenia kieruje Karolina Magryś.

Reklama

Jednym z celów Dnia Papieskiego jest budowa Żywego Pomnika Jana Pawła II. Ten papieski program stypendialny dla uzdolnionej młodzieży pochodzącej z niezamożnych rodzin będzie można wesprzeć ofiarą do puszek kwestarskich u wolontariuszy papieskich przy kościołach w niedzielę papieską, a na ulicach także w dni powszednie, albo też wysyłając wiadomość SMS o treści POMOC na numer 74265.

Módlmy się coraz więcej Koronką do Bożego Miłosierdzia. W ramach programu papieskiego poprowadzą ją stypendyści i wolontariusze papiescy w sobotę (08.10.2016) o godz. 15 na rynku rzeszowskim i w niedzielę (09.10.2016) o godz. 14.45 w katedrze rzeszowskiej.

2016-10-06 09:51

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Idźmy naprzód z nadzieją

Duchowych zysków nie można zbadać i policzyć. Ogromne są serca ludzi, którym bliski jest św. Jan Paweł II i którzy kontynuują dziedzictwo, jakie po sobie pozostawił. Tegorocznym hasłem 17. już inicjatywy Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia były słowa „Idźmy naprzód z nadzieją”.

CZYTAJ DALEJ

Dziewczyna z nieba

Niedziela Ogólnopolska 3/2020, str. 46-47

[ TEMATY ]

wywiad

pasja

Krzysztof Tadej

Skromna, życzliwa i odważna. W 2019 r. zdobyła mistrzostwo świata w akrobacji szybowcowej. Pokonała zawodników z 13 państw. Jest pierwszą kobietą w historii, która zdobyła ten tytuł.

Krzysztof Tadej: Szybowce kojarzą się ze spokojnymi, cichymi i wolnymi lotami. Czy tak jest również, gdy wykonujesz akrobacje szybowcowe?

CZYTAJ DALEJ

Dwa nieoczywiste znaczenia biblijnego „nawracajcie się”

2022-12-03 16:31

[ TEMATY ]

ks. Paweł Rytel‑Andrianik

rozważanie

S. Amata CSFN

Rozważanie do Ewangelii: Mt 3:1-12

1.  Słowo wstępu

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję