Reklama

Niedziela Sandomierska

Krzyż Chrystusa znakiem Bożego Miłosierdzia

Już po raz siedemnasty pielgrzymi z trzech diecezji: sandomierskiej, kieleckiej i radomskiej wędrowali 15 trasami do sanktuarium relikwii Drzewa Krzyża Świętego na Świętym Krzyżu pod wspólnym hasłem: „Krzyż Chrystusa znakiem Bożego Miłosierdzia”. Na tegorocznym zlocie organizatorzy doliczyli się ponad 5 tys. osób. W akcję zaangażowało się 120 przewodników świętokrzyskich PTTK z Kielc, Starachowic, Radomia, Ostrowca Świętokrzyskiego i Sandomierza. Kierownictwo rajdu uhonorowało odznaką „Korona Gór Świętokrzyskich” kilkanaście osób, które zdobyły 28 górskich pasm świętokrzyskich.

Podsumowaniem tego rodzaju pielgrzymki do świętokrzyskiego sanktuarium była Msza św., której przewodniczył bp Jan Piotrowski, ordynariusz kielecki. W kazaniu bp Henryk Tomasik, ordynariusz radomski, zwrócił uwagę na to, że „nam, pielgrzymom, potrzebne są widzialne znaki”. – Tu, na Świętym Krzyżu, dziękujemy Bogu za Jego Miłosierdzie objawione najpełniej w tajemnicy Chrystusa Ukrzyżowanego i Zmartwychwstałego. Patrzymy na krzyż, który jest znakiem miłości Chrystusa i przewodnikiem dla nas. Miłość Chrystusa jest zaproszeniem nas do wdzięczności, dlatego chcemy wyrazić ją naszym życiem. Chcemy także realizować to, do czego zachęcał papież Franciszek podczas ŚDM, czyli naśladować Chrystusa w czternastu uczynkach miłosierdzia. Papież zachęcał także do tego, by zejść z kanapy i założyć buty. Myślę, że właśnie wy, drodzy pielgrzymi, jesteście tymi, którzy dokonują tego w sensie dosłownym i angażują się w kształtowanie nowej rzeczywistości w sobie i w świecie – mówił bp Tomasik.

Patronat honorowy nad rajdem objęli ordynariusze diecezji kieleckiej, radomskiej i sandomierskiej.

2016-10-06 09:51

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Dziękczynienie

Z okazji ogólnopolskiego święta dziękczynienia za plony, które odbyło się w dniach 2-3 września, na Jasną Górę przybyli członkowie Bractwa św. Izydora i Duszpasterstwa Rolników z Diecezji Toruńskiej wraz ze swoim duszpasterzem ks. kan. Zbigniewem Gańskim, ks. Andrzejem Dembińskim i ks. Damianem Kuną.

CZYTAJ DALEJ

Poznań/ Rozprawa apelacyjna od wyroku ws. Marka M. oskarżonego o nawoływanie do zabójstwa abp. Jędraszewskiego

2022-12-08 07:19

[ TEMATY ]

sąd

Adobe.Stock.pl

W czwartek Sąd Okręgowy w Poznaniu ma rozpoznać apelację prokuratury od wyroku w sprawie Marka M., oskarżonego m.in. o nawoływanie do zabójstwa abp. Jędraszewskiego. W czerwcu tego roku sąd rejonowy uniewinnił mężczyznę.

Prokuratura Okręgowa w Warszawie, która skierowała do sądu apelację w tej sprawie, domaga się uchylenia wyroku wydanego przez sąd rejonowy oraz przekazania sprawy sądowi do ponownego rozpoznania.

CZYTAJ DALEJ

Ministerstwo Sprawiedliwości sfinansowało budowę kliniki „Budzik” dla dorosłych

2022-12-08 17:37

[ TEMATY ]

klinika

Ministerstwo Sprawiedliwości

Materiał prasowy Ministerstwa Sprawiedliwości

Przecięcie wstęgi podczas uroczystego zakończenia budowy Kliniki „Budzik” dla dorosłych w Warszawie

Przecięcie wstęgi podczas uroczystego zakończenia budowy Kliniki „Budzik” dla dorosłych w Warszawie

– Fundusz Sprawiedliwości, który przekazuje na to piękne dzieło środki w postaci 44 mln zł, przekazuje je w najlepsze ręce. Będą służyły ofiarom przestępstw – powiedział Minister Sprawiedliwości Zbigniew Ziobro podczas uroczystości zakończenia budowy kliniki „Budzik” dla dorosłych.

Nowa klinika została wzniesiona tuż obok Mazowieckiego Szpitala Bródnowskiego w Warszawie. Jej budowa była możliwa dzięki środkom z Funduszu Sprawiedliwości, którego dysponentem jest Ministerstwo Sprawiedliwości.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję