Reklama

Niedziela Zamojsko - Lubaczowska

O życiu duchowym – rozeznawanie duchów

Niedziela zamojsko-lubaczowska 41/2016, str. 1

[ TEMATY ]

egzorcysta

Joanna Ferens

Ks. Marian Rajchel chętnie dzielił się świadectwem swojej posługi

Ks. Marian Rajchel chętnie dzielił się świadectwem swojej posługi

Po wakacyjnej przerwie, w kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Biłgoraju odbyła się 22 września pierwsza w tym roku szkolnym katecheza czwartkowa, której gościem tym razem był ks. Marian Rajchel, egzorcysta diecezji przemyskiej. Jest to człowiek o niezwykle spokojnym i łagodnym usposobieniu, charyzmatyczny kapłan, który podjął się realizacji bardzo trudnego tematu, gdyż katecheza dotyczyła życia duchowego i rozeznawania duchów. Ks. Rajchel ma ogromne doświadczenie w tej sferze, ze względu na posługę egzorcysty, którą pełni od wielu lat.

Reklama

Podczas spotkania w Biłgoraju wyjaśniał, co znaczy dokładnie termin „rozeznawanie duchów”. – Nasz świat, który my widzimy, to nie jest pełny świat, nam się tylko wydaje, że my widzimy wszystko. Ale wystarczy chociażby popatrzeć na drugiego człowieka i już okazuje się, że jego myśli już nie widzimy – mówił.

Kapłan podkreślił też dość wyraźnie, że szatan ma doskonałe metody zdobycia człowieka, przez co człowiek odchodzi od Pana Boga. – Cały problem tej sfery duchowej rozgrywa się tu, na ziemi, a człowiek jest pomiędzy Panem Bogiem, który stara się nas zjednać, przekonać, pociągnąć i zachęcić do dobra, a z drugiej strony stoi wieczny kłamca i buntownik, który już raz zdobył prawo obecności w życiu ludzi poprzez kłamstwo i ćwiczył swoją metodę przez wszystkie tysiące lat i potrafi człowieka tak zamotać, że człowiek wybiera zło, wbrew swojemu rozumowi, wbrew swojemu szczęściu, wbrew sensowi swojego życia, a przede wszystkim wbrew Panu Bogu, który chce nas uszczęśliwić, a my idziemy na przekór drugą stroną – powiedział ks. Marian.

Kapłan wyjaśniał również, jak ważny w życiu człowieka jest wybór i zwrócenie się w stronę Bożej światłości: – Dzisiaj nie tylko ateizm się szerzy, gdyż dzieje się dziwna rzecz. Żyjemy w rzeczywistości XXI wieku, kiedy niektórzy w ogóle nie uznają Boga, a inni z kolei uznają szatana za Boga. A mimo wszystko, nie tylko ateiści, przeczą istnieniu szatana, a jeśli nawet nie istnieniu, to jego wpływowi na nasze życie. Dlatego, aby przeciwstawić się temu duchowemu promieniowaniu złego, należy się zorientować i dowiedzieć, skąd to zło pochodzi, jak wygląda i po czym można je poznać, a przede wszystkim, aby odbić się od dna i przylgnąć do Pana Boga. To jest nasze najważniejsze zadanie.

2016-10-06 09:51

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Miłosierna miłość zwycięża zło

Z ks. dr. Tomaszem Trębaczem rozmawia Kamil Krasowski

KAMIL KRASOWSKI: – Od lipca z nominacji bp. Tadeusza Lityńskiego pełni Ksiądz posługę egzorcysty diecezji zielonogórsko-gorzowskiej. Co należy do zadań diecezjalnego egzorcysty?

CZYTAJ DALEJ

Ostatnia droga Franciszka

2021-07-30 09:25

ks. Mirosław Benedyk

Msza św. pogrzebowa małego Franciszka

Msza św. pogrzebowa małego Franciszka

Od kilku miesięcy 7-letni Franek ze Świdnicy zmagał się z nieuleczalną chorobą nowotworową. Rodzice chłopca nie tylko walczyli o jego życie ziemskie, ale zrobili wszystko, aby zapewnić mu życie wieczne.

Franciszek był jednym z pięciu synów Pawła i Marty. Był radosnym i otwartym dzieckiem, lubiącym sport i zabawę. Miał swoje marzenia, a także zainteresowania. Dzięki miłości, której doświadczał od swoich rodziców i braci, odznaczał się wielką wrażliwością na drugiego człowieka. Wychowywany w duchu pobożności maryjnej, uczył się relacji z Panem Bogiem. Wszystko przerwała niespodziewana choroba i przedwczesna śmierć.

CZYTAJ DALEJ

Wojciech Nowicki mistrzem olimpijskim w rzucie młotem, Paweł Fajdek brązowym medalistą

2021-08-04 14:33

[ TEMATY ]

Igrzyska Olimpijskie

Igrzyska Olimpijskie w Tokio

PAP

Wojciech Nowicki

Wojciech Nowicki

Wojciech Nowicki rzucił młotem 82,52 i zdobył złoty medal igrzysk olimpijskich w Tokio. Brąz wywalczył Paweł Fajdek, który uzyskał 81,53. Biało-czerwoni w Japonii zdobyli cztery medale w tej konkurencji - w tym oba złote.

32-letni Nowicki swój najlepszy rezultat w konkursie finałowym uzyskał w trzeciej kolejce. Jego rówieśnik Fajdek posłał młot najdalej w piątej próbie.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję