Reklama

Spotkajmy się na Targach Książki w Krakowie: Zapraszamy na stoisko C6!

2016-10-19 08:56

Redakcja „Niedzieli”
Niedziela Ogólnopolska 43/2016, str. 35

XX Międzynarodowe Targi Książki odbędą się w dniach 27-30 października br. w Międzynarodowym Centrum Targowo-Kongresowym EXPO Kraków przy ul. Galicyjskiej 9 (przecznica od ul. Centralnej). Podobnie jak w latach poprzednich, Redakcja Tygodnika Katolickiego „Niedziela” ma tam swoje stanowisko – będziemy w sektorze wydawców katolickich, w hali Wisła, na stoisku C6. Zapraszamy czytelników „Niedzieli” oraz wszystkich zainteresowanych kontaktami z Redakcją, w tym także z działem marketingu i reklamy.

Na naszym stoisku istnieje możliwość zakupu książek wydanych w Bibliotece „Niedzieli”, wśród nich najnowszych tytułów: „Z różańcem na drogi życia za Janem Pawłem II” – modlitewnik różańcowy abp. Stanisława Nowaka, „Sprawy nieba i ziemi” – abp. Wacława Depo i „365 stron życia 2017” – popularny terminarz, zawierający też fragmenty Ewangelii i komentarze, a także przepisy kulinarne, ciekawostki i zagadki. Do nabycia będzie również ceniony i poszukiwany nie tylko przez kapłanów Kalendarz pastoralny na rok 2017.

Reklama

Krakowskie targi to dla Redakcji „Niedzieli” możliwość spotkania się z czytelnikami, którzy przy tej okazji mogą uzupełnić swe zbiory o archiwalne numery tygodnika (za darmo), zainteresować się możliwością prenumeraty „Niedzieli” oraz dwumiesięcznika dla dzieci – „Moje Pismo Tęcza”. Jesteśmy otwarci na oferty reklamodawców – zarówno na łamach „Niedzieli” ogólnopolskiej, jak i w 19 edycjach lokalnych. Na stoisku C6 czekają na Państwa: Żaneta Starszak, Andrzej Kalasiński i Waldemar Dudkiewicz. W sobotnie przedpołudnie będą również obecni dziennikarze „Niedzieli Małopolskiej” – można się z nimi spotkać, podyskutować, zgłosić temat...

Tych z Państwa, którzy zdecydują się nas odwiedzić, będziemy częstować najlepszymi – nie tylko w Polsce – krówkami. Czytelnicy, którzy przyjdą z numerem „Niedzieli”, w którym publikujemy zaproszenie, mogą liczyć na dziesięcioprocentowy rabat przy zakupie wybranej książki, natomiast na osoby, które zadzwonią do redakcji „Niedzieli Małopolskiej” – nr tel. (12) 432 81 57, w poniedziałek 24 października w godzinach: 15-17, czeka 5 darmowych zaproszeń na XX Międzynarodowe Targi Książki.

Reklama

Jedziemy!

2019-09-16 22:34

Agnieszka Bugała

Krzysztof Wowk/Wowk Digital

Wielu osobom, nawet zaangażowanym w życie Kościoła, katolickie tygodniki wciąż kojarzą się z nudnym i trudnym przepowiadaniem, nawracaniem na siłę, wytykaniem życiowych błędów i szczegółowym relacjonowaniem długich, kościelnych uroczystości. W dodatku bez polotu i inwencji, w starym, nie zawsze dobrym graficznie, stylu.

Czy tak jest? Tak, tak niestety też bywa. Czy tak jest u nas? Staramy się, by było inaczej.

W tym roku Niedziela kończy 93 lata. Słuszny to wiek, zasługuje na pochwałę – że przetrwała niejedno i widziała niejedno i wiele mogłaby opowiedzieć młodszym, gładszym na licu koleżankom z prasowej półki. I choć – z racji wieku – kojarzona raczej z powłóczystą suknią mocno wciętą w talii i z kapeluszem ocieniającym pomarszczone czoło z innej epoki (i kapelusz i czoło) to jednak, Drogi Czytelniku, pomyliłbyś się bardzo, gdybyś uległ tej powierzchownej refleksji! Niedziela ma swój wiek, to prawda, ale silnik nowoczesnego motoru, w cztery sekundy rozpędza się do setki i jedzie  tam, gdzie czeka na nią wydarzenie, opowieść, ale przede wszystkim człowiek!

W niedzielę Środków Masowego Przekazu wrocławska redakcja Niedzieli kłania się nisko wszystkim Czytelnikom. Dziękujemy za ogromną życzliwość, serdeczność i gościnność w czasie spotkań w parafiach. Kapłanom, Księżom Proboszczom dziękujemy za pomoc w docieraniu do Czytelników. Jesteście wszyscy częścią ogromnej rodziny Niedzieli - zacnej pani lat 93 z sercem i duszą młodej dziewczyny pędzącej nowoczesnym motorem. Dokąd? Tam, gdzie człowiek, tam, gdzie Bóg.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Na świecie jest obecnie co najmniej 272 mln migrantów – dane ONZ

2019-09-18 20:43

kg (KAI/OR) / Nowy Jork

Organizacja Narodów Zjednoczonych ocenia, że w 2019 r. na świecie było ponad 272 mln migrantów, przy czym liczba ta rośnie w ostatnich latach szybciej niż mieszkańców Ziemi. Dane te zawiera doroczny raport Departamentu ONZ do Spraw Gospodarczych i Społecznych (DESA). Według niego od 2010 r. przybyło 51 mln migrantów. Liczby te opierają się na krajowych statystykach oficjalnych dotyczących osób urodzonych za granicą lub cudzoziemców, uzyskanych na podstawie spisów ludności.

AFPPHOTO/NIKOLAY DOYCHINOV/East News

Migranci stanowią dziś ok. 3,5 proc. ludności świata, podczas gdy w 2000 r. wskaźnik ten wynosił 2,8 proc. Liczba uchodźców lub proszących o azyl zwiększyła się w latach 2010-17 o 13 milionów.

W 2019 r. najwięcej migrantów międzynarodowych przyjęła Europa: 82 mln, następnie Ameryka Północna (głównie USA) – 59 mln oraz Afryka Północna i Azja Zachodnia – 49 mln.

"Dane te mają podstawowe znaczenie dla zrozumienia kluczowej roli migrantów i migracji w rozwoju krajów zarówno ich pochodzenia, jak i docelowych" – powiedział podsekretarz ONZ ds. DESA Liu Zhenmin. Jego zdaniem "ułatwienie form migracji oraz uregulowanego, uporządkowanego i odpowiedzialnego poruszania się ludności przyczyni się od osiągnięcia celów zrównoważonego rozwoju".

Połowa ogółu migrantów międzynarodowych mieszka w 10 krajach ze Stanami Zjednoczonymi na czele – żyje ich tam 51 mln), czyli 19 proc. ich globalnej liczby, na drugim miejscu są Niemcy i Arabia Saudyjska – po 13 mln, a następnie Rosja – 12, Wielka Brytania – 10, Zjednoczone Emiraty Arabskie – 9, Francja, Kanada i Australia – po 8 i Włochy – 6 mln migrantów.

Jedną trzecią wszystkich migrantów międzynarodowych stanowią przybysze tylko z 10 krajów z Indiami na czele – aż 18 mln ich obywateli żyje poza granicami swego kraju.

Światowy Dzień Uchodźcy obchodzony jest co roku od 2001 roku 20 czerwca i został ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ 4 grudnia 2000 dla upamiętnienia odwag i siły tej grupy ludzi na całym świecie.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Rozumiem