Reklama

Polska

Caritas Polska wysłała na Ukrainę Transport Pomocy Humanitarnej

W czwartek 27 listopada Caritas Polska wysłała na Ukrainę transport pomocy humanitarnej, w którego skład weszły dary ofiarowane przez warszawiaków. Zbiórka organizowana była w parafiach Archidiecezji Warszawskiej i Diecezji Warszawsko-Praskiej oraz wśród ludzi dobrej woli, którzy przynieśli potrzebne rzeczy do siedziby Caritas Polska. Zbierano żywność długoterminową, środki higieniczne oraz odzież zimową.

[ TEMATY ]

Caritas

Marcin Żegliński

Dary o wartości 163 208,00 zł poprzez Caritas Spes we Lwowie zostaną rozdysponowane wśród uchodźców ukraińskich z terenów objętych konfliktem wojennym. - Ludzie tu, na Ukrainie, są bardzo zmęczeni i niepewni jutra. Dary z Polski to nie tylko pomoc praktyczna, to znak, że ktoś o nas pamięta. Teraz jest nam to bardzo potrzebne. W imieniu tych, którzy musieli uciekać z domu i którzy boją się nadchodzącej zimy – bardzo dziękuję za pamięć i pomoc! – powiedział dyrektor Caritas Spes we Lwowie, ksiądz Wiesław Dorosz.

Jak podaje Migracyjna Służba Ukrainy państwo to ma na swoim terytorium ponad 455 000 uchodźców wewnętrznych. Państwo ukraińskie w obecnej sytuacji nie jest przygotowane na pomoc dla takiej liczby osób. Jest to ósmy projekt pomocy, który dla Ukrainy realizuje w tym roku Caritas Polska. Szczegóły dotyczące pomocy Caritas Polska dla Ukrainy znajdują się na stronie http://www.akcjecaritas.com Patronami transportu pomocy humanitarnej są Rzeczpospolita i Radio Warszawa.

2014-11-27 17:17

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Trwa Tydzień Miłosierdzia. A co z duszą Caritas?

[ TEMATY ]

Caritas

Głodnych nakarmić, nagich przyodziać, chorych nawiedzać – z tym kojarzy się Caritas. A przecież są jeszcze inne uczynki miłosierdzia: grzeszących napominać, nieumiejętnych pouczać, strapionych pocieszać… Czy na nie też jest miejsce w działaniach Caritas? Kto ze spotkania pomagający-podopieczny wychodzi mocny w Duchu?

Czego szukasz?

CZYTAJ DALEJ

Każdy z nas kradnie i nawet o tym nie wie? VII przykazanie w praktyce

2023-02-03 21:15

[ TEMATY ]

kradzież

Adobe.Stock

Łamiemy VII przykazanie… nie będąc tego świadomi. W jakich obszarach życia jesteśmy najbardziej narażeni na kradzież?

1) Praca

CZYTAJ DALEJ

Franciszek zachęca do modlitwy za kontynent afrykański

2023-02-08 09:58

[ TEMATY ]

papież Franciszek

Grzegorz Gałązka

„Módlmy się, aby w Demokratycznej Republice Konga i Sudanie Południowym, a także w całej Afryce, mogły wyrosnąć ziarna Bożego Królestwa miłości, sprawiedliwości i pokoju” – powiedział papież podsumowując podczas dzisiejszej audiencji ogólnej swoją zakończoną w niedzielę pielgrzymkę do tych dwóch krajów afrykańskich.

Ojciec Święty podziękował władzom oraz wszystkim, dzięki którym ta pielgrzymka była możliwa. Mówiąc o swej wizycie w Sudanie Południowym podkreślił, że odbywała się ona wspólnie z Arcybiskupem Canterbury Justinem Welby i Moderatorem Ogólnym Kościoła Szkocji, Iainem Greenshieldsem. „Pojechaliśmy razem, aby dać świadectwo, że współpraca w różnorodności jest możliwa i konieczna, zwłaszcza jeśli podzielamy wiarę w Chrystusa” – podkreślił Franciszek.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję