Reklama

O Liturgii Paulinów w średniowieczu

2016-11-02 11:43


Niedziela Ogólnopolska 45/2016, str. 57

Na Jasnej Górze 7 listopada br. odbędzie się III Konferencja naukowa „Liturgia Paulinów w średniowieczu. Liturgia paulińska w świetle wpływów tradycji diecezjalnej i zakonnej”. Jej organizatorami są: Instytut Liturgii, Muzyki i Sztuki Sakralnej Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Opolskiego, Zespół Naukowo-Redakcyjny Jasnogórskich Muzykaliów, Stowarzyszenie Kapela Jasnogórska oraz Klasztor Ojców Paulinów na Jasnej Górze.

Konferencja rozpocznie się Mszą św. w Kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej pod przewodnictwem o. Nikodema Kilnara OSPPE – krajowego duszpasterza muzyków kościelnych. Początek o godz. 8.00.

Reklama

Obrady będą się toczyć w sali konferencyjnej Domu Pielgrzyma od godz. 9.30. Po powitaniu gości przez o. Mariana Waligórę – przeora Jasnej Góry rozpoczną się wykłady zorganizowane w trzech sesjach. Na zakończenie w Bazylice Jasnogórskiej o godz. 19.30 odbędzie się koncert ze średniowiecznych zbiorów jasnogórskich: „Inventione Sanctae Crucis” w wykonaniu zespołu Schola Gregoriana Cardinalis Stephani Wyszyński pod dyrekcją Michała Sławeckiego. Kierownikiem naukowym konferencji jest prof. dr hab. Remigiusz Pośpiech, a organizacyjnym – o. dr Nikodem Kilnar.

Honorowy patronat nad konferencją objął generał Zakonu Ojców Paulinów o. Arnold Chrapkowski, a patronat medialny – Tygodnik Katolicki „Niedziela”, Biuro Prasowe Jasnej Góry i Radio Jasna Góra.

Narodziny pięcioraczków w Olsztynie

2019-07-24 08:13

Red.

Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Bożena Borys-Szopa poinformowała wczoraj na Twitterze, że w gminie Olsztyn w województwie śląskim urodziły się pięcioraczki: Marcelina, Marcin, Filip, Oliwier i Szymon.

henriethaan/pixabay.com

Rodzicom serdecznie gratulujemy!

CZYTAJ DALEJ

Reklama

U patronki rodzin

2019-07-24 08:53

(buk)

Katarzyna Artymiak

W bazylice w Lubartowie, gdzie znajduje się łaskami słynący obraz św. Anny Samotrzeć, przedstawiający Dzieciątko Jezus na kolanach św. Anny i Matkę Bożą, trwają przygotowania do uroczystości odpustowych.

Doroczne święto rozpocznie się już 24 lipca; o godz. 18.00 na cmentarzu zostanie odprawiona Msza św. za zmarłych. 25 lipca o godz. 18.00 bp Mieczysław Cisło będzie sprawował Eucharystię, po której ulicami miasta przejdzie procesja różańcowa z wizerunkiem patronki rodzin. W uroczystość św. Anny, 26 lipca, Msze św. zostaną odprawione o godz. 7.30, 9.00 (dla dzieci), 11.00 (suma) i 18.00. Kaznodzieją będzie ks. Paweł Bartoszewski; sumie przewodniczyć będzie bp Mieczysław Cisło. Główną Mszę św. odpustową poprzedzi modlitwa różańcowa w intencji małżeństw zagrożonych rozbiciem (początek o godz. 10.30).

Uroczystości będą okazją do promocji „Krucjaty modlitwy w intencji małżeństw zagrożonych rozbiciem” i zachętą do modlitwy w intencji małżeństw i rodzin przez wstawiennictwo patronki, św. Anny.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Rozumiem