Reklama

Niedziela Legnicka

Zbliża się stulecie Towarzystwa Przyjaciół Dzieci

Niedziela legnicka 46/2016, str. 7

[ TEMATY ]

spotkanie

Archiwum TPD

Prof. Tomasza Arciszewskiego (z prawej) witał w Legnicy prezes TPD Kazimierz Pleśniak

Prof. Tomasza Arciszewskiego (z prawej) witał
w Legnicy prezes TPD Kazimierz Pleśniak

Potomek Tomasza Arciszewskiego, założyciela Towarzystwa Przyjaciół Dzieci (TPD), przebywał ostatnio w Legnicy w ramach zbliżającego się stulecia powstania Towarzystwa. Legnicki, największy w Polsce oddział TPD, odwiedził 28 października wnuk twórcy Robotniczego Towarzystwa Przyjaciół Dzieci, bo taką nazwę początkowo nosiło TPD, Tomasza Arciszewskiego. Jego wnuk – prof. Tomasz Arciszewski – mieszka obecnie w Stanach Zjednoczonych w Stanie Virginia i jest związany z George Mason University. Profesor jest też współpracownikiem NASA i twórcą inżynierii wynalazczości.

Reklama

W Młodzieżowym Centrum Kultury w Legnicy odbyło się okolicznościowe spotkanie z udziałem stu działaczy TPD, w tym: młodzieży, studentów, przedstawicieli legnickich uczelni, oraz władz. Honorowy gość z wielkim entuzjazmem wysłuchał informacji prezesa TPD Kazimierza Pleśniaka o bieżącej działalności TPD na rzecz dzieci, o wsparciu przez samorządy, oświatę i wielu przyjaciół.

Podczas spotkania zostały zaprezentowane referaty, w tym wykład dostojnego gościa, pod tytułem „Edukacja sukcesu kluczem do przyszłości”. Porf. Arciszewski zadeklarował też dalszą współpracę z legnickim oddziałem TPD i miejscową uczelnią PWSZ im. Witelona. Rozważy też możliwość realizacji w Legnicy programu „Edukacja sukcesu”.

Na mocy szczególnej więzi z legnickim oddziałem TPD – prezes Kazimierz Pleśniak wręczył gościowi z USA tytuł Honorowego Członka Oddziału TPD w Legnicy.

2016-11-08 12:11

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Papież spotka się z kardiologami

[ TEMATY ]

spotkanie

Mazur/episkopat.pl

31 sierpnia Ojciec Święty uda się na teren Targów Rzymskich i pozdrowi uczestników Europejskiego Kongresu Kardiologicznego – poinformował rzecznik Stolicy Apostolskiej, Gregory Burke.

Odbywający się w dniach 27-31 sierpnia w Rzymie Europejski Kongres Kardiologiczny jest największym zgromadzeniem specjalistów tej dziedziny medycyny na świecie. Oczekuje się, że weźmie w nim udział około 30 tys. lekarzy.

CZYTAJ DALEJ

„Światło z Krzyża” - specjalny utwór z okazji 175. rocznicy objawień Matki Bożej w La Salette

2021-09-19 06:10

[ TEMATY ]

muzyka

muzyk

Utwór „Światło z Krzyża” jest zapowiedzią wydawnictwa „Zbliżmy się”, upamiętniającego 175 rocznicę zjawienia Matki Bożej w Alpach na La Salette. Cały projekt jest wyrazem wdzięczności Pięknej Pani za jej słowa skierowane do nas i dzisiejszą odpowiedzią na Jej nakaz „Moje dzieci, ogłoście to całemu memu ludowi”.

Maryja objawiająca się dwójce dzieci zapraszała do modlitwy i pojednania - o tym są powstałe do projektu teksty i piosenki. Niech każdy odpowie na to zaproszenie skierowane przed laty i bez lęku zbliży się do Boga. Niech słowa Matki Jezusa, które z gór przyniosło dwoje pastuszków będą, dla pielgrzymujących na ziemi umocnieniem.

CZYTAJ DALEJ

Tak dla życia i rodziny

2021-09-19 21:02

[ TEMATY ]

Częstochowa

abp Wacław Depo

marsz dla życia i rodziny

Karol Porwich/Niedziela

– Dar życia otrzymujemy od Boga jako akt współpracy między miłością ludzką a miłością Boga, Stwórcy i Odkupiciela. Dziś dziękujemy Bogu za dar życia i stajemy się wyznawcami Boga, który jest życiem – mówił abp Wacław Depo 19 września na zakończenie Marszu dla Życia i Rodziny w archikatedrze Świętej Rodziny w Częstochowie.

„Młodzi za życiem”, „Dziękujemy za rodzinę”, „Dziękujemy, że jesteś Mamą” czy „Dziękujemy, że jesteś Tatą” – to tylko wybrane hasła, które nieśli ubrani na biało uczestnicy Marszu dla Życia i Rodziny.

CZYTAJ DALEJ
Przejdź teraz
REKLAMA: Artykuł wyświetli się za 15 sekund

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję