Reklama

Z życia wspólnot "Betel"

Kontynuujemy prezentację domów rodzinnych "Betel". W dzisiejszej Niedzieli piszemy słów kilka o domu przy ul. Wiolinowej w Częstochowie.

Reklama

Dom "Ziarenko Gorczycy"
powstał w 1997 r. na terenie parafii św. Franciszka z Asyżu, jako drugi dom "Betel" dla osób niepełnosprawnych. Jego mieszkańcami są trzy osoby upośledzone umysłowo w stopniu umiarkowanym; jedna z nich porusza się na wózku inwalidzkim. Całodobową opiekę nad niepełnosprawnymi domownikami sprawuje Joanna Bystry. Każdego dnia podopieczni Asi wyjeżdżają z domu, by uczestniczyć w Warsztatach Terapii Zajęciowej. Popołudniem natomiast życie mieszkańców toczy się utartym, rodzinnym nurtem, w którym rytm wyznaczają obowiązki oraz wspólnie przeżywane radości i troski.
Warto dodać, że Dom "Ziarenko Gorczycy", podobnie jak omawiany w poprzednim numerze Dom im. Tomka Kaczmarka, jest ze względu na swe umiejscowienie najmniejszą wspólnotą mieszkalną "Betel".

Przypominamy:

Rozpoczęły się przygotowania osób niepełnosprawnych, ich rodziców i opiekunów do przyjęcia sakramentu Pierwszej Komunii Świętej i bierzmowania. Obie uroczystości odbędą się 18 maja br. Zachęcamy rodziców i opiekunów, by już dziś zgłaszali kandydatów. Przygotowanie niepełnosprawnych prowadzą bezpośrednio Maria Górecka (tel. 361-94-76) oraz Tadeusz Tarnowski (324-95-95), z którymi wszyscy chętni mogą się kontaktować telefonicznie bądź osobiście na spotkaniach Wspólnoty "Dzieci Bożych" w każdą 1. i 3. niedzielę miesiąca - kościół Najświętszego Imienia Maryi, Al. NMP 56, godz. 16.00.

Nasze programy radiowe:

Radio "Jasna Góra" 100,6 MHz - piątek godz. 18.00-20.00.
Radio "Fiat" 94,7 MHz - sobota godz. 22.00-24.00.

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Bp Bryl do ministrantów: żyjcie pięknie jak św. Stanisław Kostka

2021-09-18 12:27

[ TEMATY ]

ministrant

ministranci

Karol Porwich/Niedziela

- Chciałbym, aby ta pielgrzymka była mocnym poruszeniem i zaproszeniem do pięknego życia tak jak żył nasz dzisiejszy patron św. Stanisław Kostka - mówił biskup kaliski Damian Bryl podczas XIII Pielgrzymki Ministrantów Diecezji Kaliskiej do Narodowego Sanktuarium św. Józefa, której towarzyszyły słowa „Nazwałem Was przyjaciółmi” (J 15, 15b).

W homilii celebrans prosił ministrantów, aby pomagali uczestnikom liturgii w pięknym spotkaniu z Panem Jezusem. - Służba liturgiczna jest po to, żeby służyć Panu Jezusowi. Bardzo chciałbym, żebyśmy mocno dbali, aby zawsze Pan Jezus był w centrum wszystkiego i żeby wszystko co robimy było dla Niego. Dbajcie o to, aby w taki sposób służyć przy ołtarzu, aby pomóc uczestnikom liturgii, a nie przeszkadzać – powiedział bp Bryl.

CZYTAJ DALEJ

Jak będzie w Niebie? Poznaj kilka niezwykłych wizji od św. Faustyny!

2021-09-13 08:44

[ TEMATY ]

duchowość

niebo

św. Faustyna

Mazur/episkopat.pl

Cela s. Faustyny Kowalskiej

Cela s. Faustyny Kowalskiej

Każdy z nas przynajmniej kilka razy zastanawiał się „jak tam będzie?”. Czy Niebo to miejsce czy stan? Czy w Niebie może być nudno? Czy można być tam szczęśliwym będąc z dala od bliskich na Ziemi? Przekonajmy się! Oto kilka cytatów św. Faustyny mówiących o wizji Nieba.

„Dziś w duchu byłam w niebie i oglądałam te niepojęte piękności i szczęście, jakie nas czeka po śmierci. Widziałam, jak wszystkie stworzenia oddają cześć i chwałę nieustannie Bogu; widziałam, jak wielkie jest szczęście w Bogu, które się rozlewa na wszystkie stworzenia, uszczęśliwiając je, i wraca do Źródła wszelka chwała i cześć z uszczęśliwienia, i wchodzą w głębie Boże, kontemplują życie wewnętrzne Boga – Ojca, Syna i Ducha Św., którego nigdy ani pojmą, ani zgłębią” (Dz. 777)

CZYTAJ DALEJ

„Światło z Krzyża” - specjalny utwór z okazji 175. rocznicy objawień Matki Bożej w La Salette

2021-09-19 06:10

[ TEMATY ]

muzyka

muzyk

Utwór „Światło z Krzyża” jest zapowiedzią wydawnictwa „Zbliżmy się”, upamiętniającego 175 rocznicę zjawienia Matki Bożej w Alpach na La Salette. Cały projekt jest wyrazem wdzięczności Pięknej Pani za jej słowa skierowane do nas i dzisiejszą odpowiedzią na Jej nakaz „Moje dzieci, ogłoście to całemu memu ludowi”.

Maryja objawiająca się dwójce dzieci zapraszała do modlitwy i pojednania - o tym są powstałe do projektu teksty i piosenki. Niech każdy odpowie na to zaproszenie skierowane przed laty i bez lęku zbliży się do Boga. Niech słowa Matki Jezusa, które z gór przyniosło dwoje pastuszków będą, dla pielgrzymujących na ziemi umocnieniem.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję