Reklama

Niedziela Świdnicka

Drzewko Adwentowe – serce dla serca

Niedziela świdnicka 50/2016, str. 1

[ TEMATY ]

adwent

drzewko adwentowe

Ks. Daniel Marcinkiewicz

W okresie Adwentu wiele organizacji katolickich tradycyjnie organizuje akcje charytatywne mające na celu wsparcie materialne i duchowe osób potrzebujących – samotnych matek z dziećmi, ubogich rodzin oraz bezdomnych i uzależnionych. Jedną z takich form jest „Drzewko Adwentowe”, które od 8 lat organizuje Parafialny Zespół Caritas przy parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Bielawie.

Ks. prał dr Stanisław Chomiak, proboszcz parafii Wniebowzięcia NMP w Bielawie, wyjaśnia, że akcja „Drzewko Adwentowe” ma na celu pomoc najuboższym dzieciom z parafii. W kościele umieszczane jest drzewko lub choinka z koszyczkami, serduszkami czy aniołkami, na których znajdują się informacje o dziecku potrzebującym pomocy”. – Wolontariusze Parafialnego Zespołu Caritas oraz pedagodzy ze szkół podstawowych wcześniej opracowują listę dzieci potrzebujących. W tym roku naszą akcją obejmujemy także dzieci z ośrodka szkolno-wychowawczego prowadzonego przez siostry augustianki z Bielawy – informuje ks. Chomiak.

– Od początku tej szlachetnej akcji jako rodzina włączamy się w pomoc dzieciom najbardziej potrzebującym. Sami nie możemy mieć potomstwa. Dlatego, gdy tylko pojawił się ten pomysł w naszej parafii, nie wahaliśmy się z mężem, aby wziąć w nim udział – wyjaśnia Krystyna z Bielawy. – Co więcej, mój mąż robi takiego samego anioła bądź serduszko, lub jak jest w tym roku koszyczek, który zabieramy z „Drzewka Adwentowego” po to, by na stole wigilijnym ten anioł był z nami przy miejscu, które pozostawiamy puste. Daje nam to ogromną satysfakcję, że dziecko, które obdarowaliśmy w danym roku, jest w dniu Bożego Narodzenia duchowo razem z nami. Oczywiście, nie brakuje wzruszenia, na które czekamy cały rok – dodaje Krystyna.

– Mamy pragnienie, aby dzieci z uboższych rodzin miały weselsze święta. Każdy, kto ma do czynienia z dziećmi, wie, jak bardzo potrzebne jest takie wsparcie. Parafia to idealne miejsce do przeprowadzania tej formy pomocy – powiedział Krystian, mąż i ojciec trójki dzieci z Bielawy.

Reklama

– Czas Adwentu mobilizuje nie tylko do przeżyć duchowych, związanych z Roratami, rekolekcjami, przemianą duchową. To również czas miłosierdzia, czyli dzielenia się tym, co mam, z najbardziej potrzebującymi, w tym przypadku z dziećmi – mówi Urszula. – W tym roku przygotuję dwie paczki, już zabrałam koszyczki z drzewka, gdyż przez cały rok odkładałam na ten cel pieniądze – dodaje.

W tym roku akcją adwentowego drzewka pomocy zostanie objęte blisko siedemdziesiąt dzieci z całej parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Bielawie.

2016-12-07 13:52

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Franciszkańskie internetowe rekolekcje adwentowe - 11 XII

Wyruszamy na poszukiwanie tego, co zagubione, upragnione, niedalekie, obiecane. Internetowe rekolekcje adwentowe "Adwent 2013 - Szukając nadziei".

Rzymski maraton i szatnia, Boża regeneracja i o tym, na czym nie trzeba się skupiać.

CZYTAJ DALEJ

Może jednak warto stać mocno przy Bożej prawdzie?

[ TEMATY ]

homilia

rozważania

Karol Porwich /Niedziela

Rozważania do Ewangelii Mk 7, 1-13.

Wtorek, 7 lutego 2023

CZYTAJ DALEJ

Pierwsze spotkanie Rady Duszpasterskiej Archidiecezji Częstochowskiej nowej kadencji

7 lutego w Kurii Metropolitalnej w Częstochowie po raz pierwszy w nowym składzie spotkała się Rada Duszpasterska Archidiecezji Częstochowskiej.

Po krótkiej modlitwie abp Wacław Depo wręczył dekrety nominacyjne członkom Rady. Następnie przedstawione zostały jej zadania i kompetencje. Członkowie Rady zostali również wprowadzeni w tematy związane z przygotowaniami do nawiedzenia kopii obrazu Matki Bożej Częstochowskiej w archidiecezji w latach 2024-25, poprzedzających to wydarzenie misji ewangelizacyjnych oraz jubileuszu 100. rocznicy powstania diecezji.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję