Reklama

Franciszek

Papież Franciszek popiera walkę z handlem ludzi i zniewoleniem

Ojciec Święty zapewnił wspólnotę międzynarodową o swoim wsparciu dla wysiłków na rzecz walki z handlem ludźmi oraz zniewoleniem. Uczynił to w przesłaniu do uczestników londyńskich obrad Grupy św. Marty, promującej współpracę policji ponad 20 krajów z Kościołem i społeczeństwem obywatelskim w walce z niewolnictwem. Po raz pierwszy grupa ta spotkała się w kwietniu b.r. w Watykanie, a swoją nazwę zaczerpnęła z papieskiej rezydencji. Obecne jej prace odbywają się w dniach 5 i 6 grudnia w brytyjskiej stolicy.

[ TEMATY ]

papież

Franciszek

Grzegorz Gałązka

Papież wyraził obecnym na konferencji wdzięczność za stanowczą walkę z tym złem i pragnienie kontynuowania prac rozpoczętych w kwietniu w Watykanie. „Wasze wysiłki na rzecz krzewienia stałego dialogu w kwestii środków prawnych zapobiegających handlowi ludźmi oraz podstawowej opieki nad osobami, które doświadczają tego zniewolenia są szczególnie ważne ze względu na ukryty charakter tego przestępstwa. Nigdy nie możemy zapominać, ani też być obojętnymi na cierpienia wielu mężczyzn, kobiet i dzieci, których ludzka godność jest pogwałcona przez ten wyzysk” - stwierdził Franciszek.

Papież podziękował organizatorom londyńskiej konferencji i zapewnił, że Kościół katolicki zobowiązuje się do zwalczania handlu ludźmi oraz otoczenia troską ofiar tej plagi.

2014-12-05 15:25

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Papież w ośrodku dla młodzieży: miłość jest tajemnicą udanego życia

[ TEMATY ]

papież

Franciszek

Grzegorz Gałązka

Tajemnicą udanego życia jest miłowanie i dawanie siebie z miłości - powiedział Ojciec Święty odwiedzając Ośrodek Betania. Służy on dzieciom i młodzieży, które doznały biedy, porzucenia, przemocy, sierotom czy też pozbawionym jednego z rodziców. Do utworzenia tego ośrodka przyczyniła się przed 15 laty Włoszka, Antonina Vitale, a jego funkcjonowanie nie byłoby możliwe bez zaangażowania wolontariuszy z Włoch.

Publikujemy słowa papieża.

CZYTAJ DALEJ

Gdzie są granice dialogu międzyreligijnego?

2023-02-08 07:06

[ TEMATY ]

dialog międzyreligijny

Karol Porwich/Niedziela

Czwarta część bestsellerowego wywiadu-rzeki. Ks. profesor Waldemar Chrostowski tym razem za rozmówcę obrał sobie Tomasza Rowińskiego. Po trzech tomach, Bóg, Biblia, Mesjasz, Kościół, Żydzi, Polska oraz Prawda, Chrystus, Judaizm, które okazały się wydawniczymi hitami, ks. Waldemar Chrostowski podsumowuje zmiany w Kościele i świecie, jakie nastąpiły od czasu publikacji pierwszego tomu serii.

Księże profesorze, zacznijmy od kontrowersji. W Abu Zabi papież Franciszek podpisał Dokument o ludzkim braterstwie dla pokoju światowego i współistnienia. Znalazło się tam zdanie brzmiące następująco: „Bóg w swej mądrości chce pluralizmu i różnorodności religii, koloru skóry, płci i języków”. Czy Bóg rzeczywiście chce różnorodności religii? Czy nie zdziwiło księdza, że w tym dokumencie pojawiło się takie sformułowanie?

CZYTAJ DALEJ

Franciszek zachęca do modlitwy za kontynent afrykański

2023-02-08 09:58

[ TEMATY ]

papież Franciszek

Grzegorz Gałązka

„Módlmy się, aby w Demokratycznej Republice Konga i Sudanie Południowym, a także w całej Afryce, mogły wyrosnąć ziarna Bożego Królestwa miłości, sprawiedliwości i pokoju” – powiedział papież podsumowując podczas dzisiejszej audiencji ogólnej swoją zakończoną w niedzielę pielgrzymkę do tych dwóch krajów afrykańskich.

Ojciec Święty podziękował władzom oraz wszystkim, dzięki którym ta pielgrzymka była możliwa. Mówiąc o swej wizycie w Sudanie Południowym podkreślił, że odbywała się ona wspólnie z Arcybiskupem Canterbury Justinem Welby i Moderatorem Ogólnym Kościoła Szkocji, Iainem Greenshieldsem. „Pojechaliśmy razem, aby dać świadectwo, że współpraca w różnorodności jest możliwa i konieczna, zwłaszcza jeśli podzielamy wiarę w Chrystusa” – podkreślił Franciszek.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję