Reklama

Niedziela Zamojsko - Lubaczowska

Diecezjalne spotkanie Rodziny Radia Maryja

Maryjo, Gwiazdo Ewangelizacji, prowadź nas, prowadź Radio Maryja i bądź jego opiekunką” – tymi słowami modlił się św. Jan Paweł II i te słowa stały się mottem przewodnim diecezjalnego spotkania opłatkowego Rodziny Radia Maryja, które miało miejsce 22 stycznia w Liceum Ogólnokształcącym im. ONZ w Biłgoraju.

Na spotkaniu zgromadzili się członkowie i sympatycy Rodzin Radia Maryja, przedstawiciele władz państwowych i samorządowych oraz kapłani, uroczystość uświetnił koncert kolęd w wykonaniu chóru kleryków z Wyższego Seminarium Duchownego naszej diecezji.

Eucharystia jako dziękczynienie

Reklama

Uroczystości rozpoczęły się Mszą św. w kościele pw. św. Jerzego w Biłgoraju, której przewodniczył ojciec duchowny seminarium ks. Stanisław Kupczak. Wraz z nim Eucharystię w intencji Ojczyzny, Radia Maryja i Telewizji Trwam koncelebrowali: ks. Julian Brzezicki, ks. Józef Bednarski oraz o. Benedykt Cisoń, redemptorysta z Torunia, a także ks. Stanisław Budzyński, proboszcz parafii św. Jerzego, który powitał wszystkich zgromadzonych w świątyni. – Tą Mszę św. sprawujemy jako dziękczynienie za posługę wszystkich pracujących w Radiu Maryja, wszystkich, którzy z taką miłością gromadzą się tutaj dzisiaj. Witam was, drodzy bracia i siostry, zarówno miejscowi, jak i przyjezdni goście, ale w szczególności witam wszystkich zrzeszonych w kołach Radia Maryja – mówił ks. Budzyński.

Podczas homilii ks. Stanisław Kupczak w sposób szczególny zwrócił się do Rodziny Radia Maryja. – Jakże pięknie się dzieje, że gromadzimy się tutaj pod sztandarem Radia Maryja jako Kościół Chrystusowy, w którym każdy ma swoją misję i swoje zadanie, ponieważ my, Polacy, stajemy tutaj we właściwym miejscu. Stajemy przed ołtarzem Jezus Chrystusa, bo wiemy dobrze, że z Niego czerpiemy moc i siłę, że Ten, który nas odkupił, gromadzi nas i napełnia nas swoim pokojem i miłością. W budowaniu tego pokoju w naszej Ojczyźnie towarzyszy nam od ponad 25 lat Radio Maryja. Bardzo cieszy fakt, że w przestrzeń medialną wkroczył Bóg ze swoją żywą obecnością – mówił kaznodzieja.

Rozmowy w szkole

Dalsza część spotkania opłatkowego Rodziny Radia Maryja odbyła się w budynku Liceum Ogólnokształcącego im. ONZ w Biłgoraju. Tam zebrani przełamali się opłatkiem, składali sobie życzenia oraz wspólnie kolędowali. Przy stole był czas na rozmowy o sytuacji bieżącej naszej Ojczyzny, Kościoła i wspólnot lokalnych.

Reklama

Swoimi refleksjami na temat spotkania podzielił się również prof. Mirosław Piotrowski, poseł do Parlamentu Europejskiego. – Ja w spotkaniu biura i kół Radia Maryja w Biłgoraju uczestniczę już od wielu lat i poczytuję sobie za zaszczyt to, że ciągle jestem zapraszany. Po pierwsze jest to spotkanie opłatkowe, czyli cały czas do 2 lutego przeżywamy i świętujemy Boże Narodzenie, a przy okazji spotykamy się i wymieniamy swoje opinie, doświadczenia i dla mnie osobiście takie spotkanie jest wzmocnieniem, gdyż słucham, co ludzie mówią, osoby, które znam od wielu lat i wskazują, w jakim kierunku należy iść – wskazał Profesor.

Uznanie i życzenia

Noworoczne życzenia wszystkim zebranym złożył również wicewojewoda lubelski Robert Gmitruczuk. – Z radością spotykamy się dzisiaj, aby wspólnie się modlić i śpiewać tradycyjne, polskie kolędy. Jest mi niezmiernie miło w dzisiejszym spotkaniu uczestniczyć, bo chociaż w naszej historii i tradycji rodzina to związek krwi, ale jest to również to, co wynika z 1050 lat tradycji chrześcijańskiej i historii katolickiej, bo rodzina to też związek wiary i wspólnego spojrzenia w przyszłość. Na 2017 r. życzę wszystkim zdrowia, radości i Bożego błogosławieństwa – życzył Robert Gmitruczuk.

Głos z Torunia

O. Benedykt Cisoń, redemptorysta z Torunia, na co dzień pracujący jako dziennikarz w Radiu Maryja, podkreślał, jak ważna jest jedność ludzi wierzących, właśnie na falach Radia Maryja i Telewizji Trwam. – Dziś, gdy tak wiele się zmieniło i już wszyscy wiedzą, że jest Radio Maryja, to wciąż i nieustannie trzeba mówić, dlaczego tego radia warto słuchać. Niech słuchanie Radia Maryja będzie dla nas konkretnym zadaniem i wyzwaniem, by właściwie oceniać i wspierać, by w sposób zgodny z sumieniem opartym i kształtowanym przez Ewangelię, Eucharystię i sakramenty, budować katolicki wymiar naszej Ojczyzny i również katolicki wymiar wszystkich jej sektorów, co niech się stanie, daj, Panie Boże!

2017-02-01 13:32

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Radosne uwielbienie Boga

25 lat minęło... 25 lat głoszenia chwały Bożej i umacniania w wierze. 25 lat apostolstwa słowa i słuchania Kościoła. 25 lat troski o Ojczyznę i każdego człowieka. 25 lat, gdy na falach eteru rozbrzmiewa „katolicki głos w twoim domu”. Świętowanie srebrnego jubileuszu istnienia Radia Maryja i powstałych przy nim dzieł, takich jak: Telewizja Trwam, „Nasz Dziennik”, Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej oraz sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II, miało miejsce 3 grudnia, w pierwszą sobotę miesiąca, w hali widowiskowo-sportowej w Toruniu, i 8 grudnia w bazylice pw. św. Wincentego à Paulo w Bydgoszczy. W ramach toruńskich obchodów odbyły się koncerty, w tym galowy koncert-widowisko „Piękna nasza Polska cała” w wykonaniu Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego, podczas którego dyrektor Ordynariatu Polowego Wojska Polskiego ks. ppłk Piotr Majka wyróżnił o. Tadeusza Rydzyka CSsR diamentową płytą za upowszechnianie polskich pieśni kościelnych i patriotycznych. Dziękczynienie przez ręce Matki Bożej popłynęło w czasie modlitwy różańcowej, a Koronka do Miłosierdzia Bożego była prośbą o objęcie płaszczem Bożej opieki. Centralnym punktem była jubileuszowa Msza św. pod przewodnictwem abp. Marka Jędraszewskiego, metropolity łódzkiego, wiceprzewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, który także wygłosił homilię oraz przekazał błogosławieństwo papieża Franciszka. Ojciec Święty zapewnił o duchowej łączności z twórcami, słuchaczami i uczestnikami uroczystości. Życzył, aby radio „było skutecznym środkiem ewangelizacji, nośnikiem ponadczasowych wartości ludzkich”. Wśród koncelebrasów byli m.in. abp Sławoj Leszek Głódź, bp Andrzej Suski i bp Józef Szamocki oraz o. Janusz Sok, prowincjał Prowincji Warszawskiej Redemptorystów. Wszystkich licznie zgromadzonych powitał i pozdrowił bp Suski. Mówił on o radości, która umacnia sens życia i działania: – To ona otwiera nas na innych ludzi, jest jak świeże powietrze, którym lekko się oddycha. Jubileusz jest radosnym uwielbieniem Boga za dobro otrzymane z Jego ręki. – Mamy świadomość dobra, jakim jest Radio Maryja, w służbie nowej ewangelizacji – przypominał Biskup Andrzej i zachęcał do radosnego chwalenia Boga za ludzi Radia Maryja, za Ojca Dyrektora, współpracowników duchownych i świeckich, wolontariuszy i całą Rodzinę Radia Maryja, która duchowo i materialnie wspiera swoje radio.

CZYTAJ DALEJ

Koncert "Abba Ojcze" pod patronatem "Niedzieli" z Feniksem 2021!

2021-09-26 07:41

[ TEMATY ]

koncert

Feniks

Łukasz Krzysztofka /Niedziela

Uroczysta gala wręczenia nagród Stowarzyszenia Wydawców Katolickich Feniks 2021 odbyła się w sobotę w katedrze polowej Wojska Polskiego w Warszawie. Nagrodę główną otrzymał ks. prof. Jerzy Szymik, teolog i poeta, profesor nauk teologicznych. Wśród nagrodzonych w tym prestiżowym plebiscycie znalazły się TVP S.A. i Klasztor Jasnogórski za widowisko muzyczne "Abba Ojcze - Pielgrzymi śpiewają ulubione piosenki Jana Pawła II", który odbył się w 2020 r. pod patronatem "Niedzieli"

Podczas gali wyróżnienie zdobyła również książka "Selfie smartfonem Boga" naszego redakcyjnego kolegi Damiana Krawczykowskiego. 

CZYTAJ DALEJ

W pandemii wzrasta zainteresowanie ezoteryzmem

2021-09-27 14:13

[ TEMATY ]

okultyzm

Adobe.Stock

Podczas pandemii Covid-19 nastąpił ogromny wzrost zainteresowania ezoteryzmem i okultyzmem. W Stanach Zjednoczonych dziesięciokrotnie wzrosła w tym czasie liczba ludzi, którzy konsultowali się z wróżbitami. Ludzie boją się jutra, a nauka okazała się zawodna – powiedział Radiu Watykańskiemu ks. Jean-Christophe Thibaut, który od dwudziestu lat pełni posługę uwolnienia w diecezji Metz. Ostrzega on, że praktyki ezoteryczne to najczęstsza przyczyna demonicznych zniewoleń.

Francuski kapłan podkreśla, że gwałtowny rozwój okultyzmu był możliwy dzięki internetowi i sieciom społecznościowym, gdzie łatwo można znaleźć niezbędne instrukcje, bez potrzeby nawiązywania dodatkowych kontaktów. Ludzie nie zdają sobie jednak sprawy z grożących im niebezpieczeństw.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję