Reklama

Działalność Caritas Archidiecezji Łódzkiej

Punkt Pomocy Charytatywnej

Udziela pomocy ok. 10 000 osobom rocznie w formie przyznawania posiłków, paczek żywnościowych, odzieży, wykupu leków, poradnictwa w zakresie prawa, psychologii, duszpasterstwa.

Zespół Domowej Opieki Hospicyjnej

Lekarze, pielęgniarki, wolontariusze posługują chorym na chorobę nowotworową w domu chorego, obejmując opieką ok. 120 osób rocznie.

Stołówka

Reklama

Codziennie wydaje posiłki dla ok. 100 emerytów i rencistów oraz 200-300 posiłków dla bezdomnych i bezrobotnych.

Dziecięca świetlica środowiskowa

Obejmuje opieką 30 dzieci z rodzin wielodzietnych i zagrożonych społecznie. Dzieci codziennie mają zapewniony posiłek, opiekę wychowawczą i lekarską.

Młodzieżowa świetlica środowiskowa

Powstała w 1999 r. z inicjatywy młodzieży. Jest placówką przeznaczoną dla młodzieży w wieku 15-20 lat, pochodzącej z rodzin biednych i zagrożonych społecznie.

Dom Dziennego Pobytu

Reklama

40 osób starszych, samotnych, żyjących w trudnych warunkach materialnych i rodzinnych korzysta codziennie z posiłków, zajęć świetlicowych i opieki medycznej.

Pomoc dla poszkodowanych

Dotyczy osób, które straciły domy i środki utrzymania w wyniku powodzi, trzęsień ziemi, wojen, konfliktów zbrojnych.

Zbiórki na leczenie

Przeznaczone dla ciężko chorych dzieci i dorosłych.

Wyjazdy rehabilitacyjne i wypoczynkowe dla dzieci i starszych

Kolonie letnie i zimowiska dla dzieci z regionu łódzkiego i rodzin polskich na Wschodzie.
W intencji darczyńców sprawowana jest Msza św. w pierwszą środę miesiąca w kaplicy Caritas przy ul. Gdańskiej 111, o godz. 8.30. Caritas Archidiecezji Łódzkiej serdecznie dziękuje w imieniu tych wszystkich, którym możemy wspólnie pomóc. Bóg zapłać!
Więcej informacji - na stronie internetowej - www.caritas.lodz.pl

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Papież przyjął na audiencji dwóch Polaków-nuncjuszy

Ojciec Święty przyjął dziś na poszczególnych audiencjach kilku biskupów w tym dwóch Polaków-nuncjuszy: arcybiskupa Waldemara Stanisława Sommertaga, nuncjusza apostolskiego w Nikaragui oraz arcybiskupa Andrzeja Józwowicza, nuncjusza apostolskiego w Iranie – poinformowało watykańskie Biuro Prasowe.

Ponadto Ojciec Święty przyjął także arcybiskupa archidiecezji Matki Bożej w Moskwie Paolo Pezzi FSCB oraz nuncjusza apostolskiego w Demokratycznej Republice Konga, arcybiskupa Ettore Balestrero. Tradycyjnie watykańskie Biuro Prasowe nie informuje o poruszanych w tych rozmowach tematach.

CZYTAJ DALEJ

Co naprawdę świętujemy?

W Boże Narodzenie warto odpowiedzieć sobie na kilka ważnych pytań: Dlaczego Syn Boży stał się człowiekiem? Po co nastąpiło Wcielenie? Po co żłóbek i kolędy?
Po co przygotowania i karp, i choinki?

W wyznaniu wiary mówimy: „On to dla nas, ludzi, i dla naszego zbawienia zstąpił z nieba. I za sprawą Ducha Świętego przyjął ciało z Maryi Dziewicy”. Jezus przychodzi do człowieka, staje się człowiekiem dla nas i dla naszego zbawienia, abyśmy mieli uczestnictwo w życiu Bożym. Słowo stało się ciałem, aby nas zbawić, to znaczy, aby nas zjednoczyć z Bogiem, aby dać nam możliwość zamieszkania z Nim w wieczności, co więcej – abyśmy mogli lepiej wniknąć w Bożą miłość.

CZYTAJ DALEJ

Na całym świecie wzrasta liczba migrantów i uchodźców

2021-09-26 11:32

pixabay.com

Na całym świecie wzrasta liczba migrantów i uchodźców. Coraz częściej dochodzi do zatonięć prowizorycznych łodzi z uciekinierami ze swoich ojczyzn. Międzynarodowa Organizacja ds. Migracji (IOM) szacuje, że tylko w tym roku ponad 1140 osób utonęło próbując przedostać się do Europy z krajów takich jak Libia i Tunezja.

Kościół stara się wychodzić naprzeciw potrzebom migrantów i uchodźców. Niedawno minęło 70 lat od utworzenia, z inicjatywy papieża Piusa XII, Międzynarodowej Katolickiej Komisji Migracyjnej (ICMC) z siedzibą w Genewie. Instytucja powstała w odpowiedzi na kryzys wywołany II wojną światową. Koordynuje działania episkopatów w zakresie pomocy ludziom wykorzenionym, niezależnie od ich religii, pochodzenia czy narodowości. Jest także centrum informacji, które pomaga diecezjom i parafiom skutecznie wychodzić naprzeciw potrzebom migrantów i uchodźców.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję