Reklama

Niedziela Podlaska

Idźcie i głoście

W Domu Rekolekcyjnym Sióstr Karmelitanek Dzieciątka Jezus w Siemiatyczach w dniach 17-19 lutego odbywały się rekolekcje zimowe organizowane przez Ruch Rodzin Nazaretańskich Diecezji Drohiczyńskiej

Niedziela podlaska 10/2017, str. 1

[ TEMATY ]

rekolekcje

Henryka Lewandowska

Uczestnicy i prowadzący rekolekcje w komplecie

Uczestnicy i prowadzący rekolekcje w komplecie

Na nasze zaproszenie odpowiedziały osoby z: archidiecezji warszawskiej i lubelskiej oraz diecezji łomżyńskiej i warszawsko-praskiej. Zabrało się 50 osób, może tylko, ale apostołów było 12 (i ponieśli Ewangelię na cały świat). Rekolekcje prowadził moderator diecezjalny RRN ks. Dariusz Kujawa, odwiedzili nas i umocnili Bożym Słowem moderator krajowy ks. Dariusz Kowalczyk oraz opiekun grupy z Siemiatycz ks. Wojciech Łuszczyński. W planie dnia znalazły się poranne rozważania Słowa Bożego, głoszone przez ks. Kujawę, konferencje, grupy dzielenia, Eucharystia oraz czas wspólnotowej i osobistej adoracji Najświętszego Sakramentu. Tematem tegorocznych rekolekcji były słowa: „Idźcie i głoście”, które są tematem obecnego roku duszpasterskiego w Polsce. Wysłuchaliśmy trzech konferencji na temat głoszenia, przepowiadania Dobrej Nowiny: „Kerygmat Jezusa”, „Kerygmat apostołów” i „Głosić Chrystusa z Maryją”.

W pierwszej, oprócz poznania 12 cech królestwa Bożego, dowiedzieliśmy się o sposobach głoszenia kerygmatu opisanych w poszczególnych Ewangeliach. Konferencja poświęcona głoszeniu Ewangelii przez Apostołów utwierdziła nas w przekonaniu, jak ważna jest wspólnota zarówno w aspekcie duchowym, jak i ludzkim. Spojrzeliśmy również na wiarę w trzech aspektach: wierzyć Bogu i dać się Mu prowadzić, bezwarunkowo zaufać i być zależnym od Boga – Ojca, który nas bezgranicznie kocha. W niedzielnej konferencji opartej na nauczaniu papieży św. Jana Pawła II i Franciszka zobaczyliśmy Maryję jako świadka życia ukrytego Jezusa, inicjatorkę cudu w Kanie Galilejskiej oraz Bolesną Matkę spod krzyża odkrywającą, że Boże Miłosierdzie nie zna granic, zwłaszcza gdy słyszała słowa swego Syna: „Ojcze, przebacz im, bo nie wiedzą, co czynią” oraz była świadkiem miłosierdzia okazanego łotrowi.

Ten artykuł jest początkiem dzielenia się usłyszanym słowem, jeśli chcesz doświadczyć wspólnoty, spotkać się z Bogiem i drugim człowiekiem – zapraszamy do nas. Grupy RRN istnieją przy sanktuarium Miłosierdzia Bożego i parafii pw. Matki Bożej z Góry Karmel w Bielsku Podlaskim oraz przy parafii pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Siemiatyczach.

2017-03-01 12:58

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Rekolekcje papieża

[ TEMATY ]

rekolekcje

www.cercoiltuovolto.it

O. Bruno Secondin, karmelita

O. Bruno Secondin, karmelita

W Aricci pod Rzymem trwają rekolekcje dla Ojca Świętego i jego współpracowników. W tamtejszym domu księży paulistów prowadzi je o. Bruno Secondin z zakonu karmelitów trzewiczkowych. Jest on emerytowanym profesorem duchowości na Uniwersytecie Gregoriańskim. Temat rozważań brzmi: „Słudzy i prorocy Boga żywego”.

Ich kanwą są doświadczenia biblijnego proroka Eliasza, do którego nawiązuje duchowość karmelitańska. Żył on w IX wieku przed Chrystusem. Był obrońcą wiernej czci Boga prawdziwego, przeciwstawiając się kultowi bożków. Prześladowany przez rządzących królestwem Izraela musiał się chronić na pustyni, gdzie w swej słabości doświadczył mocy Boga, cudownie przez Niego żywiony.

CZYTAJ DALEJ

„Czas na miłość” - dziś początek Międzynarodowego Tygodnia Małżeństwa

2023-02-07 10:41

[ TEMATY ]

małżeństwo

Adobe Stock

Jak co roku, od 7 do 14 lutego potrwa Międzynarodowy Tydzień Małżeństwa pod hasłem „Czas na miłość”. W ramach obchodów odbędą się liczne konferencje, warsztaty oraz różnego rodzaju randki, przygotowane przez organizatorów inicjatywy – Stowarzyszenie Psychologów Chrześcijańskich. Poprzez stronę internetową wciąż można zapisać się na wydarzenia zorganizowane w wielu polskich miastach, a także online.

- Jestem terapeutą rodzinnym i na co dzień pracując z rodzinami, w swojej pracy widzę jak ważna jest relacja małżeńska dla całej rodziny, nie tylko dla dorosłych, ale także dzieci. Tydzień Małżeństwa ma za zadanie uświadamiać społeczeństwo, jak ważna jest troska o małżeństwo, a co za tym idzie – rodzinę – powiedziała w rozmowie z KAI Lena Kozakowska, członkini Fundacji Tydzień Małżeństwa i Stowarzyszenia Psychologów Chrześcijańskich, współorganizatorka Tygodnia Małżeństwa.

CZYTAJ DALEJ

Ocalały z trzęsienia ziemi w Turcji: miasto Gaziantep uległo całkowitemu zniszczeniu, cud, że przeżyłem

2023-02-07 12:12

[ TEMATY ]

trzęsienie ziemi

PAP/EPA/REFIK TEKIN

Nissim Bar Szalom, który w trakcie poniedziałkowego trzęsienia ziemi przebywał w tureckim mieście Gaziantep, oddalonym o 30 kilometrów od epicentrum, powiedział izraelskiemu Radio 103FM, że w jego ocenie miasto uległo całkowitemu zniszczeniu.

"Wszystko jest w ruinie. Wszystko zostało zniszczone. Fabryka, w której pracuję, dzięki Bogu, nadal stoi, ale w momencie katastrofy nie było tam pracowników. Jeden z nich poszukuje obecnie swojej siostry, inny pochował swojego brata, a trzeci został bez dachu nad głową. Nie ma benzyny, sklepów, transportu. Obserwowanie, co się tutaj dzieje jest niezwykle bolesne, bo kocham Turków. Nie ma po prostu możliwości dotarcia na tereny dotknięte katastrofą. Nie ma dróg, wszystko uległo całkowitemu zniszczeniu" - opisał Bar Szalom, który pracuje w Turcji jako maszgijach kaszrut czyli pomocnik rabina w sprawach orzekania o koszerności potraw.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję