Reklama

Niedziela Legnicka

Charyzmatyczka z USA w Legnicy

Od 24 do 26 lutego Legnica stała się miejscem Weekendowej Szkoły Wiary.
Wydarzenie zostało zorganizowane przez duszpasterstwo parafii św. Jacka w Legnicy oraz Instytut Ewangelizacji Świata ICPE Misja Polska, Armia Dzieci

Niedziela legnicka 11/2017, str. 4-5

[ TEMATY ]

szkoła wiary

Ks. Piotr Nowosielski

Ewangelizatorki Anna Saj (z lewej) i Maria Vadia (z prawej) w Legnicy

Czym jest Szkoła Wiary? Jak tłumaczą organizatorzy, szkoła zazwyczaj zakłada, że czegoś można się w niej nauczyć. Ponieważ bez wiary nie możemy nic zmienić w swoim życiu, dlatego Szkoła Wiary jest przestrzenią, w której można dzielić się swoim doświadczeniem i zrozumieniem Boga, który pragnie, by nasze życie było pełne pokoju.

Otwórzcie oczy

Spotkanie to stało się okazją do rozmowy z liderkami spotkania. Najpierw pytamy o to, co dokonuje się podczas takich spotkań. – Ponieważ w Ewangelii św. Jana Jezus mówi, że Ojciec szuka czcicieli, którzy będą Go uwielbiać w duchu i prawdzie, to coś niesamowitego dzieje się w czasie oddawania Mu chwały i uwielbienia – mówi Maria Vadia, jedna z ewangelizatorek. – Bóg zasiada na głównym miejscu w naszym wychwalaniu Go. Nasze wychwalenie buduje Mu tron, który On zajmuje. Obecność Boga jest rzeczywiście odczuwalna, a my jesteśmy przemieniani w Jego obecności. Bóg przychodzi ze wszystkimi błogosławieństwami Królestwa. Ludzie są uzdrawiani, uwalniani, gdy słyszą głos Boga. Ma też miejsce posługa Aniołów. Psalm 16, 11 mówi, że jest pełnia radości w obecności Pana. Więc nie ma ograniczeń wiekowych. Jest atmosfera, w której wszystkie rzeczy są możliwe. Uwielbiamy Boga z powodu tego Kim jest, ponieważ mamy to objawienie od Jezusa. Naszą odpowiedzią jest właśnie uwielbianie Go tak, jak mówi Biblia.

Z kolei Anna Saj, druga z ewangelizatorek, dodaje: – Tym, co jest charakterystyczne dla Szkół Wiary, to obecność dzieci. Na nasze spotkania zapraszamy rodziny z dziećmi. Psalm 8 mówi, że Bogu oddają chwałę usta dzieci i niemowląt, aby poskromić nieprzyjaciela i wroga. W oddawaniu Bogu chwały niezwykle istotne jest dla nas to, żeby również w tym uczestniczyły dzieci. Uczymy je oddawania Bogu chwały, koncentrujemy ich uwagę na Jezusie. Dlatego poświęcamy tak wiele uwagi obecności dzieci, żeby były w centrum wydarzeń. W czasie oddawania Bogu chwały, w czasie kiedy nauczamy, dzielimy się treściami ewangelicznymi dzieci mają swoje zajęcia, podczas których ten sam przekaz, który jest kierowany do dorosłych jest też kierowany do nich.

Reklama

Otwórzcie serca

– Ponadto nasze serca się otwierają, dobroć Pana jest uwalniania, nasze serca są przepełnione miłością Boga – kontynuuje Maria Vadia. – Zaczynamy wtedy doświadczać piękna Jezusa. Św. Paweł z kolei mówi, że to dobroć Pana prowadzi ludzi do nawrócenia. Możemy więc spotkać Pana i poczuć, że nie jest już kimś odległym, kimś znanym tylko z historii, ale kimś prawdziwym. Przez moc Ducha Świętego w naszym życiu dokonują się zmiany. Tak jak mówiłam wcześniej: są uzdrowienia, są uwolnienia od strachu, od wszelkiego rodzaju zachowań kompulsywnych. Zaczynamy doświadczać nieba.

O tym, że Szkoła Wiary ma wpływ na całe życie uczestników, przekonuje Anna Saj. – Zgodnie z Psalmami możemy powiedzieć, że nasz głos się rozchodzi po całej ziemi. Gdy oddajemy Bogu chwałę to wiemy, że głos staje się czymś więcej. Dlatego, że w Duchu chwała, którą oddajemy Bogu, dotyka też miejsc, z których pochodzimy. Dlatego mamy tak liczne świadectwa tego, że ludzie, którzy przyjeżdżają na Szkołę, doświadczają przemian w swoich małżeństwach, rodzinach, środowiskach. Więc nasz głos naprawdę rozchodzi się po całej ziemi. Dotyka nie tylko tego, co dzieje się podczas trwania Szkoły, ale również ma wpływ na Polskę, na wiele rodzin, na wiele środowisk, na szkoły, na nasze miejsca pracy.

Maria Vadia pytana dlaczego podjęła się trudu ewangelizowania w różnych miejscach świata odpowiada: – Kiedy nawróciłam się i oddałam życie Jezusowi i zaprosiłam Go, jako Pana i Zbawiciela, do mojego życia, charyzmatycy nałożyli na mnie ręce i zostałam ochrzczona w Duchu Świętym. Bóg włożył ogień do mojego serca, pragnienie, by mówić ludziom o Jezusie. Bóg sam to zrobił. Było we mnie coś takiego, że nie mogłam się powstrzymać od mówienia ludziom o Jezusie. Zaczęłam więc głosić Słowo Boże w mojej pierwszej grupce modlitewnej, później Bóg zaczął otwierać kolejne drzwi. Ponieważ z natury jestem bardzo wstydliwa i nieśmiała, On wziął moje życie i powiedział: „Będziesz to robić, dam ci moc, żebyś to robiła”. Uwierzyłam i wiem, że taki jest Boży plan wobec mnie, ponieważ znajduję w tym radość i pokój. Kocham to, co robię.

Reklama

Oczekujcie owoców

– Chcę powiedzieć legniczanom, uczestnikom Szkoły Wiary, żeby oczekiwali teraz wzrostu w wierze, żeby wzrastali w przychylności u Pana i żeby oczekiwali przełomu w swoim życiu – przekonywała Maria Vadia. – Wierzę, że duch bierności będzie przełamany razem z „mentalnością widza”, którą my, katolicy, prezentujemy. Idziemy do kościoła i siedzimy, a później wracamy do domu. I nic się nie dzieje. Nie na tym polega życie chrześcijańskie. Ponieważ chodzenie za Jezusem trwa 24 godziny na dobę, przez siedem dni w tygodniu, mamy przychylność u Boga, mamy ten przywilej, że możemy iść przed tron Boży, On daje nam Ducha Świętego, z którym możemy współpracować, by kontynuować dzieła Jezusa. Mamy być solą i światłem dla świata. Więc oczekuję zmian mentalności, zaczniemy myśleć system myślenia Bożego Królestwa.

– Jako Armia Dzieci, chcemy uwalniać tutaj pewną rzeczywistość, którą Bóg złożył w naszych sercach. Widzimy, iż ogień przebudzenia, którego dzisiaj doświadczamy w Polsce, musimy przekazać kolejnym pokoleniom. Dlatego jesteśmy tutaj, jako Armia Dzieci i zapraszamy rodziców z dziećmi. Sama jestem matką sześciorga dzieci, wszystkie one dzisiaj służą Panu, wraz ze swymi mężami, żonami i rodzinami teściów. Widzę, jak ten ogień ewangelizacji rozprzestrzenia się i jak ważne jest to, byśmy stawali przed Panem, jako Kościół, który nie pomija żadnego pokolenia, ale wszyscy oddajemy Mu chwałę – dodaje Anna Saj, odpowiadając na pytanie o celu przybycia do Legnicy.

Zapis rozmowy na stronach Radia Plus Legnica www.legnica.fm

2017-03-08 12:54

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Szkoła Życia Chrześcijańskiego i Ewangelizacji

Jeśli w twoim życiu Bóg jest nieobecny, albo nie jesteś pewny swojej relacji z Nim – zachęcamy Cię do uczestnictwa w Szkole Życia Chrześcijańskiego i Ewangelizacji Świętej Maryi z Nazaretu Matki Kościoła. Zapraszamy również tych wszystkich, którzy chcą wzrastać w dojrzałości chrześcijańskiej. Szkoła daje możliwość stałej formacji zarówno osobom indywidualnym, jak i całym wspólnotom.

Najbliższą sesję Szkoły zaplanowano na 22-24 lutego. Stopień „0” pozwoli ci, ufamy, poznać żywego Chrystusa i doświadczyć nowego życia w Nim. Na kolejnych stopniach będziemy mówić o tym, jak rozpoznać Bożą wolę dla swojego życia (stopień „1”), a także w jaki sposób dać się poprowadzić Panu na drodze ku pełni wolności (stopień „2”).

Zimowa sesja Szkoły odbędzie się w Liceum Sióstr Niepokalanek w Wałbrzychu (pl. Darowskiej 1). W programie przewidziano: Eucharystię, modlitwy medytacyjne i uwielbieniowe, interesujące konferencje, dyskusje przy kawie. Nie powinno zabraknąć również dobrego humoru.

Strona Szkoły: www.szkolazycia.info

Strona na FB: www.facebook.com/szkolazycia

Strona filii w Wałbrzychu na FB: https://www.facebook.com/szkolazyciawalbrzych

Koszt

25,0 zł (dzieci, uczniowie i studenci) lub 50,0 zł (dorośli). Cena obejmuje koszty organizacyjne oraz posiłki: w piątek kolację, w sobotę obiad i kolację, w niedzielę obiad.

Zapewniamy opiekę nad dziećmi od 3 roku życia.

Zgłoszenia

Formularz (preferowany sposób zgłoszeń): https://goo.gl/forms/shTOHgYfgxjGS3B83

Mail: szkolazyciawalbrzych@gmail.com

Telefon: 792-218-607

CZYTAJ DALEJ

Jest akt oskarżenia ws. profanacji wizerunku Matki Bożej

2020-07-01 12:49

[ TEMATY ]

Matka Boża

profanacja

youtube.com

Akt oskarżenia wobec trzech osób, skierowała do sądu prokuratura w Płocku (Mazowieckie). Sprawa dotyczy rozlepiania w 2019 r. wokół kościoła nalepek z wizerunkiem Matki Bożej w tęczowej aureoli.

Aktem oskarżenia objęto trzy osoby: Elżbietę P., Annę P. oraz Joannę G. Wszystkim przedstawiono zarzuty z art. 196. Kodeksu karnego, czyli obrazy uczuć religijnych poprzez znieważenie przedmiotu czci religijnej – poinformowała w środę PAP prokurator rejonowa w Płocku Małgorzata Orkwiszewska.

Postępowanie w sprawie obrazy uczuć religijnych zostało wszczęte po tym, gdy w nocy z 26 na 27 kwietnia 2019 r. wokół kościoła św. Dominika w Płocku rozlepiono nalepki z wizerunkiem Matki Bożej Częstochowskiej, na których postaci Maryi i Dzieciątka otoczone były aureolami w barwach tęczy. Nalepki te pojawiły się wówczas m.in. na koszu na śmieci i na przenośnej toalecie.

Z ustaleń postępowania wynika, że wszystkie osoby objęte aktem oskarżenia działały wspólnie i w porozumieniu

powiedziała PAP prokurator Orkwiszewska.

Jak wyjaśniła, akt oskarżenia wobec Elżbiety P., Anny P. i Joanny G. został skierowany do płockiego Sądu Rejonowego. Dodała, iż zarzuty aktu oskarżenia dotyczą „rozklejenia na toalecie, koszu na śmieci, transformatorze, znakach drogowych i ścianach budynków wydruków przedstawiających przerobiony obraz Matki Bożej Częstochowskiej z widoczną aureolą w kolorach tęczy, będącej symbolem społeczność LGBT„.

Według art. 196 kodeksu karnego, kto obraża uczucia religijne innych osób, znieważając publicznie przedmiot czci religijnej lub miejsce przeznaczone do publicznego wykonywania obrzędów religijnych, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

aw/PAP

CZYTAJ DALEJ

Powróciły koncerty u jezuitów

2020-07-06 00:23

Fot. archiwum prywatne Jakuba Zawadzkiego

W parafii św. Ignacego Loyoli przy ul. Stysia po dłuższej przerwie odbył się kolejny koncert organowy. Spotkanie przyciągnęło wielu melomanów.

W niedzielne popołudnie na organach zagrał Jakub Zawadzki, który w tej parafii pracuje jako organista; z sukcesami występuje także w różnych miejscach w Polsce. Zaprezentował on muzykę m. in. Pachelbela, J.S. Bacha oraz jego synów.

To wrocławskie wydarzenie wpisuje się w cykl koncertów, które nie tylko są gratką dla miłośników muzyki organowej, ale także pomagają zebrać fundusze na remont instrumentu. Parafia jezuicka może szczycić się jednymi z najlepszych organów we Wrocławiu, które wykonała firma Józefa Cynara w 1979 r.

- Instrument został doprowadzony do bardzo dobrego stanu, teraz będziemy go uzupełniać. Ostateczny projekt przewiduje trzy klawiatury ręczne, klawiaturę nożną i 44 głosy, czyli rzędy piszczałek. Dziś instrument dysponuje 26. głosami, dwoma klawiaturami ręcznymi i klawiaturą nożną – opowiada Jakub Zawadzki.

Organy kościoła oo. jezuitów cieszą się znakomitą opinią wśród cenionych artystów, a "Wieczory organowe" na stałe wpisały się w krajobraz kulturalny Wrocławia. Kolejne spotkanie już w sierpniu.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

Wspierają nas

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję