Reklama

Owoce nawiedzenia

Z perspektywy kilku miesięcy, jakie dzielą nas od nawiedzenia naszych parafii przez Matkę Bożą Królową Polski, możemy ocenić owoce tej cudownej wizyty. Oprócz wielu łask związanych z pogłębieniem naszej wiary i głębokich wzruszeń są również owoce materialne.
Jednym z takich darów, jakie otrzymaliśmy w kościele w Siedliskach k. Rzeszowa jest kaplica bł. ks. Józefa Kowalskiego, salezjanina, męczennika oświęcimskiego obozu zagłady. Parafianie otrzymali nie tylko błogosławieństwo dla swojej inicjatywy, ale i konkretną pomoc w urządzeniu kaplicy.
8 grudnia 2002 r. wmurowana została marmurowa tablica na kościele, a już 2 lutego 2003 r. pielgrzymka młodzieżowej orkiestry i chóru Księży Salezjanów z Rzeszowa pod batutą ks. Andrzeja Szpaka wyśpiewała najpiękniejsze kolędy polskie dla społeczności Siedlisk. Ten 70-osobowy zespół młodzieżowy prócz koncertu i odwiedzin miejsca urodzenia bł. ks. Józefa Kowalskiego miał okazję zwiedzić stałą ekspozycję fotograficzną z życia Błogosławionego, obejrzeć pamiątki rodzinne i wysłuchać prelekcji o jego wzrastaniu do świętości.
Ta krótka informacja niech będzie zachętą do odwiedzania kaplicy przez młodzież. Kaplica to szczególne miejsce pamięci i modlitwy, wzniesiona na miejscu, gdzie narodził się Błogosławiony, gdzie nauczył się modlić, gdzie zakiełkowało powołanie kapłańskie. Kochał to miejsce - swoją ojcowiznę, którą wydeptał swoimi stopami, aby wypraszać potrzebne nam łaski i być wzorem w drodze do zdobywania świętości.
Warto wspomnieć, że dla uczczenia 60. rocznicy męczeńskiej śmierci Błogosławionego młodzieżowy zespół teatralny z Hermanowej przygotował w 2002 r. i wystawił widowisko teatralne pt. Obrońca Różańca Świętego, w którym bierze udział 20 osób.

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Cieszyn: Potrójny złoty jubileusz trzech elżbietanek

2021-09-19 14:42

[ TEMATY ]

jubileusz

siostry

elżbietanki

Cieszyn

diecezja.bielsko.pl

Potrójny złoty jubileusz trzech elżbietanek

Potrójny złoty jubileusz trzech elżbietanek

Trzy elżbietanki – s. Barbara Jaworska, s. Wiktoria Kasperek i s. Dominika Piotrowska – ponowiły swoją profesję złożoną przed pięćdziesięciu laty. W parafii św. Elżbiety w Cieszynie siostry odnowiły 18 września swe śluby w obecności wspólnoty zakonnej, kapłanów, najbliższej rodziny i zaproszonych gości.

Mszy św. przewodniczył wikariusz generalny diecezji bielsko-żywieckiej ks. dr Marek Studenski, który zauważył w kazaniu, że jubilatki przeżyły w Zgromadzeniu 1/8 jego 400-letniego istnienia.

CZYTAJ DALEJ

Dożynki Prezydenckie 2021

2021-09-19 17:04

prezydent.pl

Na dziedzińcu Pałacu Prezydenckiego odbyły się Dożynki Prezydenckie z udziałem Andrzeja Dudy i Agaty Kornhauser-Dudy.

– Wszystkie branże polskiego rolnictwa muszą być w sposób równy zadbane. Obiecuję wszystkim polskim rolnikom, że będę o te sprawy dbał, że będę stał na straży polskiego rolnictwa, jego dobra, jego interesów, tego wszystkiego, co istotne – mówił Prezydent RP podczas uroczystości.

CZYTAJ DALEJ

Od niewolnika do dziecka

2021-09-20 08:29

Norbert Polak

    Na placu św. Jana Pawła II u cystersów w Krakowie-Mogile 19 września została odprawiona Msza św. z okazji trwającego tam odpustu związanego ze świętem Podwyższenia Krzyża Świętego.

    Homilię wygłosił ordynariusz diecezji bielsko-żywieckiej bp Roman Pindel. Podkreślił, jak wielka różnica zachodzi między niewolnictwem i wyzwoleniem w ludzkim rozumieniu a wolnością, którą obdarza Chrystus: - Mam dla Ciebie jeszcze jedną propozycję. Przyjdź do mojego domu i korzystaj ze wszystkiego, co posiadam, ponieważ chcę Cię uczynić moim dzieckiem. Czy chcesz, abym był dla ciebie Ojcem? (...) To, co się dzieje, da się wytłumaczyć tylko przez miłość tego nowego Pana do ciebie. Odkrywasz, że On czeka na to, abyś powiedział po raz pierwszy do Niego „Ojcze, Tatusiu”.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję