Reklama

Niedziela Częstochowska

Częstochowa – św. Brat Albert

Pielgrzymka czcicieli Krwi Chrystusa

Niedziela częstochowska 13/2017, str. 4

[ TEMATY ]

stowarzyszenie

stowarzyszenie

Archiwum parafii św. Brata Alberta

W marcu 2016 r. w parafii pw. św. Brata Alberta Chmielowskiego w Częstochowie miało miejsce powołanie pierwszych grup modlitewnych Stowarzyszenia Krwi Chrystusa, które mogły powstać dzięki aprobacie proboszcza ks. prał. Sławomira Wojtyska. Grupami modlitewnymi zajmuje się pisząca te słowa. 11 marca br. Czciciele Krwi Chrystusa wybrali się na pielgrzymkę, która prowadziła przez Działoszyn, Wieluń, Czastary aż do Wieruszowa.

Reklama

W Działoszynie grupa zapoznała się z historią parafii pw. św. Marii Magdaleny. Po modlitwie i błogosławieństwie kapłańskim pielgrzymi udali się do wieluńskiej fary, gdzie miało miejsce spotkanie z ks. prał. Marianem Stochniałkiem, który przed laty pełnił posługę duszpasterską w Kiedrzynie. Wiele osób obecnych na pielgrzymce pamiętało kapłana, gdy był tam wikariuszem. Ks. Stochniałek w ciekawy i barwny sposób przedstawił historię remontu i tworzenia parafii w Wieluniu. Nie zabrakło pamiątkowego zdjęcia przed pomnikiem św. Jana Pawła II.

Z Wielunia pielgrzymi udali się do miejscowości Czastary do kościoła pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, gdzie 10 lat temu powstała grupa Stowarzyszenia Krwi Chrystusa. Następnie modlono się na Mszy św. z racji pierwszej rocznicy powstania grup modlitewnych w Częstochowie i 10. rocznicy w Czastarach. Potem ucałowano relikwie św. Marii De Mattias.

We wczesnych godzinach popołudniowych pielgrzymi dotarli do Wieruszowa, urokliwego miejsca, w którym znajduje się sanktuarium Pana Jezusa Pięciorańskiego. Przeor ojców paulinów o. Piotr Polek wygłosił katechezę nt. tego miejsca i obrazu słynącego z łask. Przy przebitym boku Pan Jezus jedną ręką trzyma kielich, do którego spływa krew, a drugą ręką podtrzymuje hostię zanurzoną w tymże boku. Stanowi to niezwykłe, mistyczne przedstawienie Eucharystii. Atmosfera tego wyjątkowego miejsca spowodowała, że po modlitwie wszyscy pielgrzymi napisali podziękowania i prośby do Pana Jezusa Pięciorańskiego. Po uczcie duchowej grupa została zaproszona na spotkanie do sali gościnnej. Podczas zaś podróży powrotnej pielgrzymi gorliwie modlili się, dziękując Panu Bogu za pięknie przeżyty dzień, który – wbrew niekorzystnym prognozom pogody – okazał się bardzo słoneczny.

2017-03-23 09:49

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Kraków: wkrótce walne zgromadzenie wybierze nowy zarząd stowarzyszenia Wiosna

Kurator stowarzyszenia Wiosna Karol Tatara zwołał na 19 czerwca walne zgromadzenie, które ma wybrać prawowity zarząd organizacji. Jak poinformował na spotkaniu z mediami, do udziału zaproszeni zostali również przedstawiciele innych środowisk zainteresowanych sytuacją Wiosny.

Karol Tatara jest kuratorem stowarzyszenia od 20 maja. W tym czasie przeprowadzał rozmowy z pracownikami, wolontariuszami, darczyńcami i partnerami, analizował także prawną i finansową sytuację Wiosny.

CZYTAJ DALEJ

„Opowiadamy Polskę światu”: W światowych mediach teksty przybliżające historię Polski

2021-09-17 07:52

[ TEMATY ]

Opowiadamy Polskę Światu

Karol Porwich/Niedziela

17 września w mediach kilkudziesięciu krajów świata zaczną pojawiać się teksty z kolejnej odsłony projektu „Opowiadamy Polskę światu”. Artykuły m.in. prezydenta Andrzeja Dudy, czy historyków prof. Wojciecha Roszkowskiego i Rogera Moorhouse’a przybliżają najnowszą historię Polski, a także takie wartości, jak wolność i solidarność.

Teksty trafiły do ponad 50 redakcji na całym świecie i w najbliższych dniach będą publikowane m.in. we Francji, Włoszech, Niemczech, Rosji, Hiszpanii, Czechach, ale też w bardziej egzotycznych krajach, jak Wenezuela, Meksyk, Kuwejt, Maroko, Algieria, Senegal czy Singapur – informuje PAP Eryk Mistewicz, prezes Instytutu Nowych Mediów (INM), inicjator i organizator projektu "Opowiadamy Polskę światu".

Podziel się cytatem

CZYTAJ DALEJ

Sztuka i wiara podczas wernisażu w Zakopanem

2021-09-17 19:24

[ TEMATY ]

kultura

górale

Damian Krawczykowski /Niedziela

17 września w Zakopanem odbył się wernisaż wystawy pokonkursowej "Oblicza Frasobliwego". Podczas wydarzenia zostały ogłoszone wyniki oraz wręczone nagrody w konkursie, który cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem.

- Głównym celem konkursu jest pobudzenie inwencji twórczej oraz popularyzacja i dokumentacja unikalnych zjawisk kultury, jakimi są malarstwo na szkle i rzeźba w drewnie. Celem równorzędnym była także popularyzacja tradycji chrześcijańskiej kultu wizerunków Chrystusa Frasobliwego – informują Organizatorzy.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję