Reklama

Relacja z konferencji dr. inż. Antoniego Zięby wygłoszonej 1 lutego br. w Rzeszowie z okazji 10-lecia Stowarzyszenia "TAK ŻYCIU"

Czy uda się obronić cywilizację życia? (cz. 2)

Niedziela rzeszowska 10/2003

Federacja w swoim protokole spisała propozycję: "Rzeczpospolita Polska nie będzie zobowiązana do uczestniczenia w finansowaniu działań sprzecznych z artykułami dotyczącymi ochrony życia człowieka". Kiedy parlament słowacki przyjął deklarację o suwerenności tego kraju w dziedzinie moralności i ochrony życia, głosowało za nią m.in. 20 % komunistów. U nas wszyscy komuniści głosowali przeciw i oczywiście przegraliśmy.
Pierwszym krajem w Europie XX w., który zalegalizował aborcję był Związek Radziecki (1920 r.), drugim - Niemcy (1933 r.). Hitler dążył do utworzenia czystej biologicznie mocnej "rasy panów". Kazał więc zabijać dzieci, które posiadały lub mogły posiadać wady wrodzone. W 1942 r. mówił: "Jest dla nas bardzo korzystne, jeśli dziewczęta i kobiety mają możliwie najwięcej aborcji". Szef jego kancelarii mówił z kolei: "Płodność Słowian jest niepożądana".
W Anglii w latach 80. jeden z posłów złożył interpelację, dowiedziawszy się, że w jednym z londyńskich szpitali zainstalowano rozdrabniarkę do odpadów kuchennych, w celu rozczłonkowania ciał zabitych podczas aborcji dzieci (nawet w 26 tygodniu od poczęcia). Otrzymał odpowiedź, że nie ma co się denerwować, bo to zainstalowano w całym kraju w ramach usprawnienia pracy szpitali.
Z kolei Francuzi wykorzystują tony zwłok dzieci po aborcji do produkcji kosmetyków. W tym celu zwozi się tam całe chłodnie z Węgier czy z Rosji. Niemcy wykorzystali ich ok. 50 tys. ton jako ulepszacz do produkcji asfaltu pod Berlinem. Czy naprawdę minęła już epoka Auschwitz?
Wspomnianą pigułkę wczesnoporonną RU 486 produkuje ta sama firma, która wytwarzała gaz cyklon B do masowej zagłady. "I. G. Farben" po klęsce hitlerowskich Niemiec, ze względów marketingowych zmieniła tylko nazwę na "Höchst".
Mówi się o różnych plusach wejścia Polski do Unii, ale nikt nie podjął zasadniczej dyskusji moralnej - czy katolik może głosować za wejściem do organizacji, która domaga się legalizacji aborcji, finansuje ludobójstwo, odrzuca Invocatio Dei, promuje związki homoseksualne itd.
Jakoś nikt nie zauważa nielogiczności Unii w podejściu do życia ludzkiego. Wszystkim krajom członkowskim i kandydującym postawiła warunek wykreślenia kary śmierci z kodeksów karnych, natomiast toleruje masową aborcję. Wynika z tego, że wartość życia jakiegoś zbrodniarza jest wyższa niż niewinnej, małej istoty.
W poł. lat 80. niemiecki lekarz, jeden z przywódców europejskiej organizacji pro-life, powiedział, iż eksperci oszacowali, iż Europa ma kilkanaście lat na wstrzymanie fali aborcji i że słowa Matki Teresy, w których wskazuje ją, jako główne zagrożenie pokoju są bardzo słuszne. "Jeżeli nie uda im się tego zatrzymać, to będzie taka wojna, że Auschwitz to było sanatorium - mówił dr Zięba. - Jeśli Europa ma odejść od aborcji, to kto ma to zacząć - wy, Polacy, katolicy. Wy macie Papieża". W 1993 r. Polska stała się pierwszym krajem na świecie, który w warunkach demokracji odrzucił ustawę aborcyjną z 1956 r. Budzi się nadzieja, że zwycięstwo polskich obrońców życia rozpocznie w Europie przywracanie fundamentalnego prawa człowieka.
Matka Teresa z Kalkuty mówiła: "Największym zagrożeniem dla pokoju jest zabijanie nienarodzonych dzieci".

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Benedykt XVI: negowanie natury człowieka prowadzi do samozniszczenia

2021-09-16 20:53

[ TEMATY ]

Benedykt XVI

rodzina

małżeństwo

homoseksualizm

Vatican News/AFP

Benedykt XVI

Benedykt XVI

Również człowiek ma naturę, która została mu dana. Jej naruszanie bądź negowanie prowadzi do samozniszczenia – ostrzega Benedykt XVI w refleksji na temat konsekwencji przemian, jakie zachodzą w pojmowaniu małżeństwa i rodziny.

Papież Senior napisał tę analizę w związku z publikacją wyboru jego tekstów, które ukazały się dzisiaj we Włoszech w zbiorze pod tytułem: „Prawdziwa Europa. Tożsamość i misja”. Książkę wstępem opatrzył Papież Franciszek.

CZYTAJ DALEJ

Sakramentalia - akt wiary czy magiczne myślenie?

2021-09-17 10:13

[ TEMATY ]

duchowość

Karol Porwich/Niedziela

Błogosławieństwo przy użyciu dwóch poświęconych świec w dzień św. Błażeja (3 lutego) wyprasza ochronę od chorób gardła i języka, a poświęcony chleb św. Agaty (5 lutego) - przypomina, że Bóg ma władzę zachować nas od pożaru. Jak korzystać z sakramentaliów, by nie mylić ich z sakramentami, ani nie ulegać magicznemu myśleniu o nich?

Różnica pomiędzy sakramentami i sakramentaliami jest zasadnicza. Sakramenty to spotkanie z żywym Bogiem. Podczas ich przyjmowania mamy pewność, że Bóg przychodzi przez nie z konkretną łaską, typową dla danego sakramentu (np. podczas godnie przyjętego sakramentu pokuty otrzymujemy m.in. odzyskanie łaski uświęcającej, Eucharystia pogłębia nasze zjednoczenie z Bogiem i chroni przed grzechem; podczas bierzmowania otrzymujemy moc Ducha Świętego do szerzenia wiary słowem i czynem). To, na ile łaska objawia się w naszym życiu, zależy od naszego usposobienia i dojrzałości.

CZYTAJ DALEJ

Błogosławiony prymas Wyszyński jest symbolem nadziei dla świeckich i wzorem dla pasterzy Kościoła - rozmowa z dr Ewą K. Czaczkowską

2021-09-18 10:59

[ TEMATY ]

kard. Stefan Wyszyński

Karol Porwich/Niedziela

- Beatyfikacja Stefana Wyszyńskiego jako prymasa, biskupa i duchownego jest ważnym znakiem na dziś w kontekście problemów, które przeżywa Kościół czy duchowieństwo. Jest symbolem nadziei dla świeckich i wzorem dla pasterzy Kościoła - mówi w pobeatyfikacyjnej rozmowie z KAI, dr Ewa K. Czaczkowska, autorka trzech książek o Prymasie Tysiąclecia: „Kardynał Wyszyński. Biografia”, „Prymas Wyszyński. Wiara, nadzieja, miłość” oraz „Będziesz miłował….Krótka historia życia Stefana Wyszyńskiego, prymasa Polski”, przeznaczonej dla dzieci.

Łukasz Kaczyński (KAI): Dlaczego beatyfikacja prymasa Stefana Wyszyńskiego, która odbyła się w zeszłą niedzielę, powinna głęboko odcisnąć się w sercach Polaków?

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję