Reklama

Motywy konwersji muzułmanów

Jak wygląda rzeczywiście sprawa z muzułmańskimi konwersjami na chrześcijaństwo wśród ostatniej rzeszy imigrantów, którzy przybyli do Europy? Pojawiają się głosy, że takich sytuacji jest wiele, choć liczy się je raczej w setkach niż w tysiącach, a przecież wiadomo, że w ostatnich latach na Stary Kontynent przybyły miliony muzułmanów.

Na pewno nie można mówić o masowych nawróceniach. Jakie motywy kierują setkami konwertytów? Niektóre europejskie gazety, jak np. brytyjskie „The Guardian” i „The Mail” czy niemiecki „Der Spiegel”, rozmawiały zarówno z protestanckimi pastorami – bo zwykle w tych wspólnotach muzułmanie przyjmują chrzest – jak i z samymi nawróconymi, którzy ze względu na obawę zemsty ze strony współbraci w wierze chcą zazwyczaj pozostać anonimowi. Na pewno ważnym dla wielu faktorem, który decyduje o przyjęciu chrztu, jest wyrachowanie. Osoby te liczą, że pomoże im to uzyskać prawo do stałego pobytu i uchroni przed deportacją. Zdarzają się też – choć mniej liczne – nawrócenia szczere, wynikające z prawdziwego spotkania z Jezusem np. przez Biblię, którą niektórzy po raz pierwszy trzymali w rękach, bo w ich kraju była zakazana.

Wszystkie gazety podkreślają ryzyko, które wiąże się z konwersją muzułmanów. Konwertyci narażają się często na okrutną zemstę nawet ze strony członków swoich rodzin. Zdarzały się też przypadki, że arabscy tłumacze, którzy pośredniczyli w rozmowie konwertyty z urzędnikami imigracyjnymi, tłumaczyli słowa zainteresowanego błędnie tylko po to, aby osłabić jego szanse na uzyskanie azylu.

2017-03-29 10:06

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Ks. Sławomir Oder - nowym biskupem gliwickim

2023-01-28 12:20

[ TEMATY ]

biskup

ks. Adam Fabiańczyk/diecezja.gliwice.pl

Ojciec Święty Franciszek przyjął rezygnację bp. Jana Kopca z posługi biskupa gliwickiego i mianował biskupem tejże diecezji ks. Sławomira Odera, ojca duchownego kapłanów diecezji toruńskiej – ogłosiła w południe Nuncjatura Apostolska w Polsce.

Komunikat Nuncjatury Apostolskiej

CZYTAJ DALEJ

DR Konga: wizyta papieska ma uleczyć „ciągle krwawiące rany” – nuncjusz

2023-01-29 10:06

[ TEMATY ]

papież Franciszek

Grzegorz Gałązka

Na kilka dni przed przybyciem Franciszka do Demokratycznej Republiki Konga 31 stycznia nuncjusz apostolski w tym kraju abp Ettore Balestrero podkreślił, że „ta wizyta papieska ma na celu zabliźnienie ciągle krwawiących ran”.

W wywiadzie dla agencji Reutera dyplomata zwrócił uwagę, że „Kongo, które będzie [teraz] witać papieża, nie jest tym samym krajem, który spotkal św. Jan Paweł II podczas swojej wizyty 38 lat temu”. Zaznaczył, iż „ciągle toczą się tu wojny i trwają różne konflkty a (Franciszek) przyleci do Kinszasy, aby pocieszyć tych ludzi i uleczyć ich ciągle krwawiące rany”.

CZYTAJ DALEJ

Jasna Góra: 20-lecie Chóru Chłopięco-Męskiego „Pueri Claromontani”

2023-01-29 18:56

[ TEMATY ]

Jasna Góra

chór

Jasna Góra/Facebook

Jubileusz 20-lecia istnienia świętuje Jasnogórski Chór Chłopięco-Męski „Pueri Claromontani”. Na co dzień bierze czynny udział w życiu Sanktuarium, wzbogacając śpiewem nabożeństwa oraz największe uroczystości. Jego działalność wpisuje się też w muzyczne tradycje klasztoru. Jubileuszową Mszę św. celebrowali abp Wacław Depo, metropolita częstochowski i przeor Jasnej Góry o. Samuel Pacholski. Po niej odbył się uroczysty koncert kolęd.

- Wasz śpiew pomaga ludziom doświadczyć obecności Boga - mówił kustosz Jasnej Góry o. Waldemar Pastusiak na rozpoczęcie dziękczynnej Mszy św.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję