Reklama

Niedziela Legnicka

Rekolekcje i film z przesłaniem

Niedziela legnicka 16/2017, str. 6

[ TEMATY ]

rekolekcje wielkopostne

Anna Kaczmarczyk

Montaż słowno-muzyczny zaprezentowany podczas rekolekcji

Montaż słowno-muzyczny zaprezentowany podczas rekolekcji

W dniach 22-24 marca odbyły się szkolne rekolekcje wielkopostne dla młodzieży kamiennogórskich szkół. Uczniowie, pod opieką nauczycieli, przychodzili w trzech grupach do kościoła Matki Bożej Różańcowej, aby uczestniczyć w rekolekcyjnym programie przygotowanym przez parafię. Rekolekcjonistą był o. Łukasz Porąbka z jeleniogórskiego zakonu pijarów. Natomiast ks. Paweł Adres i młodzieżowy zespół wokalno-instrumentalny z Zespołu Szkół Ogólnokształcących (ZSO) zadbali o oprawę muzyczną spotkań w kościele. Myślą przewodnią rekolekcji była miłość Boga do każdego człowieka, aż po śmierć na krzyżu dla naszego zbawienia. Natomiast dopełnieniem treści rekolekcyjnych stała się projekcja krótkometrażowego filmu „Most”, który nominowano do Oskara w 2003 r. Jest to wzruszająca opowieść o wyjątkowym ojcu i sytuacji, która zmusiła go do podjęcia najtrudniejszej w życiu decyzji – do poświęcenia swojego syna dla uratowania życia wszystkich pasażerów pociągu.

Reklama

Ponadto uczniowie ZSO, pod opieka Anity Waluch i Moniki Breitenfellner-Pasiut, zaprezentowali refleksyjny montaż słowno-muzyczny, nawiązujący do życiowych problemów młodzieży i spojrzenia na nie w świetle wiary. Adoracja Krzyża była okazją do oddania Panu Jezusowi wszystkich trudnych spraw – czego symbolicznym i zarazem widzialnym znakiem było opisanie ich na kartce i złożenie pod krzyżem.

Pierwsze owoce rekolekcji były widoczne już podczas ich trwania, gdy uczniowie i nauczyciele liczni przystępowali do sakramentu pokuty i pojednania – co z radością zauważył i podkreślił Ojciec Rekolekcjonista.

Na zakończenie przedstawiciele uczniów podziękowali księżom i dyrekcji szkół za organizację tych rekolekcji oraz nauczycielom i rówieśnikom za wspólny w nich udział.

2017-04-11 10:22

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Upór, pycha, samowystarczalność to przeszkody, które człowiek stawia Panu Bogu

[ TEMATY ]

Franciszek

rekolekcje wielkopostne

Foto Vatican Media

Dziś piąty dzień rekolekcji, które papież Franciszek wraz ze swoimi współpracownikami odprawia w domu ojców paulistów w Aricci pod Rzymem. Wczoraj po południu wysłuchali siódmej medytacji przygotowanej przez ks. Josè Tolentino Mendonҫa. Kontynuując temat pragnienia, podkreślił, że to nasze duchowe ubóstwo jest miejscem szczególnej troski Jezusa, a wielką przeszkodą stawianą przez człowieka Bogu nie jest nasza słabość, ale upór i samowystarczalność.

Papieski rekolekcjonista przestrzegł, że Kościół nie może się izolować, ale powinien się uczyć, być ciągle w drodze. Istnieje bowiem ryzyko, że innym będzie wyznaczał trudną drogę do pokonania, a sam pozostanie w miejscu. Trzeba być uważnym, aby ten stan siedzenia nie stał się stanem duchowym, wewnętrzną atrofią.

CZYTAJ DALEJ

Francuska batalia przeciwko transpłciowej indoktrynacji dzieci

2021-09-23 15:16

[ TEMATY ]

gender

Magdalena Pijewska

Francuscy lekarze, sędziowie, adwokaci, intelektualiści, nauczyciele i rodzice wystosowali apel zdecydowanie sprzeciwiający się transpłciowej indoktrynacji dzieci. Piszą w nim o „kradzieży dzieciństwa” i „robieniu towaru z ciała” nieletnich coraz częściej indoktrynowanych do zmiany płci. Mediom zarzucają, że świadomie promują ideologię gender, mimo iż znane są jej zgubne skutki.

„Nie możemy dłużej milczeć, wobec tego, co uważamy za poważne wypaczenie w imię emancypacji «dziecka transpłciowego» (które twierdzi, że nie urodziło się we «właściwym ciele»). Radykalne dyskursy legitymizują żądania zmiany płci na podstawie zwykłej percepcji, przedstawianej jako prawda. Ale dzieje się to za cenę dożywotniego leczenia, a nawet zabiegów chirurgicznych (usunięcie piersi lub jąder) na ciałach dzieci i młodzieży” – piszą sygnatariusze apelu. Wskazują, że ideologiczna indoktrynacja, której współwinne są też media, przyczynia się do gwałtownego wzrostu liczby dzieci i nastolatków pragnących zmienić płeć. Jako przykład podają region Ile-de-France, gdzie dekadę temu takich próśb było dziesięć rocznie, a obecnie jest dziesięć miesięcznie. Wskazują, że takie dzieci stają się ofiarami na całe życie: stają się dożywotnimi niewolnikami środków hormonalnych sprzedawanych przez firmy farmaceutyczne oraz kolejnych operacji w pogoni za chimerycznym marzeniem o wymarzonym ciele.

CZYTAJ DALEJ

Już jutro Diecezjalna Pielgrzymka Pokutna z Ośna do Górzycy

2021-09-24 14:51

[ TEMATY ]

Górzyca

Ośno lubuskie

Pielgrzymka pokutna

Karolina Krasowska

Już po raz czwarty 25 września wyruszy z Ośna Lubuskiego Diecezjalna Pielgrzymka Pokutna do Górzycy.

Program pielgrzymki pokutnej z Ośna Lubuskiego do Górzycy:

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję